Skutki palenia papierosów wg astrologii

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
yogamaya

Post autor: yogamaya » 08 wrz 2007, 08:12

RafalJyot pisze:... skoro ktoś nie ma władcy 8 domu w blizniakach albo raku, wtedy nie będzie miał raka płuc i może śmiało palić...
A jeżeli władca ósmego jest w maraka sthana, w sahaj bhava, w Rasi Tula ?

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 08 wrz 2007, 17:32

yogamaya pisze:
RafalJyot pisze:... skoro ktoś nie ma władcy 8 domu w blizniakach albo raku, wtedy nie będzie miał raka płuc i może śmiało palić...
A jeżeli władca ósmego jest w maraka sthana, w sahaj bhava, w Rasi Tula ?
Jeśli jest uszkodzony to da choroby związane z układem rozrodczym (czyli nic wspolnego z paleniem :? ; skutki palenia wg badań dotyczą chorob ukladu krazenia, ukladu oddechowego (jama ustna rowniez) i nowotworow z nimi zwiaznymi, rzadziej dotykają wszystkich narządów bo dym tytoniowy rozpuszcza sie w płynach tkankowych); Palenie się pojawia u osób, u których Ketu aspektuje Lagne, oraz Shani jest silny. Ketu to dym (musisz miec jakis zwiazek z dymem), a Shani to uzalezenieni (wiec albo awersja do dymu, albo przywiazanie). Uzależnienie od nikotyny dotyczy krwi (księżyc-krew; uzaleznienie-saturn).


jeśli nie jest uszkodzony to przekaże chorobę innym miejscom (najczęściej aspektom graha drsti). Brhaspati (Jowisz) zawsze daję choroby z tkanką tłuszczową (zaliczana do tkanki łącznej) (tvak dhatu).

Jeśli chodzi o narządy męskie (wiem, że bierze się ją pod uwagę przy różnego rodzaju zabiegach związanych z niedomaganiem płciowym. Jeśli chodzi o narządy żeńskie, dziewczyny mają większy stosunek tkanki tłuszczowej do mięśni, choć większość problemów związanych z kobiecymi chorobami własnie ma źródło w zaburzeniu sneha-dhatu (mięśnie).

Dlatego większość tych chorób

* Anorgazmia
* Bolesne miesiączki
* Cysta
* Menorrhagia
* Mięśniaki macicy
* Nadmierne krwawienia miesięczne
* Obfite miesiączki
* Rak jajnika
* Rak szyjki macicy
* Torbiel
* Zapalenie pochwy
* Zapalenie sromu

powstaje, kiedy kobieta ma władce 8 (kiedy jest nim Shani) w Thula-rasi.
Mam chyba 2 czy 3 przykłady. Dla płci meskiej Shani w Thula-Rasi (uszkodzony) daje problemy z erekcją, przedwczesnym wytryskiem (vata-roga) oraz prostatą (narząd mięsniowo-gruczołowy). Jeśli chodzi o prostatę to sprawa jest skomplikowana bo jej koniec (tylna ścianka) przylega do odbytnicy a przechodzi przez niego część cewki moczowej (dlatego problemy z oddawaniem moczu) - dlatego też prostata zajmuje 3 znaki - Panna (urologia), Waga (ginekologia), Skorpion (proktologia).
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

yogamaya

Post autor: yogamaya » 08 wrz 2007, 21:51

Palenie się pojawia u osób, u których Ketu aspektuje Lagne, oraz Shani jest silny
Ketu mam w Lagna, Śani w upadku.
Ketu to dym (musisz miec jakiś zwiazek z dymem)
Palę od dawna i codziennie.
a Shani to uzalezenieni (wiec albo awersja do dymu, albo przywiązanie)
:roll: przywiązanie, nałóg, uzależnienie psychiczne i fizyczne.
Uzależnienie od nikotyny dotyczy krwi (księżyc-krew; uzależnienie-saturn)
Candra w Putra bhava, w Rasi Dhanu, Śani tak jak pisałem - upada w Rasi Tanu, bhava Dharma.
Niedomagania, o których piszesz dalej na pewno pojawią się z czasem.

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 09 wrz 2007, 06:26

yogamaya pisze:
Palenie się pojawia u osób, u których Ketu aspektuje Lagne, oraz Shani jest silny
Ketu mam w Lagna, Śani w upadku.
Zobaczy czy Shani nie ma żadnych neechabhanga yog. A po drugie Sanjayji w swoim poście napisał to dosyć tajemniczno i do końca nie wiem kiedy Shani powoduje uzależnienie a kiedy awersję, poza tym są okresy w ktorych czujemy smak i niesmak do nikotyny. Pracuję nad tym:)
Ketu to dym (musisz miec jakiś zwiazek z dymem)
Palę od dawna i codziennie.
Możesz poczytać w Charaka Samhicie jest caly rozdział jak uczynić palenie pomyślnym zdrowotnie. Ciekaw jestem jak to wpływa na Nadi, bo dużo yoginów pali. Z drugiej strony Nadi to jakby lustro układu oddechowego. Bardzo mnie również ciekawi jak to jest, że świadomość działa na jakims chakramie, czy chodzi tu o skupisko prany, którą odbiera ahamkara (taką wersję slyszalem) czy po prostu śakti atmy chodzi po tych miejscach. Musi to być w jakimś Upanishadzie, wiec jak na coś natrafię dam znak.
a Shani to uzalezenieni (wiec albo awersja do dymu, albo przywiązanie)
:roll: przywiązanie, nałóg, uzależnienie psychiczne i fizyczne.
Od tak wielu rzeczy jestesmy uzależnieni. Nawet złe myśli uszkadzają Saum chakre, które nie pozwala usiąść Ryszim w sercu..
Uzależnienie od nikotyny dotyczy krwi (księżyc-krew; uzależnienie-saturn)
Candra w Putra bhava,
To daje bhakti, wiekszosc bhaktów ma w piatym domu Venus lub Księzyc. Dagmara: Ksiezyc w 5. Ja: Venus w 5. Sadhaka: Wladca 5 z księzycem. Srila Prabhupada: wladca 5 z księzycem. Divya Simha : ksiezyc w 5, BSST: Venus rządzi 5, Trisama: władca 5 z Venus. Jest też inna wspólna cecha: Lagnesh jest związany z czwartym domem. Ja: Lagnesh w 4, Rameshvar: Lagnesh w 4, Jananivas: Lagnesh z władca 4, Dagmara: Lagnesh i wladca 4 aspektują sie nazwzajem, Sabdatiga: Lagnesh w 4.
4 dom oznacza Devi - Radha/Tulsi itd. Oczywiście jest jeszcze wiele innych rzeczy ale o tym już pisałem wcześniej.

Mam nadzieje ze nikogo nie obnazylem za bardzo
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 09 wrz 2007, 06:27

rafaljyot pisze:
yogamaya pisze:Palenie się pojawia u osób, u których Ketu aspektuje Lagne, oraz Shani jest silny
Ketu mam w Lagna, Śani w upadku.
Zobaczy czy Shani nie ma żadnych neechabhanga yog. A po drugie Sanjayji w swoim poście napisał to dosyć tajemniczno i do końca nie wiem kiedy Shani powoduje uzależnienie a kiedy awersję, poza tym są okresy w ktorych czujemy smak i niesmak do nikotyny. Pracuję nad tym:)
Ketu to dym (musisz miec jakiś zwiazek z dymem)
Palę od dawna i codziennie.
Możesz poczytać w Charaka Samhicie jest caly rozdział jak uczynić palenie pomyślnym zdrowotnie. Ciekaw jestem jak to wpływa na Nadi, bo dużo yoginów pali. Z drugiej strony Nadi to jakby lustro układu oddechowego. Bardzo mnie również ciekawi jak to jest, że świadomość działa na jakims chakramie, czy chodzi tu o skupisko prany, którą odbiera ahamkara (taką wersję slyszalem) czy po prostu śakti atmy chodzi po tych miejscach. Musi to być w jakimś Upanishadzie, wiec jak na coś natrafię dam znak.
a Shani to uzalezenieni (wiec albo awersja do dymu, albo przywiązanie)
:roll: przywiązanie, nałóg, uzależnienie psychiczne i fizyczne.
Od tak wielu rzeczy jestesmy uzależnieni. Nawet złe myśli uszkadzają Saum chakre, które nie pozwala usiąść Ryszim w sercu..
Uzależnienie od nikotyny dotyczy krwi (księżyc-krew; uzależnienie-saturn)
Candra w Putra bhava,
To daje bhakti, wiekszosc bhaktów ma w piatym domu Venus lub Księzyc. Dagmara: Ksiezyc w 5. Ja: Venus w 5. Sadhaka: Wladca 5 z księzycem. Srila Prabhupada: wladca 5 z księzycem. Divya Simha : ksiezyc w 5, BSST: Venus rządzi 5, Trisama: władca 5 z Venus. Jest też inna wspólna cecha: Lagnesh jest związany z czwartym domem. Ja: Lagnesh w 4, Rameshvar: Lagnesh w 4, Jananivas: Lagnesh z władca 4, Dagmara: Lagnesh i wladca 4 aspektują sie nazwzajem, Sabdatiga: Lagnesh w 4.
4 dom oznacza Devi - Radha/Tulsi itd. Oczywiście jest jeszcze wiele innych rzeczy ale o tym już pisałem wcześniej.

Mam nadzieje ze nikogo nie obnazylem za bardzo
w Rasi Dhanu, Śani tak jak pisałem - upada w Rasi Tanu, bhava Dharma.
Niedomagania, o których piszesz dalej na pewno pojawią się z czasem.
:wink: Na Shani w 9 stosujemy Rubin.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 mar 2008, 21:37

Rafał napisał:
do końca nie wiem kiedy Shani powoduje uzależnienie a kiedy awersję, poza tym są okresy w ktorych czujemy smak i niesmak do nikotyny. Pracuję nad tym:)
I co, natrafiłeś?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 04 mar 2008, 01:29

Nie. Problem jest ten sam. Ludzie na rozny sposob pala papierosy.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

przemasura
Posty: 59
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:24

Post autor: przemasura » 05 cze 2008, 10:37

Tak w połowie w temacie - wart obejrzenia film "Dziękujemy za palenie" Reitmana z 2005 roku. W rzeczywistości jest to satyra na bierność społeczną konsumentów kształtowanych przez cynicznych kreatorów reklamy i liderów public relations.. Pozdro :) i sorki za hm... "rozwadnianie" poważnego topicu.

ODPOWIEDZ