Ja, mamusia, dom, ...

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
yogamaya

Ja, mamusia, dom, ...

Post autor: yogamaya » 11 sty 2009, 12:53

Wrzucając po malutku brakujące numery Kuriera na stronę Kuriera Nama Hatta natrafiłem na słodziutki rodzynek. Przypomniałem sobie wiele swoich zachowań z młodości ale co ciekawe nawet teraz popełniam proste błędy. A okazuje się, że proste zachowania mogą być tak bardzo istotne.
Fragment:
Dla rodziców jest to bolesne, że nie traktujemy ich już dłużej jak bliskich, że odcinamy się od nich. Jakże godnym podziwu jest to, jak wielką miłość czują do nas. Jest to uczucie, dla którego potrafią zaakceptować coś, co jest im zupełnie obce. I jest to uczucie, które pozostaje, nawet jeśli myje lekceważymy.
Nasi rodzice pokonują w sobie wszelkie opory, by nas nie stracić. Jeśli oni robią taki wysiłek, dlaczego i my nie mielibyśmy spróbować?
Polecam serdecznie lekturę tych fajnych refleksji ;)
Czytaj

yogamaya

Post autor: yogamaya » 19 sty 2009, 21:56

Ciekawe refleksje zawarte są także w dwóch ostatnich artykułach TEGO numeru Kuriera
tyt. "Spotkanie z rodzicami"

Awatar użytkownika
Divyakisori
Posty: 70
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:58

Post autor: Divyakisori » 21 sty 2009, 13:56

Tutaj tez znajdziecie ciekawy artykul na ten temat (po angielsku):
http://www.icsahome.com/infoserv_articl ... arents.htm
Mnie osobiscie zainspirowal do zmiany podejscia nie tylko do rodzicow, ale ludzi w ogole :)

ODPOWIEDZ