Ksiądz po Kolędzie - Jak go potraktować ?

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
Hotori
Posty: 181
Rejestracja: 24 lis 2006, 15:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Hotori » 01 lip 2009, 21:56

Jak zauważyłam, to nie zawsze kapłan musi być nastawiony negatywnie do Bhaktów. Skoro co niektórzy odwiedzają świątynie Hare Kryszna są zainteresowani dialogiem i poznaniem religii.:)
Tylko informacje o sektach nie potrafią zrozumieć, nie wszystko co nie chrześcijańskie musi być destrukcyjne. To tak samo jak katolik chce konwertować na prawosławie, wtedy są dyskusje nie przyjemne.
Miłość jest jak strumień płynący w przeciwnym kierunku. :)

Awatar użytkownika
Gopikanta
Posty: 46
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:08

Post autor: Gopikanta » 07 cze 2010, 12:57

Na moim dotychczasowym miejscu zamieszkania nigdy nie widziałem 2 razy tego samego księdza po kolędzie, a będzie 15 lat. Od dawna posługują się pewnymi ręcznymi notatkami z których wynika, że ja figuruję u nich jako Świadek Jehowy, (czytaj "omijać jak zarazę") :lol:
Choć to już dawno nieaktualne to nie widzę sensu wyprowadzania ich z błędu, chociażby dlatego, że i tak nic z tego nie wynika.

Tak zwana wizyta duszpasterska pomimo pięknej nazwy sugerującej troskę pasterza o swoje owieczki jest w rzeczywistości niczym innym jak spisem inwentarza i poborem podatków. Nie łudźcie się, oni naprawdę nie interesują się specjalnie swoja parafią.

Po którejś wizycie, bodaj w roku 1999 pewien wielebny wnioskując z opowieści mojej babci potraktował mnie jak duszę która haniebnie zbłądziła i zaprosił mnie na rozmowę celem skorygowania mojego sposobu myślenia, i jak myślicie, w jaki sposób to zrobił? ...Zaprosił mnie do swojego biura mieszczącego się w gmachu kurii biskupiej (doprawdy przerażające to miejsce, bynajmniej nie neutralne), podając wizytówkę
Nawet szukałem go pod wskazanym adresem, bo odwagi do rozmowy mi nie brakowało, ale duszpasterz najzwyczajniej mnie olał jak i wyznaczony przez siebie termin wizyty. Także nie wierzę w ich dobre intencje, gdyby był faktycznie zainteresowany moim losem to odwiedziłby mnie ponownie.

Z drugiej strony jako człowiek wysoce tolerancyjny, w tym roku planowałem wpuścić takiego poborcę do mieszkania, niestety tym razem księżulo się nie zapowiedział i zaskoczył mnie w momencie kiedy ubierałem buty wychodząc na ważne spotkanie. Także jego pech.
Ale jestem przygotowany na rozmowę z nimi w jakimkolwiek by ta rozmowa nie była nastroju
Nie wierzę w UFO, ono po prostu istnieje. Wierzę tylko w Boga!

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 08 cze 2010, 08:19

Moi drodzy ale kolęda to już kilka miesięcy temu była.
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Kunja Devata dasa
Posty: 80
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:10
Lokalizacja: Dzialdowo

Post autor: Kunja Devata dasa » 12 cze 2010, 17:44

ksiądz po kolędzie pyta się Jasia-Jasiu umiesz się żegnać?
umiem........do widzenia :wink:
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Ksiądz po Kolędzie - Jak go potraktować ?

Post autor: Arleta » 29 lis 2010, 15:12

Mieszkam po sąsiedzku z teściową "bardzo katolicką" (tak bardziej na pokaz), więc to ona księdza wpuszcza do domu. Przestałam się z nią kłócić i protestować, bo szkoda tracić czas i nerwy na takie głupstwa. Gdybym sama decydowała, to na pewno bym nie przyjmowała księdza po kolędzie, bo to nie jest uczciwe. Po pierwsze: nie uznaję takich "przymusowych" wizyt. Po drugie: w jakim celu ten ksiądz przychodzi? Nie jest moim znajomym, nie chcę rozmowy z nim, bo to są takie sztuczne, wymuszone rozmowy. Nie chcę pokazywać mu swojego mieszkania i rodziny. Nie chcę być "odfajkowana" na liście jako kolejny "baranek" w parafii. Irytuje mnie takie przymusowe wizytowanie ludzi. W czasie kolędy znikam dyskretnie z mieszkania.

To nie znaczy, że jestem jakaś strasznie "antykatolicka". Przeciwnie, szanuję tę religię i uważam, że w wielu sprawach mówi prawdę. Ale zwyczaju chodzenia po kolędzie nie popieram wcale!
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

ODPOWIEDZ