Modlitwy - Wola Kryszny - Cynizm - Podporzadkowanie

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Modlitwy - Wola Kryszny - Cynizm - Podporzadkowanie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 gru 2006, 15:29

"Jesli zle pojmujemy wolę Kryszny, w naszych sercach prawdopodobnie rozwiniemy cynizm. "

Modlicie się, a wasze prooby zostaja nie spełnione.
Przestrzegacie Ekadasi a błogosławieństwa nie pojawiaja się.
Co wtedy myslicie?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2007, 19:29 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
flipmode
Posty: 41
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:49
Lokalizacja: Łobez Village

Post autor: flipmode » 30 gru 2006, 15:37

Czekamy lub na nie nie liczymy :roll:
Jay ?ri Kryszna!!!

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Re: Modlitwy - Wola Kryszny - Cynizm - Podporz?dkowanie

Post autor: gndd » 30 gru 2006, 16:05

Arkadiusz pisze:"Je?li Ľle pojmujemy wolę Kryszny, w naszych sercach prawdopodobnie rozwiniemy cynizm. "

Modlicie się, a wasze pro?by zostaj? nie spełnione.
Przestrzegacie Ekadasi a błogosławieństwa nie pojawiaj? się.
Co wtedy my?licie?
Ze nie zasluzylismy. Ze spelnienie naszych prosb wcale nie byloby dla nas blogoslawienstwem. Ze nie po to sluzymy Krysznie, zeby On spelnial nasze zachcianki. Ze On lepiej wie, co jest dla nas dobre. Ze my widzimy tylko fragment rzeczywistosci - i byc moze w znieksztalcony sposob - a Kryszna widzi calosc. Istnieje tez mozliwosc, ze to wlasnie my stoimi na przeszkodzie spelnieniu naszych wlasnych prosb.

W zaleznosci od sytuacji. Mozliwosci jest wiele. Ale w kazdej sytuacji mozemy byc przekonani o jednym: Kryszna opiekuje sie swoimi bhaktami.

A skad wiziales ten cytat o cynizmie?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 gru 2006, 16:14

Cytat z "Wspólczucie wajsznawy", jest tam to wyja?nione, dla mnie w zadowalaj?cy sposób ale pomy?lałem sobie, że to ciekawy temat i każdy może co? wnie?ć, bo ?radhę trzeba umacniać. To, że gdzie? co? jest wyja?nione nie musi znaczyć, że to zrozumiemy, bo może być innym językiem napisane, a jak sami dochodzimy do czego? to jest to "lepiej zbudowane".

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 30 gru 2006, 16:38

- można stać się sceptykiem- mniejszym lub większym [
-można my?leć ,ze to się przydaży w przyszłym zyciu
-można my?leć ,że nie zasługuję na to
-że nie spełniłem wszytstkich warunków
-że taka karma
-że Kryszna wie lepiej co dla mnie dobre,


xxx-a co je?li komu? sie spełni ?

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 30 gru 2006, 16:53

-można też o tym w ogóle nie my?leć

Pamiętam,że swego czasu wierzyłem w te wszystkie błogosławieństwa, pózniej byłem sceptyczny , a teraz nie zastanawiam się nad tym za bardzo

W jednym z rozdziałów Bhagavatam jest napisane,że gdy jaki? król przeczyta t? opowie?ć wyjdzie zwycięsko z bitwy Zastanawiali?my sie , co , gdy król po przeciwnej stronie również przeczyta t? historię

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 30 gru 2006, 17:24

balarama11 pisze:W jednym z rozdziałów Bhagavatam jest napisane,że gdy jaki? król przeczyta t? opowie?ć wyjdzie zwycięsko z bitwy Zastanawiali?my sie , co , gdy król po przeciwnej stronie również przeczyta t? historię
:lol: Dobre! Podejrzewam, ze rozegra pozniej druga bitwe, ktora wygra. :wink:

Tak czy inaczej, blogoslawienstwo jest dane raczej po to, by zachecic krola do przeczytania opowiesci z Bhagavatam, nie po to, zeby wygral bitwe. Chyba, ze chodzi tu o bitwe z maja, zludznieniem.

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 30 gru 2006, 18:00

Tak czy inaczej, blogoslawienstwo jest dane raczej po to, by zachecic krola do przeczytania opowiesci z Bhagavatam, nie po to, zeby wygral bitwe.
zatem czy tego typu słowa [poniżej]s? bez pokrycia i maj? stanowić jedynie zachęte do czytania Bhagavatam czy Sukadeva Gosvami mówił nieprawdę , osobi?cie s?dzę ,że te błogosławieństwa maj? sw? moc -i odnosz? się do tego o czym w nich mow?. Jak to się dzieje -nie wiem , zależy to zapewne od odbiorcy [jego nastawienia], czasu , trudno mi powiedzieć ; mam w to jak?? wiarę, choć mam też dystans
A swoj? drog? przeczytałem 3x he he he . Czy się sprawdziło ?-póki co-nie do końca : :evil: :wink:

04.23.32 Je?li osoba słuchaj?ca o cechach króla Prthu Maharajy jest braminem, osi?ga doskonało?ć mocy bramińskich; je?li jest ksatriy?, staje się królem ?wiata; je?li jest vai?y?, zostaje panem innych vai?yów i panem wielu zwierz?t ale je?li jest ?udr?, staje się pierwszej klasy bhakt?.
04.23.33 Nie ma znaczenia, czy kto? jest mężczyzn? czy kobiet?. Każdy, kto z wielkim szacunkiem słucha opowiadania o Prthu Maharajy, zostanie ojcem wielu dzieci, je?li jest bezdzietny, i stanie się najbogatszym z ludzi, je?li nie ma pieniędzy.
04.23.34 Ponad to, je?li ten, kto trzykrotnie słucha tego opowiadania, nie jest doceniony przez społeczeństwo, zyska prawdziwy szacunek, a je?li jest analfabet?, stanie się wielkim uczonym. Innymi słowy, słuchanie opowiadania o Prthu Maharajy jest tak pomy?lne, że rozprasza wszelkie nieszczę?cie.
04.23.35 Dzięki słuchaniu opowiadania o Prthu Maharajy można stać się wielkim, przedłużyć swoje życie, osi?gn?ć promocję na planety niebiańskie i przeciwdziałać skażeniom tego wieku Kali. Ponad to można posuwać naprzód cele rozwoju ekonomicznego, zadowalania zmysłów i wyzwolenia. Dlatego, dla osoby materialistycznej, któr? interesuj? takie rzeczy, ze wszystkich punktów widzenia wskazane jest czytanie i słuchanie opowiadania o życiu i charakterze Maharajy Prthu.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 gru 2006, 18:25

- można stać się sceptykiem- mniejszym lub większym [
-można my?leć ,ze to się przydaży w przyszłym zyciu
-można my?leć ,że nie zasługuję na to
-że nie spełniłem wszytstkich warunków
-że taka karma
-że Kryszna wie lepiej co dla mnie dobre,
-można też o tym w ogóle nie my?leć
też tak chciałem wypisać, ale pomy?lałem, ze moze kto? inny to zrobi ;)

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 30 gru 2006, 20:27

balarama11 pisze:
Tak czy inaczej, blogoslawienstwo jest dane raczej po to, by zachecic krola do przeczytania opowiesci z Bhagavatam, nie po to, zeby wygral bitwe.
zatem czy tego typu słowa [poniżej]s? bez pokrycia i maj? stanowić jedynie zachęte do czytania Bhagavatam czy Sukadeva Gosvami mówił nieprawdę , osobi?cie s?dzę ,że te błogosławieństwa maj? sw? moc -i odnosz? się do tego o czym w nich mow?.
Ja to widze tak jak napisalam, ze glownym celem i wieczna korzyscia jest duchowa korzysc plynaca ze sluchania Bhagavatam. Moze te blogoslawienstwa odnosza sie tylko do tych, ktorzy tych rzeczy chca. Maharaja Paraksit umarl zaraz po wysluchaniu Bhagavatam, wiec ani nie zostal potem ojcem wielu dzieci, ani nie wygral bitwy - poza bitwa z maja. Bhagavatam sluchalo wielu medrcow zyjacych w celibacie. Czy zrodzenie wielu dzieci byloby dla nich blogoslawienstwem?

Mozna by powiedziec, ze blogoslawienstwa nie koniecznie spelnia sie w tym zyciu, moga spelnic sie w przyszlym (jak inaczej zrozumiec, ze nawet kobieta zostanie ojcem wielu dzieci?) Moze chodzi po prostu o to, ze dzieki sluchaniu Bhagavatam spelnia sie wszelkie nasze pragnienia?
balarama11 pisze:A swoj? drog? przeczytałem 3x he he he . Czy się sprawdziło ?-póki co-nie do końca : :evil: :wink:
balarama11 pisze:Dlatego, dla osoby materialistycznej, któr? interesuj? takie rzeczy, ze wszystkich punktów widzenia wskazane jest czytanie i słuchanie opowiadania o życiu i charakterze Maharajy Prthu.[/b]
Widzisz, tutaj jest napisane, ze czytanie i sluchanie o Maharadzy Prthu jest korzystne dla osoby materialistycznej. Moze nie jestes wystarczajaco materialistyczny? :wink:

A swoja droga chetnie bym poczytala cos wiecej na temat blogoslawienst i ich znaczenia w Bhagavatam czy w innych pisamach.

ODPOWIEDZ