pisanie ksiazek

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

pisanie ksiazek

Post autor: ParamatmaDas » 18 cze 2012, 16:57

Co sadzicie o tym ze przadlo by sie wiecej ksiazek? Tak jak np Mahabharta powstala po to by oddawac Duchowosc w swiecie tam wspoczesnym, z motwyami ktre sa atrakcyjne dla zwyklych ludzi, tak samo mogby powstawac ksiazki zwiazane z zyciem codzinnim i bhaki - joga na model 21 wieczna. Co myslicie?

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: pisanie ksiazek

Post autor: Arleta » 19 cze 2012, 04:32

Bardzo dobry pomysł, ale może zamiast pisać książki (bo problemy z publikacją, no i z kupującymi) lepiej byłoby stworzyć jakiś rodzaj "bhakti-blogu" w necie, albo publikować na stronach w necie. Prabhu Purnaprajna ma taki blog, ale nie jest to blog typu biograficznego (bo chyba chodzi o takie informacje praktyczno-życiowo-autobiograficzne?)

Takie strony byłyby na pewno bardzo interesujące dla bhaktów, ale czy dla "zwykłych ludzi" też? Tu mam wątpliwości. No bo co jest ciekawego w życiu osoby, unikającej zadowalania zmysłów? Przeżycia duchowe nie są atrakcyjne dla większości ludzi.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: pisanie ksiazek

Post autor: trigi » 19 cze 2012, 16:03

Arleta pisze:Bardzo dobry pomysł, ale może zamiast pisać książki (bo problemy z publikacją, no i z kupującymi) lepiej
poczytać istniejące.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: pisanie ksiazek

Post autor: ParamatmaDas » 21 cze 2012, 17:26

Arleta pisze:Bardzo dobry pomysł, ale może zamiast pisać książki (bo problemy z publikacją, no i z kupującymi) lepiej byłoby stworzyć jakiś rodzaj "bhakti-blogu" w necie, albo publikować na stronach w necie. Prabhu Purnaprajna ma taki blog, ale nie jest to blog typu biograficznego (bo chyba chodzi o takie informacje praktyczno-życiowo-autobiograficzne?)
Znaczy mi chodzilo akurat o ksiazki. :) Ale jesli chesz to zalusz taki blog. Ja chetnie bym pocztal i mysle ze nie tylko ja. Wiec smialo. Dobry pomysl./
Arleta pisze: Takie strony byłyby na pewno bardzo interesujące dla bhaktów, ale czy dla "zwykłych ludzi" też? Tu mam wątpliwości. No bo co jest ciekawego w życiu osoby, unikającej zadowalania zmysłów? Przeżycia duchowe nie są atrakcyjne dla większości ludzi.
Jest argumnt ze jednak sporo ludzi szuka. A zycei duchowe jak sama zauwazasz to nie tylko zakazy ale tez pozytywy:) OStatnio slyszlem wypwoiedz jakiegos rezysera ze latwo jest nakrecic film o cieroiniu ale trudno o szczesciu bo ludzie szczesliwi wydaja sie malo ciekawi. Ale jesli dasz rade zrobic cos o bhaktach i ciekawe to super. Daj znac jak bedziesz cos miala./

ODPOWIEDZ