Sprzedaż książek tzw. rozprowadzanie czyli sankirtan

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 15 gru 2008, 11:30

Kedarnath dasa pisze:
RafalJyot pisze:Czynność spełniania dzień w dzień kilka set razy pozbawia wykonawcę spontaniczności i często celu, który jej towarzyszy
Nie we wszystkich przypadkach. Ale to sam napisales na poczatku tego zdania.
RafalJyot pisze:Mozna rozpocząć dyskusję pod tematem: jak utrzymać świeżość i świadomość celu w masowych czynnościach misji?
Moze jedna z odpowiedzi jest zdanie, ktorym zaczales: "[...]wkładać serce w czynność, którą wykonuje się hurtowo"
Tylko jak:)?
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 15 gru 2008, 12:08

Wydaje mi się, że słownictwo jest nieadekwatne. "Hurtowo" to znaczy wiele naraz. Jeżeli sprzedaje się np. wiele książek, ale różnym osobom, to jest to sprzedaż detaliczna, nawet jeżeli sprzeda się tysiąc w ciągu dnia.

Ale pomijając to, czynnością wykonywaną najbardziej "hurtowo" ;) byłoby dla bhaktów prawdopodobnie intonowanie świętego imienia.

W ogóle mam problem z wieloma stwierdzeniami w tym wątku, ale nie mam czasu, by wdawać się w dyskusję. Nadal czeka na mnie dyskusja z Purnaprajną na temat karmy i odpowiedzialności... Nie powiem, że just now coming, ale mam nadzieję, że w jakiejś niedalekiej przyszłości znajdę czas, żeby coś napisać.
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 15 gru 2008, 16:23

gndd pisze:W ogóle mam problem z wieloma stwierdzeniami w tym wątku, ale nie mam czasu, by wdawać się w dyskusję. Nadal czeka na mnie dyskusja z Purnaprajną na temat karmy i odpowiedzialności...
O Jezu dziewczyno, to zabrzmiało nieomalże jak groźba. :lol:

(Do siebie)
Do zrobienia:
- Sprawić sobie gwiazdowy prezent -> w trosce o stan zdrowia, poważnie rozważyć zrezygnowanie z internetowego łącza...
;)

PS. Dzisiaj, po 5 godzinach poprawek, skończyłem nowy 16 stronicowy artykuł. A więc kolejna szansa dla wszystkich, na nowe "zdeptanie" Purnapragji... wdzięcznymi obcasami stepujących beztrosko forumowiczów. Obiecuję, że będą tam fragmenty, dzięki którym będzie można mi zarzucić niewrażliwość, ironię, sekciarstwo, brak dyplomacji, złe nauczanie, prezentowanie nas w złym świetle oraz ogólną bezcelowość moich wysiłków. ;) :lol:

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 15 gru 2008, 18:41

Purnaprajna pisze:
gndd pisze:W ogóle mam problem z wieloma stwierdzeniami w tym wątku, ale nie mam czasu, by wdawać się w dyskusję. Nadal czeka na mnie dyskusja z Purnaprajną na temat karmy i odpowiedzialności...
O Jezu dziewczyno, to zabrzmiało nieomalże jak groźba. :lol:
No to się bój! Jest czego... :lol: Jakbyś zobaczył te stosy śastr, które stoją u mnie na stole, to byś się dopiero przestraszył! Tyle tylko, że póki co to tylko sobie spokojnie stoją... A wszystko to za to, że ujawniłeś mą działalność w Ochotniczych Hufcach Pracy. :twisted: ;)
Purnaprajna pisze:(Do siebie)
Do zrobienia:
- Sprawić sobie gwiazdowy prezent -> w trosce o stan zdrowia, poważnie rozważyć zrezygnowanie z internetowego łącza...
;)

Chyba też powinnam się nad tym zastanowić... ;)
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 15 gru 2008, 19:24

gndd pisze:...
:lol:

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 17 gru 2008, 04:19

Jednak Sluzba Dystrybucji Ksiazek to jedna z bardziej waznych rzeczy i jedna z szycbciej oczyszczajaych. POzatym osoba rozprwadzjaca bardzoic zesto ma uczucie kontaktu i Suzby dla Prabhupada.

Ksiazki, to tez Bustwa/

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 17 gru 2008, 10:06

Bardzo pięknie, tylko czy jeśli coś zasługuje na zrobienie, to nie zasługuje aby to zrobić jak najlepiej?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 17 gru 2008, 13:52

A ja widziałem ostatnio w Empiku wrocławskim na półce z książkami Bhagavadgitę w twardej oprawie z komentarzami S.Prabhupady, jaką każdy z nas ma na półce w domu, z tą tylko różnicą że ta była nieco większych rozmiarów.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 17 gru 2008, 15:43

Arkadiusz pisze:Bardzo pięknie, tylko czy jeśli coś zasługuje na zrobienie, to nie zasługuje aby to zrobić jak najlepiej?
Wydaje mi sie ze zasuguje by robic to jaknajlepiej. NAwet lepiej niz Ty i ja razem wzieci potrafimy zrobic. Z drugiej strony liczy sie oddanie pojedynczego wilbiciela. Ktos moze rozprowadzac ksiazki i miec oddanie a ktos zalzyc strone internetowa i miec oddanie. Nie widze powdu by byla jakas niechec wobec tych dwuch sluzb z ktrejs ze strony.

Bhata rozporowadzajacy ksiazki jest zaangarzwany w bardzo wazna misje/.

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Post autor: Kedarnath dasa » 17 gru 2008, 20:12

RafalJyot pisze:
Kedarnath dasa pisze:
RafalJyot pisze:Czynność spełniania dzień w dzień kilka set razy pozbawia wykonawcę spontaniczności i często celu, który jej towarzyszy
Nie we wszystkich przypadkach. Ale to sam napisales na poczatku tego zdania.
RafalJyot pisze:Mozna rozpocząć dyskusję pod tematem: jak utrzymać świeżość i świadomość celu w masowych czynnościach misji?
Moze jedna z odpowiedzi jest zdanie, ktorym zaczales: "[...]wkładać serce w czynność, którą wykonuje się hurtowo"
Tylko jak:)?
Moze traktowac za kazdym razem te czynnosc detalicznie ? :wink:
http://24hourkirtan.com

ODPOWIEDZ