Spełnianie życzeń materialnych

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Spełnianie życzeń materialnych

Post autor: John » 01 lip 2008, 18:54

Co sądzicie odnośnie spełnienie przez Krsnę naszych życzeń odnoszących się do materialnych potrzeb. Ostatnio miałem sytuację, że Krsna pomógł mi w realizacji pragnnienia materialnego. Wiem że takie życzenia nie przynoszą chluby niemniej jednak zdarzyło mi się iż potrzebowałem właśnie takiej pomocy i rezultaty moich próśb przeszły moje oczekiwania. Wiem teraz że Krsna pomaga w każdej sytuacji. Miał ktoś z was jakieś podobne doświadczenia ??
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 01 lip 2008, 19:41

akama sarwa kamo va
moksza kamaudhara ta...

Srimad Bhagwatam mowi. "bez wzgledu czy mas zpragnienia matrjalne, czy jestes od nich wolny, czy chesz wyzwolnia - zawsze wilebij Kryszne"

yogamaya

Re: Spełnianie życzeń materialnych

Post autor: yogamaya » 02 lip 2008, 16:33

John pisze:Wiem teraz że Krsna pomaga w każdej sytuacji. Miał ktoś z was jakieś podobne doświadczenia ??
Od spełniania życzeń są odrębne departamenty :wink:
Mamy wolną wolę, i jak to fajnie kiedyś ktoś powiedział, "jak człowiek coś chce to nawet jak głupi deszcz by był to i tak będzie to miał" :lol:
Działając pod wpływem Mayi wydaje mi się czasem, że coś tam, coś będzie dla mnie korzystne. Proszę w duchu o pomyślne rozwiązania, czas sprawia, że tego nie otrzymuję. Sumarycznie obrót spraw nie byłby dla mnie korzystny. Wtedy dziękuję Dyrektorowi i innym Departamentom za opóźnienie w spełnieniu moich marzeń, obiecuję poprawę i że już to się więcej nie powtórzy ;) :D :oops:

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 02 lip 2008, 17:25

Ale Krsna spełnia także pragnienia materialne. W odpowiedzi na tekst Yogamaya wydaje mi się iż Krsna traktuja nas jednostkowo i sam wie co będzie dla nas lepsze, abyśmy w niego uwierzyli mocniej i mocniej go wielbili, intonowali itd.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 02 lip 2008, 19:11

jelsi te pragninie nie oddalilo Cie od Kryszny i bylo naprawde potrzebne to automatycznie nie jest to juz pragninie marejalne.

A jelsi bylo matrjalne i oddalilo od Kryszny to co innego. Czasem cos sie wydaje nam za "konieczne" gdy dla Boga takie wydawac sie tez nie musi.
Tak czy tak, trudna sparwa. On oczywscie bhatom pomaga.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 02 lip 2008, 22:58

John pisze:Ale Krsna spełnia także pragnienia materialne. W odpowiedzi na tekst Yogamaya wydaje mi się iż Krsna traktuja nas jednostkowo i sam wie co będzie dla nas lepsze, abyśmy w niego uwierzyli mocniej i mocniej go wielbili, intonowali itd.
Czyli nie powinien spełniać naszych materialnych pragnień albowiem jeszcze bardziej się uwikłamy, odpowiednio do 3 sił natury materialnej. Ale pragnienia duchowe są wporzo i jest szansa na ich spełnienie :)

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 03 lip 2008, 08:02

A co jeśli ta Jego pomoc materialna przybliżyła mnie do niego, zrozumiałem więcej rzeczy, bo co do tego że to On mi właśnie pomógł nie mam wątpliwości.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

yogamaya

Post autor: yogamaya » 03 lip 2008, 14:40

John pisze:A co jeśli ta Jego pomoc materialna przybliżyła mnie do niego, zrozumiałem więcej rzeczy, bo co do tego że to On mi właśnie pomógł nie mam wątpliwości.
Uduchowiłeś materię po prostu :)

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Spełnianie życzeń materialnych

Post autor: RafalJyot » 03 lip 2008, 17:16

yogamaya pisze:
John pisze:Wiem teraz że Krsna pomaga w każdej sytuacji. Miał ktoś z was jakieś podobne doświadczenia ??
Od spełniania życzeń są odrębne departamenty :wink:
W 7 Canto Srila Prabhupada pisze, że o spełnienie materialnych pragnień, również powinniśmy prosić Kryszne :wink:
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Caturmukha dasa

Re: Spełnianie życzeń materialnych

Post autor: Caturmukha dasa » 03 lip 2008, 23:03

RafalJyot pisze: W 7 Canto Srila Prabhupada pisze, że o spełnienie materialnych pragnień, również powinniśmy prosić Kryszne :wink:
A zacytowałbyś Prabhu ten werset lub znaczenie Śrila Prabhupada ? Z góry dzięki.

ODPOWIEDZ