Zaćmienie Słońca

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
Harry
Posty: 95
Rejestracja: 30 sty 2008, 01:12

Zaćmienie Słońca

Post autor: Harry » 31 lip 2008, 12:55

W piątek, jutro, częściowe zaćmienie Słońca. może jakaś ciekawa muhurta wyskakuje?????

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Post autor: albert » 01 sie 2008, 13:25

Właśnie minęło zaćmienie. Obejrzałem relację na żywo z pustyni Gobi. Komentowali to jacyś naukowcy, heliofizycy.Jak połączyć Rahu z tym co widzieliśmy ? CZzy taka chwila jest pomyślna ? Słyszałem, że nie wolno patrzeć (nie chodzi mi o siatkówkę oka jak to tłumaczą naukowcy) wtedy i Hindusi nie wychodzą z domu ? To prawda ? Za rok będzie w lipcu zaćmienie całkowite w Indiach.
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 02 sie 2008, 11:57

Jyotisha:

Muhurta zaćmienia:

Date: August 1, 2008
Time: 11:47:18
Time Zone: 2:00:00 (East of GMT)
Place: 18 E 40' 00", 50 N 13' 00"



1. Dzień zaćmienia jest zawsze bardzo niepomyślny dla wszystkich czynności prócz prób zdobycia siddhi/czczenia Boga (Shivy w zaćmienie Słońca, Vishnu w zaćmienie księżyca). Mówi się, że jeśli (solar eclipse) dotyka króla wtedy król/prezydent upadnie w ciągu roku/pół roku. W dzień zaćmienia słońca czci się zatem Sri Dakshinamoorti, najlepsza mantra to Mrtyunjaya (Sanjivani) Mantra (Shukracarya Deva).

2. Zaćmienia dotykają tylko poszczególnych osób w zależności od ułożenia planet w znakach (rezultaty i kierunek) i nakshatrach (zdrowie). Dla ok. 70% osób nie mają żadnego znaczenia jeśli chodzi o dalsze konsekwencje (nie o muhurte). Te zaćmienie dotknie osób, które mają planety w raku/koziorożcu oraz w nakshatrach Pushya i Dhanistha.

3. Zaćmienie słońca przed zaćmieniem księżyca jest bardziej pozytywne.

4. Jeśli jest przed zaćmieniem księżyca (16 sierpien) jak teraz, wówczas:

- karaki planet, arudhy, lagna, księżyc w Pushya Nakshatrze lub Raku będą cierpieć do następnego zaćmienia (pół roku).

np. Jeśli ktoś ma Venus w Raku albo Koziorożcu to może mieć problemy w związku przez te pół roku.

- słońce, władcy domów, lagnesh w pushya obdarzą dobrymi rezultatami przez sześć miesięcy

np. Jeśli ktoś ma władce 7 domu w Raku lub Koziorożcu wtedy związek kwitnie przez te sześć miesięcy.


- dom Panny w horskopie takich osób, pokaże miejsce, które dotknie zaćmienie

- dom Strzelca pokaże kierunek, który obierze osoba po zaćmieniu

- stopnie zaćmienia porównujemy ze stopniami planet by wiedzieć czy rezultaty będą miały miejsce przed czy po zaćmieniu

Przykład:

Date: October 25, 1982
Time: 19:35:30
Time Zone: 1:00:00 (East of GMT)
Place: 18 E 41' 00", 50 N 13' 00"

Księżyc mam w koziorożcu więc sprawy domu/rodziny będą cierpieć przed (bo ma mniej stopni niż księżyc w czasie zaćmienia) zaćmieniem (ksiezyc to karaka domu/rodziny). A6 jest w koziorożcu więc miały miejsce kłótnie. Lagna zaćmienia to Panna (moj 4 dom) więc ponownie zaćmienie wpłynie poważnie na decyzje związane z domem. Jowisz jest w strzelcu - 7 dom i badhak - wyjazdy. Zatem ten okres przyniósł kolejną przeprowadzkę. Dokładnie w dzień zaćmienia dostałem również pogróżki (a6 w koziorożcu).
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

ODPOWIEDZ