Laik od stóp do głów.

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
mea
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2008, 21:36
Lokalizacja: Katowice

Laik od stóp do głów.

Post autor: mea » 26 gru 2008, 15:51

Hej, hej Kochani.

Z Kryszną zetknęłam się kilka lat temu podczas jednego z Festiwali i z różnych przyczyn na tym wszystko się skończyło. Chciałabym lepiej się zapoznać z wszelkiego rodzaju obrzędami, zwyczajami i zasadami jakie panują w Waszym ruchu, ale nie wiem jak to zrobić, bo o ile w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu łatwo Was odnaleźć, o tyle w Katowicach, w których rezyduję jest z tym niemały kłopot...mogę prosić o jakąś pomoc w zgłębianiu Waszych nauk? Byłabym niezmiernie wdzięczna :)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 gru 2008, 19:36

Witaj, napisz do mnie na gadu gadu, podam ci kontakt do Katowic i postaram się pomóc poznać to co chcesz wiedzieć. Mój nr gg: 3728761. Pisz nawet jest będę niedostępny. Najwyżej odpiszę jak będę mógł.

Pozdrawiam:)
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 26 gru 2008, 21:08

Wydaje mi sie ze najwazniejszym "obrzedem" o ktrym zapewne wiesz jest staranie sie myslnie o Krysznie. Zgodnie z powidzniem "Zawsze pamitaj i nigdy o Nim nie zapomnij". Kryszna jest transcendentalny w stsunku do swiata, dlatego medtacja o Nim przynsci inny skurtek niz medtacja o swiecie.;)

Tak pratycznie to chyba widzilas ze najwajsze jest wlasnie intonowanie maha- mantry, czyli mantry Hare Kryszna i Rama, napewno widzilas bhatow spiewajacych lub intonujacych indywdualnie. To w sumie hcyba taki podstwiwy najwajszy "obrzed".

ps. no i witaj...mam nadzije ze sie nie wymadrzam;)

mea
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2008, 21:36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mea » 27 gru 2008, 12:01

ok. dziękuję bardzo :)

ODPOWIEDZ