Modlitwy - Wola Kryszny - Cynizm - Podporzadkowanie

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 30 gru 2006, 21:17

gndd pisze:[
Moze te blogoslawienstwa odnosza sie tylko do tych, ktorzy tych rzeczy chca.
słuszna uwaga , ale to wydaje mi się oczywiste
(jak inaczej zrozumiec, ze nawet kobieta zostanie ojcem wielu dzieci?)
to uznałbym za skrót my?lowy , więc kobieta zostanie matk? wielu dzieci je?li jest bezdzietna
i stanie się najbogatszym z ludzi, je?li nie ma pieniędzy.
chyba nie chodzi o to ,ze jestem niewystarczaj?co materialistyczny , ale moze o to ,ze miałem parę groszy , a tu chodzi o to żeby nie mieć wcale pieniędzy

Czy kto? zaryzykuje - pozb?dz się wszelkich pieniędzy ,przeczytaj opowie?ć o Maharadży Prithu , a staniesz się finansowym rekinem. Czapka z głowy dla takiej osoby . Może kiedy? bym spróbował teraz już raczej nie.
Można tez przepisać wszystkie dobra na rodzinę ,że niby nic się nie posiada , ale pewnie ci , którzy to oceniaj? ,nie sa tak prostoduszni jak nasze s?downictwo
Ostatnio zmieniony 31 gru 2006, 07:46 przez balarama11, łącznie zmieniany 1 raz.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 gru 2006, 21:35

Można tez przepisać wszystkie dobra na rodzinę ,że niby nic się nie posiada , ale pewnie ci , którzy to oceniaj? ,nie sa tak prostoduszni jak nasze s?downictwo
:D Też bym nie ryzykował, ze ich przechytrzę :)

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Modlitwy - Wola Kryszny - Cynizm - Podporzadkowanie

Post autor: ParamatmaDas » 27 wrz 2012, 23:22

Vaisnava-Krpa pisze:"Jesli zle pojmujemy wolę Kryszny, w naszych sercach prawdopodobnie rozwiniemy cynizm. "?
Cynikiem mozna sie stac wtedy tak ogolnie (nawet bedac ateista) gdy czlowiek sam zaczna nie wierzyc w jakiekowiek idealy, potzreby duchwe itp. Potem pojawia sie tez ironia i inne tego typu zachwania.

ODPOWIEDZ