Treta/Dvapara

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Treta/Dvapara

Post autor: RafalJyot » 31 paź 2008, 09:54

Hari!


Mam pytanie, czy może ktoś mi pomóc znaleźć zrodlo (śastra/sloka) informacji na temat zamiany treta i dvapara yugi. Pamiętam, iż była pewna historia z tym związana. Zdaje się, że w artykule Sri Prahlada na tej stronie.

Dzieki i pozdrawiam.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 31 paź 2008, 11:26

Ja pamiętam tylko tyle, że ktoś został przeklęty, że będzie wyzwolony aż do treta jugi i wtedy jakiś potężny mędrzec zamienił te jugi. Ale też wyszło mi to z głowy. Jak sobie przypomnę gdzie to mogło być to jeszcze napiszę.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ