Film Bitwa pod Wiedniem

"Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sztuka, literatura, poezja, malarstwo, itd., zostały zastosowane w procesie wysławiania Pana." - 01.05.22 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Film Bitwa pod Wiedniem

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 paź 2012, 20:53

Polityka jest skomplikowana, umocnienie Polski oznaczało zmniejszenie wpływów Rosji w Turcji, oraz Polska starała się kontrolować Ukraińców aby nie napadali na Turcję, co nie bardzo wychodziło. Proponowała unię trojga narodów, w zasadzie podwaliny Unii Europejskiej, można by nazwać, ale Chmielnicki był zaparty i skończyło się jak się skończyło. Dla Ukrainy jeszcze gorzej.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Film Bitwa pod Wiedniem

Post autor: trigi » 27 paź 2012, 21:24

Nie widziałem filmu - to po pierwsze.
Po drugie - recenje z filmu upewniają ze lepiej za 20zł kupic kasze ofiarować i nakarmic stworzonka.
Nie przesadzałbym z wagą przekazu filmowego, bo w ostatnich produkcjach scenarzyści przekonują widza,
ze "STORM IS COMMING !!!" Byłem dzisiaj na Skyfallu i jak zwykle storm is comming.
Wojna z terroryzmem, nie państwami, odwrót od gadzetów na rzecz ludzkiego doswiadczenia,
nawet juz epatowanie seksem sie im znudziło, sami przyznają ze wartości jak ojczyzna i patriotyzm sie ździebko znosiły. Rzeczywiście idzie nowe.

mirek

Re: Film Bitwa pod Wiedniem

Post autor: mirek » 27 paź 2012, 22:05

Vaisnava-Krpa pisze:Polityka jest skomplikowana
Watykan też ma swoją i wcale się z tym nie kryje, nie wiesz, że pełnia objawienia Boga była tylko u nich :wink:? Nie ważne co z nami, grunt aby tylko oni przetrwali.

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Film Bitwa pod Wiedniem

Post autor: Bolito » 27 paź 2012, 23:29

Vaisnava-Krpa pisze:Tu trafiłem na zupełnie odmienną recenzję filmu "Bitwa pod Wiedniem".
http://cirilla.nowyekran.pl/post/77945, ... d-wiedniem
Ta "recenzja" to raczej deklaracja ideologiczna, autorka mogła ja sobie napisać nawet nie widząc filmu. Zdecydowanie lepsza i bardziej rozsądna jest recenzja z linka, zamieszczonego pod tekstem. Jej autor słusznie zauważa, że u nas rozreklamowano ten film jako opowiadający o wojnie z Turcją i polskiej wyprawie pod Wiedeń. A dostajemy "Przypadki osobliwe ojca Marco d'Aviano". I ludzie są zawiedzeni.
A skoro to nie jest film historyczny, husaria może występować z XVIII - wiecznymi skrzydłami i pod flagą z orłem z okresu międzywojennego i ma to wszystko służyć "promocji" Polski, to mam propozycję, do "wydania drugiego, poprawionego": Każdy husarz powinien mieć biało-czerwoną opaskę na ramieniu a na kopii proporczyk z godłem promocyjnym Teraz Polska. I jeszcze pomysł nie mój, przeczytany gdzieś w necie: Nasz król powinien popijac wódę swego imienia i zapalić sobie ski :)
Na film się nie wybieram, chyba że przyjdzie mi ochota oglądnąć kiepskie fantasy.
Vaisnava-Krpa pisze: Obrazek
A tego demota wymyślił, niech zgadnę, jakis dzieciak urodzony grubo po 1989, nie mający pojęcia czym był komunizm.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Film Bitwa pod Wiedniem

Post autor: trigi » 28 paź 2012, 10:55

Komunizm tez ewouluje, i ten z 1921 był gorszy niż ten z 1945. Dzieki temu mielismy wersje light. :wink:
Jak opowiadał Tamoha P. o ruskich w Toruniu z czasów wojny zajeli cały jeden budynek na siedzibe, jeden pokój szczelnie zamkneli, zrobili na 1p. dziure w podłodze i mieli haziel.
W 1921 chcieli haziel zrobić z całej Europy.
Gdybownictwo w historii jest przyjmowane jak Science Fiction bo trudno powiedziec co byłoby gdyby. Ostatnio były prezydent Francji wydał książkę co byłoby gdyby Napoleon nie stacjonował w Moskwie i tak wykończył swoją armie tylko rozbił doszczetnie ruskich. Gdybownictwo fajna sprawa.
Z polskiego podwórka jest ksiązka o tym:
Czy w 1939 roku Polska powinna była dogadać się z Hitlerem i wejść w sojusz z III Rzeszą? Czy odrzucając ofertę przymierza z Niemcami, minister Beck popełnił koszmarny błąd, być może największy błąd życia? Czy w 1939 roku na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt Ribbentrop–Beck? Czy jednocześnie zmusiłoby to nas do czynnego udziału w Zagładzie Żydów?
Obrazek
I jeszcze: Czy w ten sposób, za cenę bolesnych ustępstw, uniknęlibyśmy apokalipsy?
Czy Polska była skazana na klęskę? Czy musieliśmy stracić połowę terytorium, a tak wielu rodaków musiało zginąć? Na te i na wiele innych pytań odpowiada Piotr Zychowicz w kontrowersyjnej książce „Pakt Ribbentrop-Beck”.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Film Bitwa pod Wiedniem

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 paź 2012, 11:31

Czytałem bardzo bardzo długą i obszerną analizę tej książki co by było gdyby, i autor doszedł do wniosków, że lepiej było walczyć zgodnie z zasadami moralnymi, co wyszło na dobre, bo nie udało się Polsce przypisać "polskich obozów koncentracyjnych" i innych niechwalebnych działań, które były prowokacją aby takie fakty historyczne zaistniały, abyśmy nie mówili o narodzie polskim i jego historii, jaki to on poszkodowany. Teraz nie mogę znaleźć do tego linka. Czasami trzymając się zasad religijnych trzeba walczyć.


I tak pojawiają się wmawiania, ze Polacy zabili Żydów np. w Jedwabnym, choć nie ma zadnych dowodów, a świadkowie mówią o Niemcach. Polacy za to nie rozpamiętują, ze w czasie wojny na kresach wschodnich Żydzi mordowali Polaków np. w Nalibokach czy inne nacje, mające ułudę, że osiągną własną lokalną niepodległość. Polska jednak lepiej na tym wyszła. Te rozważania co było gdyby, pomijają rozważania jak należało najlepiej działać z punktu widzenia etyki, zasad religijnych, poszanowania prawa innych.


Teraz następna prowokacja:

Rosjanie chcą się z nami podzielić Ukrainą? Zobacz, co byśmy dostali
http://www.sfora.pl/Rosjanie-chca-sie-z ... ali-a48848

Już wcześniej czytałem, ze wyciakło, że po 1989 Gorbaczow pytał Polskę czy chce zwrotu kresów wschodnich. Podobno Polska nie chciała, bo bardzo chciała aby wejśc do Unii Europejskiej a przylączenie ziem wschodnich mogłoby wzmocnić Polskę i przyczynić się do wzrostu dumy narodowej, ze Polacy by nie chcieli wejść do UE. Podobno prosili Rosję aby nie mówi o tym głośno.

Z prawnego międzynarodowego punktu widzenia, Polski legalny rząd na emigracji w Londynie nie podpisał zgody na zmianę granic na wschodzie, a marionetkowy rząd komunistyczny narzucony przez Stalina jest bezprawny. Z kolei Niemcy podpisały zgodę na granice z Polską i z prawnego punktu widzenia nie mogą się upominać o zwrot ziem zachodnich. Tylko teraz czy sami zachodni Ukraińcy by chcieli do Polski się przyłączyć po tylu latach, czy tam nie wykształcił się ukraiński, niezależny stan świadomości? Ukraińcy zawsze przynosili Polsce problemy, jak historia pokazała, sami gorzej na tym wyszli, jeżeli się przyłączać to dobrowolnie.

Natomiast oglądałem z jakiegoś programu w rosyjskiej telewizji, jeden politolog mówił, ze Ukraina jest w ostatniej klasycznej fazie istnienia państwa. Że zachód Ukrainy zatęsknił za tradycyjnym polskim panem jak to powiedział i ze przykro Rosji, ale Rosja nie może pomóc Ukrainie w obecnych czasach. Faktycznie patrząc na różnice wyborcze na Ukrainie, są bardzo duże:

Obrazek


Może na mocy jakiegoś wedo-słowianizmu, na mocy kultury można zażegnać historyczne spory a przywrócić kulturę. Ja nie mam takich samych poglądów jak mój ojciec a mimo to jestem jego synem, podobnie wielu ludzi rozwija własne, niezależne poglądy i patrzenie na innych przez pryzmat zewnętrzny nie przyniesie dobrego rozwiązania.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Film Bitwa pod Wiedniem

Post autor: ParamatmaDas » 28 paź 2012, 21:43

Eh znowu sie zaczna ten sam temat:) Dajcie spokoj. Wiecej "swiadomsci KrysznY" mniej polityki)

Co do filmu, rzeczywscie jak juz pisalem NA PIERWSZYM Planie jest to walka miedzy chrzejaska kultra a islamkska. Ale to tylko na PIERWSZYM. Uwazny obserwatr zauwazy wiele dodaktow ktre wskazuja ze mimo tej walki - Bog jest ponad obu wrogow. Jest jakby poza. Jest to w tym filmie ten insirujacy moment. Tylko tzreba ogldac ciut dokadniej niz tylko pierwszy plan. Gebiej:)

Co do podzialu Ukrainy. To jest stray pomysl jak swiat. Ostanio we Lwowie sam takswkaz mi to powiedzial. Ze on by wolal by zachdnia czesc poszla do Polski a wschdnia do Rosji. Jednak znow ostrzegam przed szalenswem i gupota jaka moze sie wywiazac i nam bhaktom nic do tego.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Film Bitwa pod Wiedniem

Post autor: trigi » 29 paź 2012, 06:43

ParamatmaDas pisze:Eh znowu sie zaczna ten sam temat:) Dajcie spokoj. Wiecej "swiadomsci KrysznY" mniej polityki).
Najpierw sam wywołujesz temat a potem narzekasz, brak konsekwemcji.
Sam dział nosi tytuł "pasje", a nie "czyste dobrocie", nawet nie "dobrocie", dobrze, że nie "ignorancje", to by sie kotłowało...

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Film Bitwa pod Wiedniem

Post autor: ParamatmaDas » 29 paź 2012, 13:52

No chdzi o pasje sztuka. Wiesz sztuka jest niezalezna od czasow, zminiaja sie imperia, rzady a ludzie sztuki - potrafia czesem dzieki temu zyc. Dla niektrych to jak religja: )

ODPOWIEDZ