Potrzebujemy ludzi jak Arjuna

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Potrzebujemy ludzi jak Arjuna

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 paź 2020, 00:02

Jedna osoba powiedziała, że ''Twój ruch świadomości Kryszny sprawia, że ludzie są głupi ". A teraz nie możesz znaleźć Vaishnavów.
W historii Indii były dwie bitwy. Jedna z nich to bitwa Ramy i Ravany, a kolejna bitwa pod Kurukshetra. A Vaishnav jest bohaterem!

Będziemy produkować takich Vaishnavów, a nie tych głupich tępych drani, którzy siedzą, kładą ręce. Nie potrzebujemy tych ospałych łotrów. Potrzebujemy jak Arjuna, innych ludzi. To jest Vaishnav. Tego nam trzeba.

Jeśli dalej będziemy przyciągać łajdaków, to samo stanie się z Gaurasundara. Pewnego dnia znowu zwariujesz, rzucisz wszystko i zapalisz. To wszystko.

Mój guru Maharaja powiedział: ′′ Ten, kto ma życie, może głosić ". Martwy człowiek nie może głosić. Dlatego stań się żywy, nie bądź jak umarły. Bez życia... Jak moi duchowi bracia. Oni nie żyją. I dlatego zazdroszczą mi aktywności. Nie ma w nich życia.

Jeśli chcesz dać sobie łatwe życie, pokaż bóstwo, a następnie zanurz się w sen, to ten ruch jest skazany na porażkę.

- Srila Prabhupada, z rozmowy na porannym spacerze, 13 lipca 1974
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ