Jyotish - Nauka Swiatła

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
Oskar Nrsimha das
Posty: 39
Rejestracja: 23 paź 2017, 17:32

Jyotish - Nauka Swiatła

Post autor: Oskar Nrsimha das » 23 paź 2017, 22:42

HARE KRSNA!

Mowa tutaj o astrologii wedyjskiej, czyli nauce pochodzącej od stwórcy - Pana Vishnu,
ktory ustawil planety jako mechanizm kontrolujacy wszechświat (w tym karme itd.)

Chcialem Was spytac czy macie zielone pojecie o jyotishu, czy ktos mnie moze oswiecic, czy ktos potrzebuje horoskopu bo to wazna rzecz? Czysci bhaktowie sa pod kontrola tylko jednej planety - Krsnaloki, jednak ja czystym bhakta nie jestem i bardzo potrzebuje wiedzy na ten temat bo ulatwia to moja sluzbe oddania i bytowanie w materialnym swiecie.

Zaczalem swiadomosc Krsny od wykladow astrologa Prahlada Nrsimha dasa, stad bardzo drogie sa mi te nauki. Studiuje Bhrigu Samhite, mam zielone pojecie o Jagannatha Hora oraz slucham wykladow o astrologii wedyjskiej. Zrobilem juz niejeden horoskop bhaktom oraz bliznim, oczywiscie proszac przy interpretacji o laske Pana Krsne. Wbrew pozorom nauka ta jest w pelni swiadomosci Krsny i obecna podczas Jego rozrywek, dla przykladu:
- Wiedzieliscie ze Gwiazda Polarna jest planeta zamieszkala przez Pana Vishnu? Nazywa sie Dhruvaloka. Mozna o tym poczytac w Srimad Bhagavatam
- Ramayana opisuje narodziny syna Ravany, Meghnada. Ravan nakazal wszystkim planetom ustawic sie w pomyslnych pozycjach podczas jego narodzin tak aby byl niezwyciezony, ale Shanidev - Saturn, zlekcewazyl rozkaz i Meghnad zostal ostatecznie pokonany przez Laxmana
- Shanidev jest wielkim bhakta Pana Nrsimhadeva, swiadczy o tym jego poezja wygloszona na Brahmaloce o nazwie Sri Shanaischara-krta-sri-nrsimha-stuti. Oddzialuje on na 1/3 calego naszego horosokopu, odpowiada za manifestacje naszej karmy, zakonczenia, mistycyzm, wyrzeczenia i cierpienie, ktore nas uczy i uduchawia. Moim zdaniem jest wazniejszy od innych planet. Jego dniem jest sobota, koniec wedyjskiego tygodnia i ulubiony dzien Pana Nrsimhadeva, dobry na Harinamy w terenie. Pan Ganesh rowniez jest czystym bhakta Nrsimhadeva o czym wspomina Rupa Gosvami w Nektarze oddania, dodatkowo jest bostwem astrologii. Bhrigu Muni jest pierwsza osoba w tym wszechswiecie, ktora zaczela badac astrologie.
- Dzieki horoskopowi mozemy zobaczyc naszego Ishtadeva, czyli bostwo opiekuncze. Moim jest Nrsimha!

Moglbym praktycznie wymieniac bez konca czego juz sie dowiedzialem. Bede wdzieczny za wasze posty, poszukuje nauczyciela. Im bardziej sie zaglebiam w jyotish tym wiem mniej.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jyotish - Nauka Swiatła

Post autor: Vaisnava-Krpa » 21 lis 2017, 15:41

Jestem astrologiem ale nie mam czasu nikogo uczyć. Czasami zwodzę kogoś po 2 tygodnie kto chce zrobić u mnie horoskop. Nie robię też więcej niż 2 dziennie bo to zbyt wyczerpujące. Nie jest to tylko sucha analiza jak można myśleć.

Mój przyjaciel Mathuranath Prabhu, który powinien niedługo wrócić z Indii udziela kursów astrologii ale nastaw się że to kosztuje. Ta wiedza jest bardzo skomplikowana, ogromna, w zasadzie nauka na całe życie. Nie myśl, że ktoś kto poświęcił tyle czasu czy pieniędzy da ci na forum wiedzę za darmo.

Jak będzie już w Polsce dam ci znać.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Oskar Nrsimha das
Posty: 39
Rejestracja: 23 paź 2017, 17:32

Re: Jyotish - Nauka Swiatła

Post autor: Oskar Nrsimha das » 21 lis 2017, 20:39

Jasne, dzięki prabhuji!

ODPOWIEDZ