ankieta

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

ankieta

Post autor: RafalJyot » 29 sty 2007, 01:08

Drodzy Vaisnavowie,

Powstał pomysł by stworzyć baze danych je?li chodzi o ważne wydarzenia w życiu i ich relacje z astrologi?. Je?li pamiętacie datę inicjacji, ?lubu, urodzin dziecka, b?dĽ innych ważnych wydarzeń i macie dokladna godzine urodzin zapraszam do wypełnienia formularza:

http://www.rohinaa.com/content/view/20/23/lang,pl/

Procedura jest anonimowa i trwa pół minuty. Dziękuje!
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

znowu

Post autor: Anantabhakti das » 17 lut 2007, 17:54

A tu dalej zabawa w zgadywanie i daty sa potrzebne by sobie pomagac trafic i potwierdzic ,ze jednak to dziala :lol: :?:
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: znowu

Post autor: Rasasthali » 18 lut 2007, 16:29

Anantabhakti das pisze:A tu dalej zabawa w zgadywanie i daty sa potrzebne by sobie pomagac trafic i potwierdzic ,ze jednak to dziala :lol: :?:
Nie rozumiem w jakim celu napisales ten komentarz?

Mi podoba sie ze Rafal tak powaznie podchodzi do swojej nauki i robi badania na wieksza skale. Tak trzymac. Ja swoje detale wyslalam na prywatna wiadomosc jakis czas temu, mam nadzieje ze otrzymales.
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 18 lut 2007, 19:26

Tak otrzymalem. Dziekuje.

Nie przejmuj sie komentarzami Andrzeja.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

tak

Post autor: Anantabhakti das » 19 lut 2007, 09:09

Zgodze sie zeby robic badania ale powazne.A nie zabawa.Ja proponuje zeby wysylac dane Rafalowi bez danych o waznych wydazeniach a On jako posiadacz wiedzy niech pokaze jak wiedza dziala I wymieni daty tych wydazen.Jesli cos jest powazna nauka to dziala.A jesli nauka czy naukowiec sie myli to traci swoja wiarygodnosc.Bz obrazy ale tak mysle :lol:
Ps.Mysle ,ze niepowinienes mnie nazywac Andrzejem
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: tak

Post autor: RafalJyot » 19 lut 2007, 11:52

Anantabhakti das pisze:Zgodze sie zeby robic badania ale powazne.A nie zabawa.
Skad masz pewno?ć iż nie zajmuje się tym poważnie?
Ja proponuje zeby wysylac dane Rafalowi bez danych o waznych wydazeniach a On jako posiadacz wiedzy niech pokaze jak wiedza dziala I wymieni daty tych wydazen.
Hari Hara w Prasna Marga przestrzega przed takimi pomysłami. Nie oczekuje od Ciebie szacunku do mojej osoby, ale prosze posiadaj szacunek do Vegangi w innym wypadku obrażasz Sri Vyasadeve. Obraza Sri Vyasadevy konczy się Guru-Saapa czyli kl?tw? Guru. Zważywszy że już jedn? kl?twe Guru masz radziłbym tutaj być bardziej ostrożny.
Jesli cos jest powazna nauka to dziala.A jesli nauka czy naukowiec sie myli to traci swoja wiarygodnosc.Bz obrazy ale tak mysle :lol:
Ps.Mysle ,ze niepowinienes mnie nazywac Andrzejem
Astrologia jest bliższa prognozowaniu pogody niż innym dziedzinom ze względu na subtelno?ć narzędzi i przedmiotu oraz dużej ilo?ci momentów, które stanowi? wypadkow? konkluzji. Czy meteorologia a konkretnie synoptyka nie jest nauk?? Wiele razy zdarzyło się tak że fakt zastany i przewidywany nie były ze sob? zbieżne. Także to jest pierwszy punkt dla Twojej kontemplacji. Poniżej s? kolejne:

1. Astrologia podaje perspektywę Jagganatha. Czasami Jagganath widzi sprawy inaczej niż my, dlatego dochodzi czasem do rozminiecia się w obserwacji ze względu na inn? optyke.

2. Okresy (Dasy) pokazuj? kiedy działanie zaczyna powstawać. Tutaj nie chodzi tylko o widoczne rezultaty (ktorych najczęsciej oczekuje powierzchowny klient). Tak jak Ayurveda ukazuje symptomy subtelnego działania w ten sam sposób Jyotish wskazuje kiedy dane wydarzenie się NAPRAWDĘ zaczęło bior?c po uwage nie tylko to co widzimy (panca jnana-indriya) . Tutaj znów dochodzi różnica w jako?ci obserwacji. Rsi widz? więcej niż Manu (ludzie).
Jeszcze mniej widz? osoby w tamas-gunie (tutaj je?li chodzi o wizję wyroznia się kolejno psychike: zwierz?t, ryb, roslin - Susruta Samhita - rodzial IV).

3. "Je?li rozmówca nie chcę nic powiedzieć czy należy winić telefon?"

4. To o czym piszę na pocz?tku. (1) Złożono?ć - wiele wypadkowych (2) Subtelno?ć dziedziny. W Kali Yudze, która jest reprezentowana przez znak Makara (koziorożca) nie ma miejsca (honorowego) dla nauk subtelnych (Jowisz upada w koziorożcu) natomiast jest wiele miejsca i szacunku dla nauk opartych na pięciu zmysłach i analizie tychże przedmiotów zmysłów. Je?li chodzi o analize tych materiałów badawczych to Mars rz?dzi logik? oraz wyci?ganiem wniosków (nyaya) i egzaltuje (ucchavastha) on w koziorożcu (prthvi rasi). Dlatego w Kali yudze nauki subtelne (oparte na akash tattwie) nie s? nazywane naukami w sensie stricte i polityczne forum nie dopuszcza uzywania tego desygnatu w tym kontekscie. Srodowiska astrologiczne w Indiach (szczególnie prymat prowadzi tutaj srodowisko skupione wokół BV Ramana) nie ma z tym żadnego kłopotu ze względu na charakterystyke oraz kontekst religijny oraz kulturowy osób urodzonych w Bharata-Varsie.

Je?li krytykujesz astrologię (Vedanga) jako aparat wiedzy który jest w stanie przewidzieć przyszło?ć, podać pomy?lny czas inicjacji danego projektu, pomóc społeczeństwu (w sensie Vyavaharika) - to wiedz że wykraczasz poza stanowisko Iskconu, Wajsznawizmu, stanowisko Vyasadevy (polecam Garuda Purane gdzie całe rozdziały s? o astrologii), stanowisko Parasary (autor Visnu Purany), stanowisko Brhaspatiego (Rg Veda).

Je?li krytykujesz mnie - to proszę pisz do mnie na priv. Nie s?dzę by inni odnie?li z tego jak?kolwiek wymiern? korzy?ć.

Używam Twojego imienia Andrzej tylko wtedy kiedy musze interweniować - tzn kiedy obrażasz/podważasz ważne dla mnie warto?ci. Nie używam tego imienia kiedy piszesz do mnie prywatnie gdyż przestałem odpowiadać na Twoje maile i nie musze używać jakiegokolwiek Twojego imienia.

Je?li traktujesz to jako zabawę to chętnie się pobawie ale nie lubie gier, które zatrzymuj? duchowy postęp.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

olaboga

Post autor: Anantabhakti das » 20 lut 2007, 01:29

Jezus Marja jakie obrazy ,poelnilem zbrodnie ?Jakbym dokonal ataku na przenajswiedcsza Astronauke.Tylko sobie napisalem jaki mam pomysl.Ale uznano go za zly :cry: Jaki atak na Rafala?znowu obrazy i Guru sappa i co jeszcze?Ja kolekcjonuje te sappy i inne aparadhy :lol: Wogule to mi juz rogi rosna.Cokolwiek napisze to sappa albo ugraaparadha.jakby zwyczjnie ktos czegos niemogl wiedziec.To praiwe rasizm ja niemoge o nic pytac na tej "Jyotis pogadance ".bo zaraz wzywaja egzorcyste na mnie.A mam kilka pytan.Ale musze zpomniec o nich.Bo znowu dojdzie gurusappa albo inna kapa. :cry: I w ten sposb pozgnalem sie Jyotis.wiec dowidzenia astronautyko i asrologiko,milo bylo poczuc tchnienie poteznej sposcizny Vedyjskiej nauki.pa
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: olaboga

Post autor: RafalJyot » 20 lut 2007, 12:56

Anantabhakti das pisze:Jezus Marja jakie obrazy ,poelnilem zbrodnie ?Jakbym dokonal ataku na przenajswiedcsza Astronauke.Tylko sobie napisalem jaki mam pomysl.Ale uznano go za zly :cry: Jaki atak na Rafala?znowu obrazy i Guru sappa i co jeszcze?Ja kolekcjonuje te sappy i inne aparadhy :lol: Wogule to mi juz rogi rosna.Cokolwiek napisze to sappa albo ugraaparadha.jakby zwyczjnie ktos czegos niemogl wiedziec.To praiwe rasizm ja niemoge o nic pytac na tej "Jyotis pogadance ".bo zaraz wzywaja egzorcyste na mnie.A mam kilka pytan.Ale musze zpomniec o nich.Bo znowu dojdzie gurusappa albo inna kapa. :cry: I w ten sposb pozgnalem sie Jyotis.wiec dowidzenia astronautyko i asrologiko,milo bylo poczuc tchnienie poteznej sposcizny Vedyjskiej nauki.pa
Czy Ty masz zaniki pamięci? Czy masz problemy z wyrażaniem swoich my?li? Skoro Rasasthali i inni bhaktowie zwrócili Ci uwage, to co? musi być nie tak z tym *specyficznym* formułowaniem zdań. Zamów sobie może jak?? ksi?żke opisuj?c? wymianę listów, może jaka? miłosna korespondencja. Zobacz jak ludzie wyrażaj? dan? my?l, w danym tonie. Następnie studiuj inn? my?l w innym tonie. W ten sposób nauczysz się być może np takich rzeczy że jak się podważa w ironiczny sposób czyj?? motywacje to spotyka się z obron? na takie zarzuty. Je?li nauczysz się iż ta obrona Cię przeraża to być może zastanowisz się przed napisaniem kolejnego posta. Ludzie maj? uczucia i należy je respektować. Nie pozwól Twojemu Rahu w pi?tym domu zdominować całej Twojej osoby. Mantra, mantra, mantra..
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 lut 2007, 22:02

Skasowałem post Ananty bhakti, bo nie był konstruktywny, dotyczył bardziej relacji prywatnej z Rafałem, a takie sprawy nie interesuj? czytelników, bo nic nie wnosz? konstruktywnego kropka

Zablokowany