Dżdżowinca a dusza

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 26 kwie 2009, 19:47

Gauri pisze:Tylko jak to wszystko ma sie do tej zasiedlonej Dżdzownicy z powyzszego tematu.
To bardzo proste. Jana-Priya Prabhu sprzedawał "Prawdę i Piękno" podzielonej na dwie części dżdżownicy. Jako że miał już ostatni egzemplarz, dżdżownice zaczęły głośno sprzeczać się między sobą o pierwszeństwo zakupu. Wygrała dłuższa połowa, a krótsza musiała odejść z kwitkiem od Jana-Priyi na odbiór książki następnego dnia. Niby jedna i ta sama dżdżownica, a jednak Jana-Priya Prabhu za jednym zamachem uratował trzy dusze, włączając w to i Ciebie Prabhu. :)

Jana-Priya
Posty: 98
Rejestracja: 11 mar 2008, 21:33

Post autor: Jana-Priya » 26 kwie 2009, 21:37

Purnaprajna pisze: Wygrała dłuższa połowa, a krótsza musiała odejść z kwitkiem
Jak to przeczyta Trisama - matematyk, to da Ci wykład o połówkach różnej długości, hehehe :D

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 26 kwie 2009, 21:56

Jana-Priya pisze:
Purnaprajna pisze: Wygrała dłuższa połowa, a krótsza musiała odejść z kwitkiem
Jak to przeczyta Trisama - matematyk, to da Ci wykład o połówkach różnej długości, hehehe :D
Napisałem tak specjalnie, aby go sprowokować do dania mi reprymendy. :) Do tej pory nie wiem czy jestem jeszcze masochistą, czy już normalną osobą szukającą za wszelką cenę sposobności otrzymania łaski bhaktów. ;)

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 26 kwie 2009, 22:07

Jana-Priya pisze:
Purnaprajna pisze: Wygrała dłuższa połowa, a krótsza musiała odejść z kwitkiem
Jak to przeczyta Trisama - matematyk, to da Ci wykład o połówkach różnej długości, hehehe :D
Ależ to prawda, że czasami połówki nie są równe i to żaden błąd, po prsotu jest większa połowa i mniejsza połowa, a tylko upierdliwi matamatycy czy też językoznawcy bądź logicy - idealiści - wciąz dowodzą, że połówki są równe :)
A przeciez to tylko kwestia umowna i nie ma sie czego czepiać.
Ja powyższą nomenklaturę używam z premedytacją - jest w końcu demokracja i każdy może myśleć jak chce lub jak sie mu wydaje :)
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 28 kwie 2009, 21:33

Green_lake pisze:
Jana-Priya pisze:
Purnaprajna pisze: Wygrała dłuższa połowa, a krótsza musiała odejść z kwitkiem
Jak to przeczyta Trisama - matematyk, to da Ci wykład o połówkach różnej długości, hehehe :D
Ależ to prawda, że czasami połówki nie są równe i to żaden błąd, po prsotu jest większa połowa i mniejsza połowa, a tylko upierdliwi matamatycy czy też językoznawcy bądź logicy - idealiści - wciąz dowodzą, że połówki są równe :)
A przeciez to tylko kwestia umowna i nie ma sie czego czepiać.
Ja powyższą nomenklaturę używam z premedytacją - jest w końcu demokracja i każdy może myśleć jak chce lub jak sie mu wydaje :)
Tylko mi sie wydaje szanowny Waisznawo ,ze przeczytalem kiedys ,o tym ze nie chodzi o to by nam sie wydawało :D mamy byc pewni,najlepiej na podstawie siastr i podp[arci własnym doswiadczeniem o ową wiedze.
Wiemze nie napisałes tego z premedytacją,ale nazywając Trisame pr upierdliwym matematykiem,czy Janapriye idealistą,logikiem,mozesz byc na dobrej drodze do tego by w przyszłym zyciu jako dzdzownica doswiadczyc w praktyce zadanego pytania :D :D :D Twoj zawsze dobrze zyczący :twisted: :lol:

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 28 kwie 2009, 21:36

Purnaprajna pisze:
Gauri pisze:Tylko jak to wszystko ma sie do tej zasiedlonej Dżdzownicy z powyzszego tematu.
To bardzo proste. Jana-Priya Prabhu sprzedawał "Prawdę i Piękno" podzielonej na dwie części dżdżownicy. Jako że miał już ostatni egzemplarz, dżdżownice zaczęły głośno sprzeczać się między sobą o pierwszeństwo zakupu. Wygrała dłuższa połowa, a krótsza musiała odejść z kwitkiem od Jana-Priyi na odbiór książki następnego dnia. Niby jedna i ta sama dżdżownica, a jednak Jana-Priya Prabhu za jednym zamachem uratował trzy dusze, włączając w to i Ciebie Prabhu. :)
Jak zwykle trafnie ujeta Odp.
ale mam pytanie w związku z tym,jesli na dzdzownicy,czy robaku takim jak ja znajduja sie nieskonczone ilosci mikrobow i bhakterii,czy one tez przypadkiem zostały uratowane przez JanaPriye Pr :?:

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 28 kwie 2009, 21:37

Purnaprajna pisze:
Green_lake pisze:Bardzo przyjemnie jest takie coś przeczytać. Od razu robi sie miło.
Zgadzam się. :) To świeży i rzadki powiew na z natury kłótliwych publicznych forach internetowych.
Bo Janapriya To jest gosc wielkich formatow,wiec nie ma podstaw by pisac o nim imnaczej,no chyba ze zapytamy jego zone he hehe :D

ODPOWIEDZ