Deja vu

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Deja vu

Post autor: Vaisnava-Krpa » 16 lis 2008, 22:09

Twoja dharma to 5 dom od słońca. Rządzi nim Saturn, który jest w parivartanie z księzycem. Ksiezyc jest czystym sygnifikatorem działan dla duchowej społecznosci(bo jest Bhratrikaraka) oraz w drugim domu (Kutumbha - rodzina).
Tak szukając co to jest Parivartana natrafiłem na stronie Yogamayi na ciekawy opis:

Tranzyty i Dashas aktywują synchronizację wydarzeń i dlatego czasmi mówimy, że to już gdzieś było; ponieważ sytuacja musi sie wydarzyć a my nie mamy wpływu na jej przebieg poza zaobserwowaniem rezultatu. Czując się jak na planie zwolnionego filmu uczestniczymy w rzeczywistości w przedstawieniu, którego reżyserem jest Śrimati Mahamaya lub Śrimati Yogamaya w zależności od tego co jest naszym celem pragnień.


To bardzo ciekawe. Często doświadczałem takich rzeczy kiedyś często coś wiedząc jakąś chwilę zanim to się wydarzyło lub przypominając sobie tą chwilę przed że to pare miesięcy temu mi się śniło. Czy to będzie wyjaśnienie tego zjawiska zwanego deja vu?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 16 lis 2008, 22:37

Nigdy się nie spotkałem z takim wyjasnieniem, więc nie moge skorygować. Wiem, że naukowcy mają jakieś silne argumenty przeciwko e(g)zoterycznym wyjasnieniom na ten temat.

Parivartana to yoga, w której planeta A jest w znaku B i władca znaku B jest w znaku planety A czyli wymiana. Ksiezyc w znaku Saturna i Saturn w znaku ksiezyca.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

ODPOWIEDZ