Gwałt - dziecko z gwałtu

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Gwałt - dziecko z gwałtu

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 lut 2008, 20:20

Mam pytanie o etykę postępowania w przypadku, kiedy w trakcie gwałtu kobieta zajdzie w ciążę. Podobno z katolickiego punktu widzenia powinno się zaakceptować takie dziecko i wychowywać. Jest to nie do przyjęcia dla niektórych. Jak to wygląda od strony wed pod względe karmy i bhakti? Jak wygląda systuacja kobiety zgwałconej, panny i mężatki? Jakieś wskazówki co należy czynić?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Kumbha
Posty: 93
Rejestracja: 17 sty 2007, 22:32
Kontakt:

Post autor: Kumbha » 04 lut 2008, 06:02

Trudny temat. Ciekaw jestem przede wszystkim zdania kobiet.
Tak czy inaczej pewne jest, że żywych istot nie należy pozbawiać życia, szczególnie gdy są one bezbronne.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2008, 12:54 przez Kumbha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 04 lut 2008, 12:46

Garuda Purana, mowi co sie dzieje z kobieta po aborcji.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 17 maja 2008, 18:59

Nie wolno zabijać nikogo , żadna żywa istota nie może cierpieć z powodu naszego postępowania
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 20 maja 2008, 23:17

slyszalem opinie katolikow. Dla nich jest jasne, ze za zbrodnie jakiegos faceta, nie moze cierpiec dziecko.

ODPOWIEDZ