Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23 Lis 2017, 05:37Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Vaisnava Horoskop 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 14:55
Posty: 976
Miejscowość: warszawa
Post Vaisnava Horoskop
Jak zobaczyć, iż WH (właściciel horoskopu) będzie podążał ścieżka Vaishnava?

1) Jala Tattwa czyli Shukra (Venus) albo Chandra (Księżyc) muszą mieć jakiś wpływ na piąty dom lub władce piątego domu by dać bhakti (to może być też Devi / Kali Bhakti)

2) Forma bhakti będzie zależała od mantrapady czyli arudhy 5 domu

3) Błogosławieństwa od Radhy występują kiedy 4 dom od Karakamsy (Karakamsa to znak Atmakaraki w Navamsie) ma coś wspólnego z Chandra bądź Shukra

4) Istotna rola Guru w procesie danej osoby występuje kiedy BK ma również kontakt z tymi planetami

5) Wywieranie wpływu w środowisku duchowym jest możliwe kiedy występuje Kalika-Raja Yoga (Chandra+Shani w 3,10,11 domu - Jataka Parijata Shastra)

6) Planety w 1 i 2 domu ukazują smak w duchowości

7) władca piątego domu w D20 ukazuję co pomaga w bhakti, planety w trikona dają świadomość omenów, natomiast w moksha trikona ukazują transformację

8. Osoba, która wyzwoli WH jest ukazana przez Jeevanmuktaamse czyli 12 dom od karakamsy.


Przykład 1: Trisama Prabhu

1) władca 5 domu to Buddha (Merkury) który jest razem z Shukrą (Radha Krsna Bhakti) - wszystko to jest w 3 domu od AL co powoduje drogę Tyaga czyli wyrzeczenia

2) A5 jest rządzony przez Shukrę razem z Merkurym - Radha-Krsna

3) 4 dom od karakamsy obsadzony jest przez Słońce co daje błogosławienstwo Gayatri D.

4) BK to Buddha razem z Venus czyli Guru inicjuje w Radha-Krsna Sadhanie

5) Sani-Chandra w 10 domu - Kalika Yoga..

6) Nie ma żadnych planet w 1 i 2 domu, Lagnesh jednak jest razem z księzycem co daje smak do Bhakti.

7) W Upasanamsie Buddha-Shukra jest znów w 9 domu co daje inicjacje w Krsna bhakti. W 5 domu jest władca czwartego domu czyli pomaganie Nama Hatta daje bhakti (ksiezyc - spolecznosc, 4H - misja)

8. Ishta Devata to ponownie Buddha-Shukra - Radha-Krsna

Nie ma tutaj żadnej wątpliwości, że jest to horoskop Krsna-Sadhaki.

Przykład 2: Sabdatiga Prabhu.

1) 5 dom jest to Mars i Ketu w skorpionie (Jala Tatva). Ketu daje silną przemianę oraz tendencje do Nivrrti Margi w duchowości. Mars wskazuje rolę Hanumana, Narasimha Devy, Skandy..

2) A5 jest aspektowane TYLKO przez Venus i Księzyc - Krsna bhakti

3) Księzyc rządzi 4 domem od Karakamsy co daje błogosławienstwo Krsny. Mars jest tam również co daje błogosławienstwa od Bagalamukhi, NaraismhaDeva

4) BK rządzi 8 domem w D1 co ukazuje silną role Guru w transformacji duchowej. BK jest również z A8 (mrtyupada) co gwarantuje powstanie energii kundalini przez inicjacje/pomoc Guru.

6) Wladca 1 domu jest w Chandra-Shukra Yodze, 2 dom aspektowany jest ponownie przez Chandra-Shukre - Krsna Bhakti. Władca 12 w 3 domu rowniez gwarantuje Devi-Bhakti.

8. Ishta Devata to Buddha-Sani - czyli Narayana..Vaisnava Marga..A5 aspektowane przez Chandre czyli Krsna gwarantuje Mukti i Bhakti tej wzniosłej Osobistości.

Przykład 3: Dagmara Litwin


1. Ponownie widzimy wpływ Jalatattwy w horoskopie Krsna-bhakty mianowicie - Księzyc w piątym domu.

2. A5 jest w baranie czyli form Narasimha, która Mataji czciła przez pewien czas z wielkim oddaniem (bhakti).

3. 4 dom od Karakamsy to Strzelec, Jowisz jest razem z Mekrurym, tworząc Guru-Sisya Yoge, daje to wiele błogosławienstw od Krsny (Merkury) oraz Guru (Jowisz).

4. BK to Venus który jest również Dharma-Devatą w horoskpie, daje to kluczowy wpływ Guru jeśli chodzi o rozwinięcie zasad dharmy (wladca 9 domu i dharma-devata).

6. W 2 domu jest Saturn exalted, który daje bardzo wysokie ambicje jeśli chodzi o drogę Tyagi - wyrzeczenia, szczególnie kiedy ma wpływ na księzyc (subhapati - władca księzyca)

7. W d20 Chandra (księzyc) jest w domu piątym gwarantując krsna-bhakti. Władca piątego domu jest w domu dziewiątym co czyni sytuacje w której czczenie światynne, Guru oraz pooja rozwija / inspiruje do bhakti.

8. Jeevanmukta-amsa to Simha (lew) aspektowany przez Surye (slonce) przez Abhi-mukha drsti. Czyli Pan Rama.

Om Tat Sat

_________________
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives


16 Sie 2007, 13:05
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 14:55
Posty: 976
Miejscowość: warszawa
Post 
Można dla kontrastu również przedstawić horoskop Shiva-Upasaki wg tych samych punktów.


Date: May 11, 1980
Time: 23:16:51
Time Zone: 1:00:00 (East of GMT)
Place: 19 E 45' 00", 43 N 02' 00"

1) 5H/5L

W piątym domu widzimy władcę siódmego domu razem z władcą dziewiątego domu - ta kombinacja daje wiedzę i błogosławieństwo Shivy.
Władca piątego domu jest w domu dziewiątym z Jowiszem co daje Jnana-Margę.

2) Forma Upasany będzie zależała od mantrapady czyli arudhy 5 domu

A5 jest w strzelcu, Jowisz to Samba-Sada-shiva (lub Ishana), szczególnie że słońce oraz jowisz są w trikona. Aspekt venus i księzyca daje również bhakti.

4) BK to Shani razem Jowiszem(Shiva) w znaku słońca (Shiva)

6) Planety w 1 i 2 domu ukazują smak w duchowości

Władca Lagny jest w domu dziewiątym (jnana/vrata) w znaku słońca (Shiva).

Tutaj Rahu to AK, który jest w Mesha-amsie, Jowisz jest w dwunastym domu - Shiva jako Ishta Deva.

_________________
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives


16 Sie 2007, 21:28
Profil WWW
Post 
Co można powiedzieć o osobie, której A5 znajduje się w drugim domu, którym jest Lew. Saturn jako Atmakarak jest vargottama. W VII od niego znajduje się Wenus ?
Obrazek z układem


Ostatnio edytowany przez yogamaya, 31 Paź 2007, 11:58, edytowano w sumie 1 raz31 Paź 2007, 10:00
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 14:55
Posty: 976
Miejscowość: warszawa
Post 
A5 w znaku Lwa pokazuje Vishnu zgodnie z regułą Vipareet-Karaka. Słońce jest exalted (nie wiem jak navamsa) wiec bardzo wysokie ideały, zwiazane z karma-yogą, misją; co ostatecznie spowoduje wzrost statusu (AL) oraz wpływu (GL). Matresh w dharmasthanie daje postawe, w której osoba poswieca się spolecznosci, na to również mogą iść spore wydatki (12 od AL). Saturn niestety w 3 od AL daje niestety odwrócenie się od nauk Guru (w dasie Saturna) i powoduje iż WH zaczyna sam troszczyć się o siebie więc zaczyna knuć i planować (Veda z Nitti), to rowniez moze dac opoznione malzenstwo lub wogole brak zainteresownaia tą dziedziną zycia. Ta osoba przestala czcić Hanumana, bądź forme Shivy w tamtym zyciu dlatego problemy z nerwami, twarzą. Za duzo agni jest w organizmie co bedzie powodowac rozne bloki i nadpobudliwość.

Nie ma tu charakaraków ani dalszych Varg wiec trudno wiece powiedziec.

_________________
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives


31 Paź 2007, 13:38
Profil WWW
Post 
Planeta Chara Karakatwa Znaczenie

Sun AmK Minister (doradca)
Moon DK Małżonek, wspólnik (partner)
Mars PiK Ojciec (autorytet)
Mercury PK Dzieci
Jupiter GK Kuzyni
Venus BK Brat (guru)
Saturn AK Dusza, król, władca
Rahu MK Matka


31 Paź 2007, 13:58
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 14:55
Posty: 976
Miejscowość: warszawa
Post 
Amatyakaraka (AmK) zapewnia raja-sambandha yoge czyli towarzystwo osob wplywowych. AK bez AmK jest bezradny i moze najwyzej dać ideały duchowe. Zatem AmK musi być podłączony do 10 domu albo w kendra/kona do AK. Kiedy jest w złej relacji wtedy dusza wypiera koncepcje rajayogi i osoba ma problemy z karierą. Amatyakaraka odnosi się do podzialu nakshatr na 3 yogi/avayogi. Slonce, Rahu, Merkury należą do najwyzszej klasy, gdyz dysponują zasobami, które używa spoleczenstwo. Zatem rząd (slonce), lobbisci (merkury) oraz dyplomaci (rahu) są potrzebni w kazdym panstwie i spolecznosci by utrzymać władzę. Nastepnie jest kolejna grupa Jowisz, Ksiezyc i Ketu. Oni pomagają spoleczenstwu przez sluzbe zdrowia (mo), porady duchowe (ke) i nauczanie/wychowanie (jowisz). Reszta to spoleczenstwo, które używa to co wygenorowały wyzsze klasy czyli pozostałe 3 planety : sa, ma i venus.

DK to nie tylko partner. Dotyczy sposobu w jaki przejawia się Lakshmi. Zatem najpierw są to pragnienia z poprzedniego zycia (satva-dk) pozniej zwiazku (rajas-dk) i na koncu pieniadze (jadatma czyli tamas-dk). Zla pozycja DK wobec AK daje problemy finansowe i w zwiazkach w zaleznosci czy Venus czy Jowisz są włączone w doshe (zla kombinacje). Dk w navamsie pokazuje glowne pragnienia, które otaczają Jive, w Rasi pokazuje z jakiego zrodla dusza otrzymuje impuls do finansowych manipulacji. DK musi aspektować LG by dać bogate osoby kalibru Bill Gates czy Andrew Carnagie.

Dalej mamy PiK. Sytuacje PiK badamy w D1, D9 i D12. W D12 moze dać problemy z ojcem a w D1 ukazuje dziedzictwo. Zatem AK i PiK to yoga ktora gwarantuje dziedictwo (zobacz chart dzieci Gandhi jak Rajeev itd).

Dalej PK - niezbedny w Raja yodze (vide pierwsza sloka Sri Parasary w RajaYogaAdhyaya).

GK to nie tylko kuzyni..to krewni ale czesciej wrogowie. Ukazuje spolecznosc ktora moze sprzyjac lub krzywdzic jednostke, ktora w niej uczestniczy. Dasa (okres) GK to zazwyczaj najprzyjemnijeszy okres w zyciu, gdyz wrogowie i problemy znikają.

BK to koncepcja Guru. Zaczyna się od zrozumienia wiedzy, a konczy na Upadesa, którą daje Guru (3 od BK). Dobra Yoga w D1 i D20 gwarantuje dobry zwiazek Guru, kiedy obok jest Rahu bądź Saturn powoduje brak wiary.

AK to król horoskopu, Parasara 'mowi' iż musi być prawidlowo umiejscowiony by horoskop wykorzystal cały swój potencjał. Jest to mikroskopijna wizja duszy, która patrzy na swoje odbicie w mayi czyli na swoją okoliczność w swiecie dualizmu. Każdy nosi piętno AK, są to wszystkie samsary z poprzednich życ. Kiedy ktoś ma AK Jowisza wtedy utożsamia się z osoba Guru lub inkarnacje na daną spolecznosc Vishnu (ten, który gwarantuje Dharmę, Shiva zabiera grzechy, Brahma/Surya niszczy slabosci).

MK to spolecznosc i rodzina, indywidualnie - matka.

Jest tylko 8 charakaraków, gdyż Ketu nie ma głowy dlatego nie reprezentuje inkarnowanych energii/atrybutów. Kiedy wykorzystujemy ten poziom w muhurcie wtedy zanika PK gdyż dotyczy on dzieci, a muhurta operuja na Jadatma. And so on..and so on...

_________________
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives


31 Paź 2007, 19:24
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2007, 17:41
Posty: 84
Miejscowość: Wronów k. Puław
Post 
Cytuj:
6) Planety w 1 i 2 domu ukazują smak w duchowości
Czy to znaczy, że jak mamy w 1 domu Rahu a w 2 domu Jupiter to raczej nie będzie smaku w duchowości? Jaki wpływ ma Rahu w 1 domu?


16 Gru 2007, 12:10
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 14:55
Posty: 976
Miejscowość: warszawa
Post 
ziuka napisał(a):
Cytuj:
6) Planety w 1 i 2 domu ukazują smak w duchowości
Czy to znaczy, że jak mamy w 1 domu Rahu a w 2 domu Jupiter to raczej nie będzie smaku w duchowości? Jaki wpływ ma Rahu w 1 domu?


Planety ukazują rodzaj smaku. Rahu w 1 daje Rakshasa Gane, takie osoby lubią smutne bhajany, tragiczne historie. Pełne wzniosłości i poświeceń czyny oraz mają trochę rewolucyjne podejście jeśli chodzi o zasady. Jowisz w drugim jest przeciwieństwem tego, więc taka osoba będzie między dwoma skrajnościami. W zależności od okresu i siły tych planet, dany nastrój będzie dominował inspirując do określonych wyborów i myśli.

_________________
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives


17 Gru 2007, 19:15
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post 
A jak ktoś ma Jowisz aspektowany przez Rahu w 1 domu?

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


17 Gru 2007, 19:58
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 14:55
Posty: 976
Miejscowość: warszawa
Post 
Pozycja w domu zawsze dominuje, Jowisz oznacza wpływ z zewnątrz. Kiedy jest to graha drsti wtedy mogą pojawić się problemy z inteligencją (wątpliwości, schizofrenia itd). Zależy też czy Jowisz ma argalę na lagne i czy jest sam czy nie;)

_________________
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives


17 Gru 2007, 20:40
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.