Iskcon Guru's

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

hello

Post autor: Anantabhakti das » 04 sty 2007, 14:30

Hari bol.To moja zwykal ciekawosc a osoby od ktorych to slyszalem niesa moimi autorytetami.I niewydaje mi sie ze dlatego ,ze dociekam bede dogmatykiem.Ja tylko pytam.I mam jedno wiecej pytanie.Bhakta z Kumara Sampradyi(wiec nie ISKCON,i ta ich "teologia"),powiedzial mi ,ze zadaen astrolog nipowiedzial Mu kiedy dostal inicjacje czy upanayana,niepotrafili.Dlaczego?Dlaczego sie mowi ,ze w momecie inicjacji Guru zabiera karme lub duza czesc karmy?Jaka karme zabiera a jak pozostaje ,czy wogule zabiera :wink: ?Dziekuje i podkreslam ,ze mam respekt do Vedyjskiej tradycji Jyotish
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: hello

Post autor: RafalJyot » 04 sty 2007, 14:46

Anantabhakti das pisze:I niewydaje mi sie ze dlatego ,ze dociekam bede dogmatykiem.
Nie wiem do czego tutaj nawiazujesz. Wydaje sie ze nie do sensu mojego poprzedniego postu, gdyz wlasnie podkreslam ze dociekanie (odpowiedzi na pytania, ktore moga byc decydujace w tym temacie) jest tym co chroni nas przed dogmatyzmem biorac pod uwage obszar po jakim sie poruszamy. Takze nasz argument jest drastycznie identyczny i jest zasadny jesli chodzi o utrzymanie kwestii.

dog·mat·ic (dôg-māt'ĭk, dŏg-)
adj.

1. Relating to, characteristic of, or resulting from dogma.
2. Characterized by an authoritative, arrogant assertion of unproved or unprovable principles. See Synonyms at dictatorial.


Anantabhakti das pisze: Ja tylko pytam.I mam jedno wiecej pytanie.Bhakta z Kumara Sampradyi(wiec nie ISKCON,i ta ich "teologia"),powiedzial mi ,ze zadaen astrolog nipowiedzial Mu kiedy dostal inicjacje czy upanayana,niepotrafili.Dlaczego?
Dlaczego w latach 40 nie dostrzezono wnioskow plynacych z przyjecia mechaniki kwantowej? Podaj mi jego dane.
Anantabhakti das pisze: Dlaczego sie mowi ,ze w momecie inicjacji Guru zabiera karme lub duza czesc karmy?Jaka karme zabiera a jak pozostaje ,czy wogule zabiera :wink: ?Dziekuje i podkreslam ,ze mam respekt do Vedyjskiej tradycji Jyotish
Nastroj respektu/szacunku niestety nie wystarcza by docenic obiekt dlatego Krsna/Isvara wymienia swoje bogactwa..Inicjacja to zlozona rzecz i jej efekt zalezy od muhurty, szczerosci adepta oraz kwalifikacji kaplana. Laska Srila Prabhupada jednakze jest wszechogarniajaca dlatego tak wielkie efekty przy tak niskich kwalifikacjach.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

Hari Bol

Post autor: Anantabhakti das » 04 sty 2007, 17:50

Niemam danych tego vaisnavy.Moze zobede je jak przyjedzie.Chodzi mi o prosty punkt.Nieneguje ,ze Jyotish moze mowic i mowi o zyciu Bhaktow itd.Czyli jest karma.A raczej ,ze Boss czyli Kryszna ma prawo ingerowac w te sprawy jak i kiedy mu sie podoba.Czytalem kiedys Brihat Bagavatmrite i w historii Gop Kumara Kryszna powiedzial Mu ,ze bardzo tesknil za nim i bylo przewidziane wiecej zyc dla Gop Kumara ale Kryszna ingerowal na Swoj sposob czyli wyslal Guru dla pastuszka :lol: .Zeby miec Go prz sobie.Wiec Acaryowie jak Sanatan Goswami umiescili te historie bysmy wiedzieli jak dziala czsem Kryszna.I niema nic zlego ani umniejszajacego Jyotish w tym,ze w generalnych regulach wiedza jest spojna i nieomylna tyle ,ze istnieje opcja "Kryszna"I tej opcji niemozna przewidziec.A pzrykaldy vimsinamsy jakie podales sa tak maksymalnie ogulne."Bedzie zyl w grupie ,bedzie czcil Kryszna,pozuci kulture z ktorej wyrosl.itd"To ok tyle ,ze w miedzy tymi ogulnikami jest 1000 detali o zyciu Tej osoby.Moja konkluzja jest taka:czy astrolog moze przewidziec wszystko w zyciu bhakty.mysle ,ze nie.Kryszna jest Bosem i czasem ingeruje jak chce.W przypadku jakiego bhakty ingeuje?Czy tylko czytsego?Od jakiego momentu oddania zaczyna sie mozliwosc ingerecji?To sa moje pytania?Na ktore mam nadzieje znalezc odpowiedz.Moze mi w tym pomzesz?Dziekuje
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Hari Bol

Post autor: RafalJyot » 04 sty 2007, 18:10

Anantabhakti das pisze:A pzrykaldy vimsinamsy jakie podales sa tak maksymalnie ogulne."Bedzie zyl w grupie ,bedzie czcil Kryszna,pozuci kulture z ktorej wyrosl.itd"
Tak..to sa rzeczy dla ktorych ktos przychodzi do astrologa..pytania, ktore znajduja swoj czas to te ktore pytaja wlasnie o takie rzeczy jak ishta devata, sposob kultu, sposob transformacji, szanse na brahmacarie, swoje slabosci w zyciu duchowym. Nie ma tam miejsca na ciekawosc kalibru czy bedzie jadl halawe z marchewki czy z kaszy. Takze detala o ktorych wspominasz nie sa warte by rzucic na nie swiatlo (surya=jyotish).
Jednakze ciesze sie widzac przemiane Twojej postawy z wyzwanczno-buntowniczej w kierunku spokojnego dialogu. Im wiecej Jowisza tym mniej fanatycznego Ketu..
Anantabhakti das pisze: Moja konkluzja jest taka:czy astrolog moze przewidziec wszystko w zyciu bhakty.mysle ,ze nie.Kryszna jest Bosem i czasem ingeruje jak chce.W przypadku jakiego bhakty ingeuje?Czy tylko czytsego?Od jakiego momentu oddania zaczyna sie mozliwosc ingerecji?To sa moje pytania?Na ktore mam nadzieje znalezc odpowiedz.Moze mi w tym pomzesz?Dziekuje
Staralem sie odpowiadac na te pytania przez piec lat, nie sadze bym osiagnal teraz jakis szczegolny suckes w zwiazku z Twoja osoba. Biorac pod uwage emocjonalny akcent mysle ze powinienes zapytac osobe, z ktora masz dobra relacje na poziomie wymiany emocji. Dobra propozycja jest tutaj Trisama Prabhu i jesli nie zmienil pogladow to Jego poglady na temat czytania horoskopu dla osob dynamicznych duchowo sa zbiezne z moimi. Ostatecznie Trisama ji nakierowal mnie na tradycje wedyjska w astrologii.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

fajowo

Post autor: Anantabhakti das » 04 sty 2007, 21:34

Pomijajac senymentalno emocjonalne elementy z Twojej strony to ok :lol: Zadalem proste jak mi sie wydaje pytania na koncu mojgo postu.Niewiem czy niema na nie odpowiedzi czy niejestes wyjasnic tego dopowiednio do mojego poziomu zrozumienia araczej jego braku?Nie zmuszam Ciebie do odpowiedzi zwyczajnie liczylem ,ze moze znajde odpowiedzi na nie.Tak mysle ,ze Trisama Prabhu moze mi to wyjasni.Choc widze ,ze Ty nawet niesprobowales.Pozdrawiam ZACIEKLY STUDENT JYOTISH Anancik :)
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

i jeszcze raz jo

Post autor: Anantabhakti das » 04 sty 2007, 21:39

I moja przemiana jest niewyobrazalna biorac fakt ,ze trudno okreslic czy raczej Ty nigdy nieokresliles stanu pocztkowego :lol: .I jesli Ty czy Trisam Prabhu czy ktokolwiek wyjasni mi ten temat o ktory pytam to przyjme to.Niemam emocjonalnych oporow przed tym.Duzo sie od Ciebie nauczylem i nadal sie ucze :)
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 04 sty 2007, 22:29

Dla korzysci uzytkownikow mozesz wkleic na forum to czego sie nauczysz od Trisamjee
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

ODPOWIEDZ