Pielgrzymka do miejsc świetych w Indiach, światynie, Kryszna

"Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sztuka, literatura, poezja, malarstwo, itd., zostały zastosowane w procesie wysławiania Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2007, 15:51
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: Ania » 30 sie 2008, 18:57

Haribol Wznawiam temat :) Otóż podróż wiosna nie wypaliła ale jadę w październiku. Kupiłam już przewodniki. Niestety nie uda mi sie tym razem odwiedzić Mayapur więc będę w światyniach Isckonu w New Delhi i Vrindavan. Proszę o informacje dotyczace tych miejsc i jakie światynie zwiedzić. Gdzie najlepiej kupić albumy np. galerie z bóstwami itp. i może jakieś polecacie? Nie bedę sie szczepiła. Prosze o praktyczne info od osób, które były w Indiach. Czy gniazdka z prądem sa takie same jak u nas? Chodzi mi o ładowanie tel i grzanie wody. Jaką firmą wysyłać paczkę do Polski i jak to wygląda w praktyce. Słyszałam, że lepiej wysłac paczkę do kogoś w Niemczech. Dziekuje za wszystkie informacje.

Awatar użytkownika
Madhumangal
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2006, 22:36
Lokalizacja: Jawor

Post autor: Madhumangal » 01 wrz 2008, 10:15

Gniazdka z prądem są takie same jak w Polsce. We Vrindavan oczywiście należy zacząć od Kryszna-Balaram Mandir i w tej świątyni można uzyskać informacje na temat parikramów i "wycieczek" organizowanych przez bhaktów świątynnych. Zagladnąć trzeba do biura świątyni. Również na programach porannych podawane są informacje o planowanych kilkugodzinnych wyjazdach które ukazują nam ważne miejsca Vraja Mandali czyli terenu związanego z Rozrywkami Najwyższego Pana Kryszny we Vrindavan.

Tez rozmyslam nad wyjazdem pod koniec pażdziernika...

varaha
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:42

Post autor: varaha » 02 wrz 2008, 00:50

Madhumangal pisze:Gniazdka z prądem są takie same jak w Polsce. We Vrindavan oczywiście należy zacząć od Kryszna-Balaram Mandir i w tej świątyni można uzyskać informacje na temat parikramów i "wycieczek" organizowanych przez bhaktów świątynnych.
Co do gniazdek, to bywają różne- są takie, jak polskie, ale bolce wtyczek są nieco grubsze, więc te nasze mogą być trochę luźne.
A zacząć we Vrindavan należy od Gopeśvara ;)

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Post autor: Kedarnath dasa » 02 wrz 2008, 09:13

Ja bym zaczął od samadhi Śrila Prabhupada, w wielkim skupieniu i podzięce za to, co zrobił dla świata i każdego z nas z osobna. Bez niego nie znalibyśmy Wryndawan.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 02 wrz 2008, 10:28

Bez Prabhupada byśmy tu nie rozmawiali teraz.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Madhumangal
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2006, 22:36
Lokalizacja: Jawor

Post autor: Madhumangal » 02 wrz 2008, 13:09

Kedarnath dasa pisze:Ja bym zaczął od samadhi Śrila Prabhupada, w wielkim skupieniu i podzięce za to, co zrobił dla świata i każdego z nas z osobna. Bez niego nie znalibyśmy Wryndawan.
Jeśli tam będę tak właśnie zrobię.

Ktoś się wybiera na kartik? Briitish Airways mają dobre ceny.

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 02 wrz 2008, 13:42

Masz Prabhu jakiś link?

Ja zazwyczaj patrzę na lataj.pl, są ciekawe promocje .

Ostatnio znalazłam fajną cenę z Kraka do Kalkuty za 2200
w dniach 10 do 27.12.

Awatar użytkownika
Madhumangal
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2006, 22:36
Lokalizacja: Jawor

Post autor: Madhumangal » 02 wrz 2008, 15:05

http://www.britishairways.com/travel/lc ... blic/pl_pl

patrzę na odloty

- z Berlina - autem mam blisko;
- z Londynu (ok 400 funtów) - Ryanair'em Wrocław - Londyn (ok 250 zł)

w terminach 28.10 - 21.11

Awatar użytkownika
Ania
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2007, 15:51
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: Ania » 02 wrz 2008, 19:32

My lecimy 3 października przez Helsinki. Ja raczej nie nadaję się na wyczerpujące parikramy więc Kartik pewnie odpada zwłaszcza, że jedziemy w bardziej zorganizowanej grupie. A samadhi Prabhupady jest niedalego Ośrodka ISCKONu we Vrindavan? Czy na jego obszarze? A to co dziś przeczytalam i trochę zmarniała mi mina, bo sa tereny gdzie bedziemy http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ludzi.html

varaha
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:42

Post autor: varaha » 03 wrz 2008, 01:56

Polecam http://www.southalltravel.co.uk/
Sporo osób korzysta, ceny dobre (jak się skontaktujesz bezpośrednio - nie tylko przez www) to nawet lepsze ;)
Raczej ciężko znaleźć lepsze oferty lotów Londyn - Indie.
Pamiętajcie też, że ceny sa różne w różnych porach roku...

ODPOWIEDZ