Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25 Lis 2017, 06:07

Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
 Dlaczego to zrobiliśmy? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Post Dlaczego to zrobiliśmy?
Żeby nie zapomnieć wstałem z łożka i włączyłem komputer, aby zadać to ważne pytanie:

1. Czy wszyscy rzeczywiście na własne życzenie przybyliśmy do tego świata?
2. Czy będąc w świecie duchowym byliśmy tak mało zrealizowani czy może też nie wiedzieliśmy jaka to pułapka i traktowaliśmy to jak zabawę?
3. Czy możemy w momencie wyzwolenia być bardziej zrealizowani niż przed przybyciem do świata materialnego, mądrzejsi i doswiadczeni o realizacje? Czy proces powrotu jest tylko powrotem do stanu poprzedniego, przed wstąpieniem w świat materialny? :?

Dlaczego to zrobiliśmy? Ktoś pamięta? (he he) :lol:

Idę dalej spać, dobranoc.

13 Maj 2007, 23:30
Profil WWW
Post Re: Dlaczego to zrobiliśmy?
Arkadiusz napisał(a):
Żeby nie zapomnieć wstałem z łożka i włączyłem komputer, aby zadać to ważne pytanie:

1. Czy wszyscy rzeczywiście na własne życzenie przybyliśmy do tego świata?
2. Czy będąc w świecie duchowym byliśmy tak mało zrealizowani czy może też nie wiedzieliśmy jaka to pułapka i traktowaliśmy to jak zabawę?
3. Czy możemy w momencie wyzwolenia być bardziej zrealizowani niż przed przybyciem do świata materialnego, mądrzejsi i doswiadczeni o realizacje? Czy proces powrotu jest tylko powrotem do stanu poprzedniego, przed wstąpieniem w świat materialny? :?

Dlaczego to zrobiliśmy? Ktoś pamięta? (he he) :lol:

Idę dalej spać, dobranoc.

wg mnie:
1 generalnie zdecydowanie tak, choć zdarzają się przyjścia misyjne jak Jaya i Vijaya, ale to inna bajka
2 jako energia graniczna obdarzona wyborem poszliśmy w pewnym kierunku i dokonanie tego wyboru jest cechą charakterystyczną stanu wolności w brahmanie
3 każde wyzwolenie powyżej bezosobowego brahmana wprowadza element miłości i działania w bhakti, a po osiągnięciu takiego stanu upadek staje się teoretyczną nieznacznością.

14 Maj 2007, 10:15
Awatar użytkownika

Widze Arek, ze probujesz starego wyprobowanego chwytu z Vrindy, zeby zwiekszyc aktywnosc na forum. :wink:

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N ... 908066950/

14 Maj 2007, 18:58
Awatar użytkownika

Miejscowość: warszawa

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

14 Maj 2007, 21:37
Profil WWW
Awatar użytkownika

Widze Arek, ze probujesz starego wyprobowanego chwytu z Vrindy, zeby zwiekszyc aktywnosc na forum. :wink:

he he.... a ja mysle ze Arkadiusz po prostu tez jest troche skolowany tymi wszystkimi sprzecznymi ze soba cytatami i chce na spokojnie "przerobic temat" :)

14 Maj 2007, 22:08
Kryszna podstępnie nas wrzucił w te warunki. Można to porównać do zakupów w wielkim markecie. Idziemy z rodzicami i mamy obrany cel: kupić to co najpotrzebniejsze, bez przegięć typu: motyle drewniane. Ale, ale ale - naszym celem, jako dzieciaka w tym przykładzie, jest właśnie motyl drewniany. I włączamy syrenę - motyl, motyl ponad wszystko. Rodzice chcąc dać nam nauczkę oddalają się za półkę, chowają się i bacznie obserwują nasze ruchy. Natomiast my wyrywając z górnej półki najbardziej lśniącego hm, motyla widzimy, że rodzice znikli włączamy kolejną syrenkę typu o ja biedny o ja sam i gdzie moi opiekunowie. Dlaczego mnie opuścili i co ja zrobię z tym hałasującym pokraką :?: Dochodzimy do wniosku, że lśniący, kolorowy pokraka nie był wart stresu.

15 Maj 2007, 08:14
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Cytuj:
gndd napisał:
Widze Arek, ze probujesz starego wyprobowanego chwytu z Vrindy, zeby zwiekszyc aktywnosc na forum.

he he.... a ja mysle ze Arkadiusz po prostu tez jest troche skolowany tymi wszystkimi sprzecznymi ze soba cytatami i chce na spokojnie "przerobic temat"

Akurat ten temat chodzi za mną co jakiś czas od dzieciństwa:) Poprzednie co niektóre były dla rozbudzenia dyskusji, a ostatnio dość dużo mam pytań osobistych:) Pamiętam jak na vrindzie w wątku o samobójstwie Kula Pavana pytaleś się mnie, żebym przeanalizował sobie, czy napewno nie chciałem się tu narodzić. Wg astrologa powodem moich narodzin jest klątwa, jest też prawdopodobne, że popełniłem samobójstwo w poprzednim życiu.

15 Maj 2007, 12:13
Profil WWW
Awatar użytkownika

Miejscowość: Helsinki/Warszawa
Widze Arek, ze probujesz starego
he he.... a ja mysle ze Arkadiusz po prostu tez jest troche skolowany tymi wszystkimi sprzecznymi ze soba cytatami i chce na spokojnie "przerobic temat" :)

Terminy "publiczne forum" oraz "na spokojnie coś przemyśleć" nie są kompatybilne, jeśli chodzi o ten temat. :)

15 Maj 2007, 16:29
Profil WWW
Awatar użytkownika

Kula-pavana napisał(a):
Widze Arek, ze probujesz starego

Terminy "publiczne forum" oraz "na spokojnie coś przemyśleć" nie są kompatybilne, jeśli chodzi o ten temat. :)

osobiscie musze przyznac, ze dyskusje z wielbicielami na internecie bardzo duzo wnosza do mojego zycia duchowego i rozwoju wiedzy - takze i w tym temacie. pozniej sobie na spokojnie to wszystko przetrawie, np. podlewajac ogrodek albo pielac grzadki :wink:

15 Maj 2007, 16:42
Awatar użytkownika

Miejscowość: Helsinki/Warszawa
osobiscie musze przyznac, ze dyskusje z wielbicielami na internecie bardzo duzo wnosza do mojego zycia duchowego i rozwoju wiedzy - takze i w tym temacie. pozniej sobie na spokojnie to wszystko przetrawie, np. podlewajac ogrodek albo pielac grzadki :wink:

Co prawda nie mam ogródka ale zgadzam się z Tobą. :)

15 Maj 2007, 16:49
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości