Poszukuję odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
yogamaya

Poszukuję odpowiedzi

Post autor: yogamaya » 24 sty 2009, 12:59

Jak nazywa się bogini, które posiada 10 rąk, jest w koronie, na której jest umieszczone 5 głów a nad nimi medytująca osoba, na brzuchu ma umieszczoną perłę lub coś w tym stylu; w dolnych rękach trzyma lotosy.
Kolega kupił takie bóstwo i ie możemy go rozpoznać ;) Dzięki z góry za podpo.

Harry
Posty: 95
Rejestracja: 30 sty 2008, 01:12

Post autor: Harry » 24 sty 2009, 16:24

"Goddess Gayatri, the embodiment of Gayatri Mantra, is considered as the ‘Veda-Mata’ or the Mother of all Vedas . She is often portrayed with five heads and seated within a lotus holding all the ten weapons of Lord Vishnu in her ten hands. Of the five, four heads represent the four Vedasand the fifth represents the Supreme God. Gayatri is widely worshiped in North India, and is considered a consort of Lord Brahma."


http://www.india9.com/i9show/Goddess-Gayatri-46683.htm

Obrazek

Gayatri jay!!!
Ostatnio zmieniony 24 sty 2009, 16:28 przez Harry, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Poszukuję odpowiedzi

Post autor: Purnaprajna » 24 sty 2009, 16:57

yogamaya pisze:...jest w koronie, na której jest umieszczone 5 głów a nad nimi medytująca osoba,
Ma 5 głów czy na koronie jest zasadzonych 5 głów? Może poproś go, aby zrobił komórką zdjęcie i zamieść je tutaj.

Harry
Posty: 95
Rejestracja: 30 sty 2008, 01:12

Post autor: Harry » 24 sty 2009, 17:16

Te dolne dłonie trzymające lotosy to punkt dla Gayatri :lol:, która dzierży w dziesięciu rękach wszelkie atrybuty Wisznu, a na różnych przedstawieniach Gayatri widać, że w dolnych dłoniach są właśnie lotosy... (choć oczywiście identyfikacja z portretu pamięciowego jest bardziej wątpliwa niż z fotografii ;))

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 24 sty 2009, 17:30

A mi się najbardziej podoba Bóg Ganesia :P
Mam jego śliczną cynową figurkę przed sobą na półce.
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

yogamaya

Post autor: yogamaya » 24 sty 2009, 17:52

Hmm...
Poproszę go więc o zrobienie zdjęcia, bo tak to rzeczywiście będzie problem.
Głowę ma jedną, ale w koronie ...czyli coś takiego...

Obrazek

a jeszcze na dodatek na środku głowy w tej koronie jakiś kolo sobie siedzi i medytuje ;)

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 25 sty 2009, 09:05

Hej Green_lake ja też bardzo lubię Ganesię, muszę sobie gdziesz zakupić jakąś ładną figurkę. Ktoś wie może gdize możne takie dostać ?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

yogamaya

Post autor: yogamaya » 25 sty 2009, 11:35

John pisze:Ktoś wie może gdzie możne takie dostać ?
Ja, ja wiem :!:

TUTAJ są zajefajne ;)

Obrazek

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 25 sty 2009, 12:45

ładne murti ganesha sš tez w sklepiku swištynnym w mysiadle. Ostatnio na vyasa poojy Trivikrama Maharaja,widzialem. POza tym sš tansze przynajmniej o połowe niz te w radha shop ,a sa wieksze ,fakt ze troszke w innym stylu.
sš tez takie po chyba 10 zł maluszki.
POzdrawiam

Pearl
Posty: 34
Rejestracja: 24 wrz 2007, 18:36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Pearl » 25 sty 2009, 13:14

W Krakowie na rynku w jakimś sklepie indyjskim była prześliczna figurka. Nie wiem, z czego zrobiona, ale kosztowała bodajże 250 zł, albo 350 ... nie pamiętam. Ale była po prostu cudna. No i już jej nie ma ...

ODPOWIEDZ