Moje brudne mysli

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 07 gru 2006, 09:01

a czy ja skierowalem swoj? uwage w stosunku do Ciebie ? :wink:

Madhav Caran

Post autor: Madhav Caran » 07 gru 2006, 09:16

A czy ja napisałem, że skierowałe?? :)

Awatar użytkownika
flipmode
Posty: 41
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:49
Lokalizacja: Łobez Village

Post autor: flipmode » 07 gru 2006, 09:26

Haribolo bhaktowie!
Cieszę się Arkadiuszu że kreujesz nieco inn? wizje forum waisznawa niż fora vrindy,rzeczywi?cie taka "subtelno?ć" i dialog we własnym gronie jest istotny dla wyklarowania własnej wspólnej drogi i zrozumienia jej postrzegania indywidualnego.
Mam nadzieje że Pan Kryszna sprawi iż twoje plany zostan? zrealizowane dla naszego wspólnego dobra.
Pozdwówki
Jay ?ri Kryszna!!!

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 gru 2006, 11:54

Madhav Caran napisał:

Proponuję więc zmienić nazwę tego forum, z DYSKUSYJNE na PREZENTACYJNE.
To co ty PREZENTUJESZ Madhav podlega DYSKUSJI.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 gru 2006, 12:10

Trochę jeszcze wyja?nię: dział przemy?lenia jest działem, ktory jak sugeruje nazwa nie zabrania własnego opartego o własne podstawy i argumenty my?lenia.

Ponieważ dzięki naszemu my?leniu doszli?my do punktu zaakceptowania wiedzy wedyjskiej, której nijak w wielu sprawach rozstrzygn?ć własn? wizj?. Nie jest to forum do krzewienia własnej wizji a do krzewienia wizji wed i dyskusji naszego ich zrozumienia.

Proszę też starać się nie zagadywać mnie prywatnie na tematy w w?tkach, ponieważ powtarzaj? się te same pytania, na które odpowiadanie zajmuje mi wiele czasu. Bywa, że prowadzę w jednym czasie rozmowę z kilkoma osobami co paraliżuje mi pracę.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 07 gru 2006, 12:39

W zwi?zku z samym tematem mi nasuwa się taka refleksja:
Jak on wskazuje, podobnie dział i cała istota Forum, jako miejsce dyskusji s? to miejsca gdzie wyrażamy swoje opinie na różne tematy.
Zachamowania sprawi?, że potok słów nie wypłynie i dana osoba nie będzie odwiedzała Forum, nie będzie pisała o tym co my?li itd
Jest przecież możliwo?ć skierowania odpowiednich osób do odpowiednich miejsc na Forum poprzez przynależno?ć do grup zamkniętych.
Pamiętacie przykład "Pręgież" z Vrinda, gdzie można było się wyszaleć,
Wydaje mi się, że nawet zakręceni, skołowani, odjechani, eXcentryczni, luzacy, surreali?ci i innej ma?ci fikołkowaci powinni także u nas zanle?ć swoje miejsce. Czas wpłynie, mam nadzieję pozytywnie, na to, że się oczyszcz? czytaj?c Wasze dyskusje i oczyszcz? się w ten sposób tematy.
Jest też możliwo?ć wprowadzenia surowych reguł dostępu do Forum Waisznawa jako miejsca do dyskusji jedynie na duchowe tematy. Na samym pocz?tku Arek proponowałe? aby dostęp do tematów wedyjskich był w ten sposób ograniczony, nie wiem czy to zmienić...temat wci?ż otwarty.
My?lę, że warto przedyskutować istotę grup i ich uprawnień co do tre?ci ostatecznej.

Awatar użytkownika
Kula-pavana
Posty: 238
Rejestracja: 27 lis 2006, 17:46

Post autor: Kula-pavana » 07 gru 2006, 13:06

Madhav Caran pisze:
Arkadiusz pisze:Przypomnę regulamin forum:

Nie prowadzimy polemik międzywyznaniowych, ?wiatopogladowych a jedynie prezentujemy nasza filozofię. Wyrażamy opinie będ?ce według nas opiniami zgodnymi z naukami ?rila Prabhupada i jego nauk.
Powiało nud?, intelektualnym marazmem i brakiem samodzielnego my?lenia.
Proponuję więc zmienić nazwę tego forum, z DYSKUSYJNE na PREZENTACYJNE.
ja widze to troche inaczej. nawet w ramach gloszenia "opinii będ?cych według nas opiniami zgodnymi z naukami ?rila Prabhupada" jest sporo miejsca na dyskusje (wystarczy przyjrzec sie mojej typowej dyskusji z PPP :lol: ) nie mowiac juz o emocjach czy wyzwaniach intelektualnych.

szerokie dyskusje typu "o wyzszosci Janmastami nad swietami Bozego Narodzenia" lub "rola ahankary w praktykach wspolczesnych buddystow" mozna spokojnie sobie darowac lub prowadzic je na innym forum jesli ktos ma ochote. dlaczego sobie darowac? bo moim zdaniem takie dyskusje niewiele wnosza dobrego jesli chodzi o propagowanie swiadomosci Kryszny. jesli ktos z gosci zadaje takie pytania to na pewno nie nalezy ich ignorowac tylko odpowiedziec na nie grzecznie i zgodnie z naszym zrozumieniem, ale warto powstrzymac sie od celowego rozpoczynania takich dyskusji.

Madhav Caran

Post autor: Madhav Caran » 07 gru 2006, 13:58

Arkadiusz pisze:
Madhav Caran napisał:

Proponuję więc zmienić nazwę tego forum, z DYSKUSYJNE na PREZENTACYJNE.
To co ty PREZENTUJESZ Madhav podlega DYSKUSJI.
Wiec DYSKUTUJ, a nie wyjeżdżaj z insynuacjami. My?lisz, że to co ty prezentujesz, nie jest mocno dyskusyjne??

Nie ma jak stara dobra wycieczka osobista albo dyktatura, kiedy nie dorasta się do dyskusji.

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 07 gru 2006, 14:04

Madhav Caran pisze:Nie ma jak stara dobra wycieczka osobista albo dyktatura, kiedy nie dorasta się do dyskusji.
A jak bys okreslil powyzej zacytowany komentarz?

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 07 gru 2006, 15:04

Pierwszy punkt regulaminu forum brzmi:

"Serwis jest własno?ci? Polskiego Stowarzyszenia Waisznawa i stanowi nieoficjalne Ľródło wiadomo?ci na temat Waisznawizmu reprezentowanego przez Międzynarodowe Towarzystwo ?wiadomo?ci Kryszny (ISKCON) w Polsce.

Czy kto? kompetentny mógłby nam wyja?nić jak to się ma do następnego punktu regulaminu: "Wyrażamy opinie będ?ce według nas opiniami zgodnymi z naukami ?rila Prabhupada i jego nauk." Praktyka pokazuje, że czasami to co według nas jest zgodne z naukami Waisznawizmu danymi przez ?rila Prabhupada, nie musi pokrywać się z pogl?dem na jaki? temat, reprezentowanym przez Międzynarodowe Towarzystwo ?wiadomo?ci Kryszny. Ritwicyzm jest dobrym tego przykładem.

PS. Może wartoby przy okazji poprawić niepotrzebne powtórzenie w zdaniu: "opiniami zgodnymi z naukami ?rila Prabhupada i jego nauk"

ODPOWIEDZ