Moje brudne mysli

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 08 gru 2006, 20:32

Arkadiusz pisze:Zacytowane przeze mnie fragmenty zostały wypowiedziane zanim pojawiła się sytuacja o której piszemy, dlatego należy je po prostu przemyśleć i samemu niejako dobrać to co pasuje do bieżącej sytuacji i tu!
Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem Prabhu! :) Zabieram się do ich studiowania! :)

A co do tego "prasadam w kablu telefonicznym" to oczywi?cie tylko żartowałem i za to przepraszam. Tak więc zanim pojawi się tu GNdd, i złoi mi skórę za to, że mam tendencję do robienia z ludzi idiotów poprzez moje "wykrzywione" interpretacje ich wypowiedzi, to lepiej przyznam się do tego sam i to bez bicia. :oops:

Ciepło pozdrawiam Arku

Twój sługa Harry Kirshner ;)

yogamaya

Post autor: yogamaya » 08 gru 2006, 20:55

Purnaprajna pisze:Jeżeli ktoś mi nie wierzy, to proszę aby podrzucił fragmenty wykładów, listów lub innych materiałów, w których ŚP zniechęcał swoich uczniów do samodzielnego myślenia i pisania o swoich realizacjach. ;) :)
Wierzę Ci Purna :) Tylko myślę, że taki przykład byłby barzo inspirujący i łącząc się z celami Forum i portalu nadałby odpowiedni kierunek.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 08 gru 2006, 21:03

yogamaya pisze:Wierzę Ci Purna :) Tylko myślę, że taki przykład byłby barzo inspirujący i łącząc się z celami Forum i portalu nadałby odpowiedni kierunek.
Masz rację. :) Stoniowo będę zbierał napotkane cytaty na ten temat. Fajnie byłoby aby i inni wielbiciele robili to podczas czytania słów Śrila Prabhupada.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 08 gru 2006, 21:16

...i wrzucali do działu Cytaty z ksiąg wedyjskich. :wink:

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 08 gru 2006, 21:21

Purnaprajna pisze: Innymi słowy myślę, że jako założyciel tych for, masz Arku jak największe prawo, aby zadecydować w ramach czyich nauk i duchowych poleceń będzie funkcjonował ten portal.
będąc niespotykanie skromną osobą pragnę dodać że to ja instalowałem skrypt forum :twisted:

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 08 gru 2006, 21:23

naturalbeat pisze:będąc niespotykanie skromną osobą pragnę dodać że to ja instalowałem skrypt forum :twisted:
Nie jesteś tym skryptem! :twisted:

Serdeczne dzięki Naturalbeat. Bez Twojego skryptu jestem niczym. Rozumiesz?! NICZYM!!! :evil: ;) :)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2006, 21:35 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Post autor: Trisama » 08 gru 2006, 21:31

naturalbeat pisze:
Purnaprajna pisze: Innymi słowy myślę, że jako założyciel tych for, masz Arku jak największe prawo, aby zadecydować w ramach czyich nauk i duchowych poleceń będzie funkcjonował ten portal.
będąc niespotykanie skromną osobą pragnę dodać że to ja instalowałem skrypt forum :twisted:

Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje! Zawsze z Kryszną oczywiście :lol: :lol: :lol:

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 08 gru 2006, 21:39

i z jego wielbicielami ma sie rozumiec

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 gru 2006, 21:55

Dorzucę do wątku to co mi chodziło po głowie:

"Są dwa rodzaje wyzwolonych dusz, posiadaj?cych materialne ciała: dusza wyzwolona przez służbę oddania i dusza wyzwolona przez kultywację wiedzy. Dusza wyzwolona w służbie oddania, przyciągana przez transcendentalne cechy Kryszny, czyni coraz większy postęp, podczas gdy osoby zaangażowane w jałowe spekulacje i zwykłą kultywację wiedzy bez żadnego oddania, upadają z powodu mnogości popełnionych obraz. Zostało to potwierdzone w Śrimad-Bhagavatam (10.2.32), gdzie jest powiedziane:

ye 'nye 'ravindaksa vimukta-maninas
tvayy astabhavad avi?uddha-buddhayah
aruhya krcchrena param padam tatah
patanty adho 'nadrta-yusmad-anghrayah

"O Panie, inteligencja tych, którzy uważają się za wyzwolonych, ale którzy nie mają żadnego oddania, nie jest czysta. Nawet jeśli osoby takie wznoszą się do najwyższego punktu wyzwolenia, poprzez swoje srogie pokuty i wyrzeczenia, z pewnością upadną w tę materialną egzystencję, ponieważ nie przyjęły schronienia Twoich lotosowych stóp." Potwierdza to również Bhagavad-gita:

brahma-bhutah prasannatma
na ?ocati na kanksati
samah sarvesu bhutesu
mad-bhaktim labhate param

"Ten, kto jest w ten sposób usytuowany, od razu realizuje Najwyższego Brahmana. Nie rozpacza nigdy ani niczego nie pragnie, jednakowo ustosunkowanym będ?c do każdej żywej istoty. W tym stanie osiąga czystą służbę oddania dla Mnie." (Bg. 18.54)"

O przyjęciu schronienia tutaj:

http://www.waisznawa.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=102

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Moje brudne mysli

Post autor: ParamatmaDas » 12 cze 2012, 00:47

Nie sa to zbyt brudne mysli:

ODPOWIEDZ