Materialne pragnienia?

"Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sztuka, literatura, poezja, malarstwo, itd., zostały zastosowane w procesie wysławiania Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 23 maja 2008, 16:22

Nie chodzi o to by ulegać wszystkim pragnieniom materialnym. Rozumię że na początku swojego rozwoju duchowego może być bardzo ciężko, ale z czasem należy się ograniczyć z pragnieniami materialnymi. Pocieszeniem niech będą słowa, że nawet niewielki postęp w Świadomości Kryszny przynosi rezultaty w życiu następnym.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 23 maja 2008, 16:54

Jak to mówi KKP najpierw należałoby odróżnić pragnienia od zachcianek :)
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 23 maja 2008, 17:10

Zachcianki zwykle bywają materialne, a pragnienia mogą być duchowe, np. pragnienie obcowania z Krsną.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 23 maja 2008, 18:12

John pisze:Zachcianki zwykle bywają materialne, a pragnienia mogą być duchowe, np. pragnienie obcowania z Krsną.
W kontekście tego wykładu było to tak, że zachcianki możesz odrzucić, natomiast pragnienia angażujesz w karma-yoge. Bardzo ważne nauczanie.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 24 maja 2008, 04:45

tak 50% wyklad Hridayandy Maharadza na temat; fragment;

------------------------------------------------------

Sa wszelkiego rodzaju czynnosci w swiecie. My spelniamy czynnosci, spoleczne, musimy sie z czegos utrzymac, albo ktos jest np artysta. Jest tyle czynnosci w tym skomplikowanym swiecie, zwlaszcza dzisiaj. Zycie same w sobie w dzisiejszej cywilizacii, na poziomie globmnym staje sie niezwyle spomplikowane, i niespokojne. Z takim nawet chorym stanie czesto, i my mamy teraz przyjemnosc byc czescia tego systemu. I w tym jest tyle zeczy ktore musimy zrozobic. jak wspomnialem np; utrzmac sie, edukwac, itp.

Kryszna Dasa Kawiradza mowi, ze najwazniejsza w tym swiecie jest wiara. I to nie jest tylko kfestja Indii, i to nie jest kfestja wiary nominalnej, czy ty wierzysz czy Bog istanije czy nie...jedno z cech barmoina, w sanskryckim slwoem "astik": ze jest pelna wiary ze Bog istanije. Ale bycie waisznawa, bycie zawanswanym zwoilnnikiem Prabupada, tez polega na tym. jesli myslisz ze Bog istanije, to co ty mslisz,? jaka jest natura tej egzystajnicii? Jelsi ja mowi ze Kryszna istanie ze Bog istanije,,,to co ty myslisz tak naprawde? Czy to jest Osoba ktora cie kocha? ktora dba o ciebie? czy jest kopetentna? czy jelsi powiem zebys skoczyl to skoczysz, a Bog cie chwyci i uratuje? Wiec w co wierzycie tak naprawde?

Ja myslie ze jest jedna zla koncepcja i to trzeba wyjasnic. Ze ty nie mozesz w pelni podpoazdkwac sie Krysznie dopuki nie jestes naparwde zawanswany. To czamsi sie zdaza, tak myslec i to jest zle zrozumnie naszej filozofii. I ja szczesliwie chce wam powiedziec ze mam tutaj inne spojrzenie niz Wy. Integentnjsze; )
Wescie Srimad Bagwatam. "Akama sarwa komo va..." Czy nie masz zadnych materjastycznych pragien, czy masz wszekiego rodzjau pragninia, czy jelsi chesz wyzwolnia, we wszystkich tych stanach, ktore zauwazcie sa ekstrmalnie roznymi warunkami, poptrzcie- od materjanych pragienien, do pragninia wyzwaolnia. popatrzcie we wsztskich tych przypadkach Bhagwatam mowi, -jesliu jestes szeroko myslacy- "tiwrana bhatio jiogena..." - wtedy z intesnywana Suzba ODdania pownnes czcic Najwzsza Osobe...

Pytanie ktore chce zadac, jak bhagawatam, daje ta samo instrukcje dla tak roznych ludzi? tam, dla zawasnwanych i dla nie zawanswanych, ta sama intrukcja, Jakl to jest ze wszystkie te osoby maja dzialac tak samo? jak Bhagwatam to robi? I dla materjalistow i dla tych co sa bez pragnien?

Odpwiedz jest, my musimy wiedziec, co to oznacza podpozadkawnaie sie Krysznie. W Ruchu Hare Kryszna, taki typwy akt podpozadkowania to :"czy przylaczyles sie juz do ruchu Hare Kryszna?" i powiedziedziales "do widznia" swojej rodzinie czy przyjaciolom...pozuciles jakiekowiek racjanlne niezlezne myslnie, umiesciles siebie kompletnie w rekach, jakiejs osoby ktora sama jest nie funkcjanla, w rekach np; komandora swiatyni...(SMIECH, WSROD SUCHACZY) Widze Te dramatyczne doswdczenia wyrylo sie w was tak geboko,...to jest taka zbioroa swiadomsc iskoncu...Czesto kiedy myslicie...."no dobra znow sie podpozradkuje w pelni" to cos takiego ze znowu musze to zrozbic, wziosc jakies pudelko, i wyjsc na ulice i spzdawac cos...

Poniewaz jak ten ruch sie zaczol, my milismy takie sposby podpadkawnia. Ale to nie jest wlasciwie podpdzakwanie sie Krysznie. to jest jedynie jeden ze sposobow podpozadkowania, a nie definicja podpzadkwania. To jest jeden ze sposobow. Esencja podpoadkwania jest..."zbizyc sie do Kruyszny, zapreztwac siebie jemu i powidziec, -prosze zaangarzuj mnie jak chcesz, jestem do Twojej dyspozycii" Ja mysle czasmi, ze niktorzy z nas maja taka obawe ze Bog, moze byc jakims religijnym fanatykiem. To brzmi dobrze. ze on da nam da jakies ciwczenia, a ja musze je wykonac., ze mam tyle lat np; 30 pare a Bog mi kaze robic jakbym mial znow kilkanascie czy 21 i znow mam cos sprzedawac...

Czy Ty wierzysz ze Bog jest pratyczny, czy nie pratyczny?
Czy wierzysz ze Bog, Kyszna cie naprawde rozumie? czy jest dogmatykiem?

To jest naprawde czasem takie wolgarne zrozumienie Kryszny. Kryszna jest naprawde bardzo integentny i wlasciwiey
i czujacy. On jest rowniez w dotyku i kontakcie z tym co czujesz, i jesli my podpazdkujmy sie Krysznie, to co otrzymamy? On poprsi zeby zrobic to co jest partyczne, on nie bedzie was karcil i mordowal z jakgos religjnego fanatyzmu. I kfestja jest taka czy my naprawde ufamy ze Kryszna chce naszego doba...

Czy ufacie ze Kryszna wie ile mam lat> ?czy kryszna wie ze mam zone, ze mam pragninia ktore nie powninem tego tlumic bo mi glwa wybuchnie? Czy kRyszna wie to czy kryszna rozumie to? czy jest racjnalny,? czy fanatyczny>?

Jesli naparwde ufasz Krysznie, to dlaczegoi mu sie nie podpozadkowac? Jaki jest powod kiedykowiek ze niechesz sie podpazdkowac..
Nie chodzi mi o chodzenie do Kryszny, np do bustw czy czytanie, ale podpozadkowanie.
Jedynym ryzykiem podpozadkwnaie sie Krysznie, jest pyatnie czy to naparwde jest wlasciwa osoba. Czy Kryszna napawrde bedzie dobrze dzialal. czo on naprawde mnie dobzre rozumie. Czy on jest wsplczucuye, czy on mnie dobzrez aangarzuje?

Jelsi czujesz taka obawe, wtedy nie zechesz sie podpowadkwac Krysznie..ale wtedy jaka jest twoja koncecja Kryszna.?
Dlatego Bahgwatam mowi, nawet jelsi masz matrjatyczne pragninia, co moze byc gorsze od tego? czy ktos tutaj poza to wychodzi? czy macie gorzej niz to ze macie matrjastyczne pragninia? bhagwatam mowi, nawet jelsi masz matrjastyczne pragninia powinies sluzyc Krysznie, on zanagzruje cie wlasciwie. ty nie umrzesz, nie sflustrusz sie,"ja podpozadkwalem sie Krysznie, zrojnwalem swoje zycie, w czasie smirci jedna zecza o ktrej bede myslaol jest wsztsko to o co stracilem:" wiec kiedy dojdziesz do pradziwej wiary do Kryszny, czy naparwde wierszysz w to co Prabuada mowil kim Kryszna jest,,,

ze jest wszechdobry
wszchlaskawy
rozumie cie doskanale
jest przyjacielem
i jelsi podpzdkujesz sie jemu on uzyje cie w najpszy sposob takze dla Twojego szczscia,

Kazdy moze zapytac siebie, my pownnismy wierzyc, i kiedy wierzymy powinnismy sie podpoazdkwoac.
I mowienie ze wpierw musze stac sie czysty zeby moc sie podpazkdwac jest takim tylko wulgarnym spojzreniem na swadosmci Kryszny.

ODPOWIEDZ