Remedia w bhakti jodze

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Remedia w bhakti jodze

Post autor: Vaisnava-Krpa » 25 lip 2008, 22:44

Ś.B. 11.28.38

Fizyczne ciało zmagającego się jogina, który nie jest dojrzały w swoich praktykach, może być czasami opanowane przez różne zaburzenia. Dlatego zaleca się następujące metody do ich przeciwdziałania.

28.39

Niektóre z przeszkód mogą być pokonane przez medytacje, jogi lub postawy siedzące praktykowane razem z koncentracją na kontrolowanym oddechu. Inne mogą być zwalczone specjalnymi wyrzeczeniami, mantrami lub ziołami leczniczymi.

28.40

Niepomyślne zakłócenia mogą być stopniowo usunięte przez ciągłe pamiętanie o Mnie, przez zbiorowe słuchanie i intonowanie Moich Świętych Imion lub podążanie śladami wielkich mistrzów jogi.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Caturmukha dasa

Post autor: Caturmukha dasa » 27 lip 2008, 00:35

Śrimad-Bhägavatam, 11.20.9

tävat karmäni kurvita
na nirvidyeta yävatä
mat-kathä-śravanädau vä
śraddhä yävan na jäyate


“‘One should continue to perform the Vedic ritualistic activities until one actually becomes detached from material sense gratification and develops faith in hearing and chanting about Me.’”

"Powinno się kontynuować spełnianie rytualistycznych czynności wedyjskich aż do momentu RZECZYWISTEGO NIEPRZYWIĄZANIA do zadowalania zmysłów I ROZWINIĘCIA WIARY w słuchanie i intonowanie o Mnie."

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 27 lip 2008, 13:50

Caturmukha dasa pisze:Śrimad-Bhägavatam, 11.20.9

tävat karmäni kurvita
na nirvidyeta yävatä
mat-kathä-śravanädau vä
śraddhä yävan na jäyate


“‘One should continue to perform the Vedic ritualistic activities until one actually becomes detached from material sense gratification and develops faith in hearing and chanting about Me.’”

"Powinno się kontynuować spełnianie rytualistycznych czynności wedyjskich aż do momentu RZECZYWISTEGO NIEPRZYWIĄZANIA do zadowalania zmysłów I ROZWINIĘCIA WIARY w słuchanie i intonowanie o Mnie."
trzeba zapamiętać werset;)
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

ODPOWIEDZ