Filmy (te dobre i te słabe)

"Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sztuka, literatura, poezja, malarstwo, itd., zostały zastosowane w procesie wysławiania Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: Misialina » 27 paź 2012, 21:45

Okej, jeśli serio chcecie to mogę pisać o tych kiepskich i fajnych filmach, np. co dzień jeden.... :D bardzo chętnie!

1. "Do Ciebie Człowieku"

9/10

Film szwedzkiego reżysera Roya Anderssona.
Jak ja go już opisywałam: Film - historia, gdzie fatum zmęczenia życiem i uczucie bezsensu przechodzi z jednego bohatera na drugiego.
Film cichy, szary, spokojny, filozoficzny, pogmatwany :D Piękny.
Całość składa się z historii kilku ludzi w różny sposób radzących sobie z przytłaczającym ich światem. Jedni się zakochują, inni wyzywają na drugich, jeszcze inni szukają pocieszenia w muzyce. Można też powiedzieć, że to czarna komedia, bo są czasem gorzkie chwile do śmiania się.

Zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=ZolmWx4iooU

Film można obejrzeć tu:
http://www.ekino.tv/film,Do-ciebie-czlo ... 29617.html



P.S. Ale powiedzcie jak nie chcecie żebym pisała o tych filmach, bo nie wiem :D
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: Misialina » 27 paź 2012, 22:22

2. "Samotność Liczb Pierwszych"

10/10

Film o dwojgu ludzi, którzy po traumatycznym dzieciństwie, radzą (lub nie radzą) sobie w życiu. Są razem, choć osobno, ale na pewno nie mogą bez siebie żyć. Mówią o sobie, że są jak liczby pierwsze, które dzielą się tylko przez jeden i samą siebie.
Dość ciężki psychologiczny film, jeden z moich ulubionych. Polecam ;)

Zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=fvxewBm1nI8

Do obejrzenia:
http://www.ekino.tv/film,Samotnosc-Licz ... 27230.html
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: Adam Katowice » 28 paź 2012, 01:47

"E-kino" i inne tego typu typki to ekipa co skrycie wyłudza pieniądze!

"Jest to usługa subskrypcyjna. Opłaty za subskrypcję dla użytkowników sieci Plus, T-Mobile oraz Orange wynoszą 5,00zł netto (6,15 zł VAT) za jeden produkt (otrzymany SMS), maksymalna liczba zamawianych produktów w ciągu tygodnia wynosi 3. Aby zatrzymać subskrypcję wyślij sms o treści STOP TAK pod numer 60577 (koszt zwykłego SMSa u danego operatora).
Po zapisaniu się do subskrypcji Użytkownik będzie otrzymywał 2 nowe gry przy każdej wysyłce SMS – 3 razy w tygodniu. Organizatorem serwisu jest firma: Simiq B.V., PO Box 79072, 1070 NC Amsterdam, Holandia. Spółka zarejestrowana przez Izbę Handlową w Amsterdamie pod numerem 34202974. Informacje: 222120105."

Jak się zapomnisz to po miesiącu masz 73,8 zł. Trochę sporo jak na film z kompa na necie :)

Co filmów to chętnie kiedyś zobaczę, jak tylko wyintonuję moje rundki, pozostało mi 108 mln :)

Renia
Posty: 27
Rejestracja: 08 wrz 2007, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: Renia » 28 paź 2012, 08:28

Moj ulubiony film nosi tytul SOUL STORAGE lub COLD SOULS. Polecam,widzialam ten film na jakims izraelskim portalu jakies 2,5roku temu.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: trigi » 28 paź 2012, 09:43

Moim ulubionym filmem jest Monty Python's Life of Brian.
http://www.youtube.com/watch?v=KpOp9WDs ... re=related

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: Misialina » 28 paź 2012, 09:56

Adam Katowice pisze:"E-kino" i inne tego typu typki to ekipa co skrycie wyłudza pieniądze!

"Jest to usługa subskrypcyjna. Opłaty za subskrypcję dla użytkowników sieci Plus, T-Mobile oraz Orange wynoszą 5,00zł netto (6,15 zł VAT) za jeden produkt (otrzymany SMS), maksymalna liczba zamawianych produktów w ciągu tygodnia wynosi 3. Aby zatrzymać subskrypcję wyślij sms o treści STOP TAK pod numer 60577 (koszt zwykłego SMSa u danego operatora).
Po zapisaniu się do subskrypcji Użytkownik będzie otrzymywał 2 nowe gry przy każdej wysyłce SMS – 3 razy w tygodniu. Organizatorem serwisu jest firma: Simiq B.V., PO Box 79072, 1070 NC Amsterdam, Holandia. Spółka zarejestrowana przez Izbę Handlową w Amsterdamie pod numerem 34202974. Informacje: 222120105."

Jak się zapomnisz to po miesiącu masz 73,8 zł. Trochę sporo jak na film z kompa na necie :)
Pierwsze słyszę! Ja jestem zarejestrowana tam od 2-3 lat i jeszcze w życiu nic tam nie płaciłam. Po dłuższym okresie czasu miałam chwilowe konto premium za darmo, w ramach wypróbowania, a teraz jest promocja, że się zbiera punkty codziennie za samo zalogowanie i się wymienia na tygodniową możliwość posiadania konta premium.
Naprawdę nigdy tam za nic nie płaciłam....
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: ParamatmaDas » 28 paź 2012, 14:45

Misialina pisze:Okej, jeśli serio chcecie to mogę pisać o tych kiepskich i fajnych filmach, np. co dzień jeden.... :D bardzo chętnie!

1. "Do Ciebie Człowieku"

9/10
P.S. Ale powiedzcie jak nie chcecie żebym pisała o tych filmach, bo nie wiem :D
No dobra dobra, Chcemy:)
Poniewaz temat film zostal zaminiony w Bitwa pod wiedniem, wiec tym bardziej przda sie jakis film ogolny. (A tam znowu sie zaminia w dyskusje o teorii spiskowej) a ten co polecasz moze kiedys obejrze. Ale co jak sie nie spodoba? Przeciez kazdy ma wlasny gust;)?

Moj ulubiony to Matrix jednak:)
choc
Ostatni Mohikanin...tez lubie. Ogolnie lubie filmy z jakimis idelami.

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: Misialina » 28 paź 2012, 14:52

Ja chyba nie mam ulubioneg oJEDNEGO. Mam kilka m.in. Amelia, Kurczak ze śliwkami, Baaria, Wszystko za życie, Wietrzne podróże, Jane Eyre.... i inne. Wszystkie kiedyś opiszę ;)
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: ParamatmaDas » 28 paź 2012, 14:53

oj...bedzie sie dzialo...: )

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Filmy (te dobre i te słabe)

Post autor: Misialina » 28 paź 2012, 15:04

No będzie :D

3. Billy Elliot


8/10

Bardzo przyjemna gorzko-słodka komedia o jedenastolatku z wielkimi marzeniami o zostaniu....baletnicą :) Jest niestety strofowany prze ojca i starszego brata, zamieszanych w aferę górniczą, którzy chcą zrobić z małego Billy'ego boksera.
Film o specyficznym poczuciu humoru, np. w scenach tanecznych :D Naprawdę miło wspominam ten film.

zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=0NS5POk68-s
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

ODPOWIEDZ