Muhurty

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 29 maja 2008, 09:33

W czwartek zaczyna się wszelkie sadhany, szczególnie dla Vishnu. Więc na czwartek się czeka..Wydawałoby się, że nie ma żadnego pomyślnego czasu dzisiaj, ale jest ciekawa luka o godzinie 16:15 gdzie kończy się Navami Tithi a Lagna jest w dalej w Kanya (Pannie) przy czym nie ma Rasi Sandhi (ascendent nie jest w pierwszym/ostatnim stopniu).

Guru jest Vargottam, Lagnesh jest bardzo silny w Navamsie.

Jest to dobry okres jeśli chodzi o zaczęcie studiów i sadhany (mantra, japa, puja, dhyana, yajna etc).

Enjoy!
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 02 wrz 2008, 22:54

Info dla braminów i aspirantów

Czw (4 wrz) to jeden z najlepszych dni do końca roku jeśli chodzi o studia Veda/Vedanta. Najlepiej wybrać godzine z Lagną w Pannie lub Strzelcu.

Powodzenia!

Hari
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 02 wrz 2008, 23:52

Przypuszczam, że przeciętny bhakta nie będzie wiedział kiedy jest godzina z lagną w Pannie lub strzelcu.

W strzelcu będzie mniej więcej od 14.25 do 16.15. Uciąłem minuty przed i po żeby nie bawić się w szczegóły.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Sadhaka
Posty: 74
Rejestracja: 19 sie 2007, 08:16

Post autor: Sadhaka » 03 wrz 2008, 09:05

Witam Arku,

Chyba zaszła mała pomyłka. Panna dla 4.09.2008 (Czw) zaczyna się od około 7:30. Strzelec zaczyna się od około 15:40. Są drobne różnice w zależności od miejsca zamieszkania, ale to kwestia raptem kilku minut, jeśli chodzi o Polskę. Życzę powodzenia w studiach.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 wrz 2008, 12:19

Nie wychodzi mi inaczej. W czym to obliczałeś?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Sadhaka
Posty: 74
Rejestracja: 19 sie 2007, 08:16

Post autor: Sadhaka » 03 wrz 2008, 12:58

Arek napisał:
Nie wychodzi mi inaczej. W czym to obliczałeś?
W Jagannath Hora.

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 03 wrz 2008, 13:36

Sadhaka pisze:Arek napisał:
Nie wychodzi mi inaczej. W czym to obliczałeś?
W Jagannath Hora.
Spośród tych dwóch znaków należy wybrać ten, który jest lepiej ułożony od Lagny i Chandry w horoskopie urodzeniowym. Ja wybieram Kanya (Pannę) gdyż jest to 4 dom od Lagny oraz 9 dom od księżyca. Można też zasugerować się Horami i Nakshatrami, które rozłożone są w dniu. Nakshatra powinna być Chara, Mridu, Laghu, Hora nie powinna być rządzona przez 6, 11 dom. Pierwszy parametr zapewni elastyczność dalszych studiów, drugi wzmocni wolę.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Sadhaka
Posty: 74
Rejestracja: 19 sie 2007, 08:16

Post autor: Sadhaka » 03 wrz 2008, 14:04

RafalJyot napisał:
Spośród tych dwóch znaków należy wybrać ten, który jest lepiej ułożony od Lagny i Chandry w horoskopie urodzeniowym. Ja wybieram Kanya (Pannę) gdyż jest to 4 dom od Lagny oraz 9 dom od księżyca. Można też zasugerować się Horami i Nakshatrami, które rozłożone są w dniu. Nakshatra powinna być Chara, Mridu, Laghu, Hora nie powinna być rządzona przez 6, 11 dom. Pierwszy parametr zapewni elastyczność dalszych studiów, drugi wzmocni wolę.
Wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 04 wrz 2008, 11:21

Sadhaka pisze:RafalJyot napisał:
Spośród tych dwóch znaków należy wybrać ten, który jest lepiej ułożony od Lagny i Chandry w horoskopie urodzeniowym. Ja wybieram Kanya (Pannę) gdyż jest to 4 dom od Lagny oraz 9 dom od księżyca. Można też zasugerować się Horami i Nakshatrami, które rozłożone są w dniu. Nakshatra powinna być Chara, Mridu, Laghu, Hora nie powinna być rządzona przez 6, 11 dom. Pierwszy parametr zapewni elastyczność dalszych studiów, drugi wzmocni wolę.
Wielkie dzięki!
Strzelec jest gorszy ze względu na Ketu w Raku.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 04 wrz 2008, 19:02

Przy tej okazji pragnę oznajmić, że postanowiłem w końcu oficjalnie podpiąć się do parampara i dostałem dzisiaj odpowiedź pozytywną. Dostałem dziś akceptację:) Zostałem uczniem. Astrolog powiedział, że jestem naturalnym uczniem i że będę miał dobry związek z guru:) Powiedział abym szybko przyjął inicjację aby ludzie wiedzieli, że robię czego nauczam i że wtedy dostanę pewne błogosławieństwa. Czwartek, dzień guru (jowisza) i od guru list dostałem :)
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ