różne formy walki czasem zwane sztukami

"Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sztuka, literatura, poezja, malarstwo, itd., zostały zastosowane w procesie wysławiania Pana." - 01.05.22 Zn.
balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 16 sty 2007, 19:00

jagat pisze:
Kula-pavana pisze: walczacy kontroluje lot strzaly czy noza przy pomocy swiadomosci
:shock: :shock: :shock:
Przykładem może być choćby brahmastra w formie żelaznej strzały , któr? wystrzelił Aszvatthama , by zabić dziecko w łonie Uttary
Aszvathama intonuj?c odpowiednie mantry wypu?cił ognist? strzałe , która osi?gała cel jaki jej nadał - niekoniecznie w linii prostej tak jak teraz pociski zdalnie naprowadzane

01.08.10 O mój Panie, Ty? jest wszechpotężny. Ognista żelazna strzała szybko zbliża się ku mnie. Niech spali mnie na popiół, je?li takie jest Twe pragnienie, mój Panie, lecz proszę nie pozwól, aby spaliła płód, który noszę w sobie. Mój Panie, proszę zrób to dla mnie.

01.08.12 Znaczenie: Brahmastra jest broni? subtelniejsz? od broni nuklearnej. A?vatthama użył brahmastry, aby zabić pięciu braci Pandavów, którym przewodził Maharaja Yudhisthira, jak również ich jedynego wnuka znajduj?cego się w łonie Uttary Brahmastra jest broni? bardziej efektywn? i bardziej subteln? od ?lepej bomby atomowej. ...Trafia ona w wyznaczony cel, nie krzywdz?c przy tym niewinnych.

01.08.13 Znaczenie: Inn? zalet? tej broni jest jej precyzyjno?ć. W przeciwieństwie do broni nuklearnej, brahmastra może być nakierowana dokładnie na cel, bez ryzyka trafienia w inne miejsce.

Można , by też podać inne przykłady .

yogamaya

Post autor: yogamaya » 17 sty 2007, 09:24

balarama11 pisze:01.08.12 Znaczenie: Brahmastra jest broni? subtelniejsz? od broni nuklearnej. A?vatthama użył brahmastry, aby zabić pięciu braci Pandavów, którym przewodził Maharaja Yudhisthira, jak również ich jedynego wnuka znajduj?cego się w łonie Uttary Brahmastra jest broni? bardziej efektywn? i bardziej subteln? od ?lepej bomby atomowej. ...Trafia ona w wyznaczony cel, nie krzywdz?c przy tym niewinnych.
01.08.13 Znaczenie: Inn? zalet? tej broni jest jej precyzyjno?ć. W przeciwieństwie do broni nuklearnej, brahmastra może być nakierowana dokładnie na cel, bez ryzyka trafienia w inne miejsce.
Jak to poł?czyć z radioaktywnym napromieniowaniem Mohenjo Daro ?
Czy może to inna bajka i wypaliłem ni z gruszki, ni z pietruszki :wink:

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 17 sty 2007, 10:36

Mi się wydaje ,że były różne formy tych brahmastr[jedne bardziej masowego rażenia , drugie przeznaczone do niszczenia indywidualnych celów] - ta w formie żelaznej ,ognistej strzały była zapewne zupełnie inna ,od tej , której wcze?niej użył Aszvatthama

ale nie znam się na tym

01.07.19 Kiedy syn bramina (A?vatthama) zobaczył, że jego konie zmęczyły się, doszedł do wniosku, że nie ma już innego wyboru, je?li chodzi o obronę, jak tylko użycie ostatecznej broni, brahmastry (broni nuklearnej
01.07.20 Widz?c, że jego życie znalazło się w niebezpieczeństwie, A?vatthama oczy?cił się przez dotknięcie wody, a następnie skoncentrował się na intonowaniu mantr służ?cych do wyzwolenia broni nuklearnych, chociaż nie wiedział on, jak takie bronie póĽniej wycofać.
01.07.21 Wkrótce o?lepiaj?ce, intensywne ?wiatło rozbłysło we wszystkich kierunkach. Było ono tak gwałtowne, że Arjuna pomy?lał, iż jego własne życie znalazło się w niebezpieczeństwie i zacz?ł modlić się do Pana ?ri Krsny.
01.07.27 Znaczenie: Brahmastrę można porównać do współczesnych broni nuklearnych. Energia atomowa działa na zasadzie totalnego spalenia zaatakowanego obiektu i podobnie działa brahmastra. Wytwarza ona niezno?ny żar, podobny do atomowego promieniowania. Różnica jest jednak taka, że bomba atomowa jest wulgarnym typem broni nuklearnej, podczas gdy brahmastra jest subtelnym typem broni, produkowanym przez intonowanie odpowiednich hymnów (mantr

Kumbha
Posty: 93
Rejestracja: 17 sty 2007, 22:32
Kontakt:

aikidio

Post autor: Kumbha » 17 sty 2007, 23:26

Nie pociągają mnie sztuki walki jako takie, ale potrzebny mi jest ruch.
A zamiast ganiać za piłką lub robić inne dziwne rzeczy, wolę coś, co ma jakąs tradycję, filozofię, uczy praktycznych, użytecznych umiejętności, do pewnego stopnia stanowi formę samorealizacji duchowej.
Aikido podoba mi się też ze względu na jego twórcę, który był człowiekiem nie tylko bardzo religijnym ale i uduchowionym.
Jeśli jakieś sztuki walki są dla bhaktów zalecane, to myślę, że aikido do nich należy. Nie ma tu agresji, ataku. Jest jedynie obrona.
Mam 1. dan. Jestem instruktorem.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2008, 14:44 przez Kumbha, łącznie zmieniany 2 razy.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 17 sty 2007, 23:32

Witaj na Forum :)
Z profilu wynika, że interesujesz się także astrologi? :idea:

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

hari

Post autor: Anantabhakti das » 18 sty 2007, 14:43

Mysle ,ze niema ograniczen jakie sztuki walki sa odpowiednie dla bhaktow.Ja lubie dosc brutalne elementy w walce.Bima niestosowal lagodnych metod w walce.Aikido jest piekne i Tworca byl zeczywiscie wielkim czlowiekiem.Co do umyslu i koncentracji to slyszalm osobiscie od aktualnie najlepszego zawodnika w grapplingu na swiecie ,ze walka to 80% umysl a 20%cialo.Swiadomosc ma wielkie zanczenie.Niebede sie zaglebial jak wypuszczac Brahmastry ale trning wojownika to niemal sciezka duchowa.W indiach sztuk walki uczyli bramini i cwiczyli bramini i ksiatryowie.Jyestimalas to bramini z Gujarat ktozy czcza Kryszne i cwicza Vajramushti.W Kerala Noputhiri bramini ucza sekretnej Kathina Yogi(wlasciwie nieucza nikogo) :D Sztuki walki kojaza sie nazachodzie glownie z Zen i japonia i Chinami.Ale trning walki w Indiach byl personalny i wazne bylo kogo czcisz i jakie mantry powtazasz.
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Kumbha
Posty: 93
Rejestracja: 17 sty 2007, 22:32
Kontakt:

Post autor: Kumbha » 19 sty 2007, 21:56

yogamaya pisze:Witaj na Forum :)
Z profilu wynika, że interesujesz się także astrologią :idea:

Zajmuję się astrologią zachodnią, choć pewnie gdybym miał więcej czasu zainteresowałbym się również wedyjską. Może stanie się tak w przeszłości, a wtedy nie omieszkam zaglądać na Twoją stronę.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2008, 14:45 przez Kumbha, łącznie zmieniany 1 raz.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 19 sty 2007, 23:18

:)

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: różne formy walki czasem zwane sztukami

Post autor: Yogi Krishnaram » 29 lis 2008, 10:54

Anantabhakti das pisze:Dlaczego sztuki walki?
3.jest to forma Yogi gdyż wystepuj? elementy jak prnayama,skupienie,asana itd nawet istnije forma walki w Indiach Kalarippayat(Kathinayoga)
4.Jest to wielka wiedza która także jest cze?ci? Vedyjskiej spó?cizny tyle,że niewile z niej pozostało
Tu jest bardzo ciekawy czteroczęściowy film dokumentalny o Kalari(payat/tu):

http://pl.youtube.com/watch?v=0B09zqMiA4k
http://pl.youtube.com/watch?v=Z5Mp3pDcgR8
http://pl.youtube.com/watch?v=MjPHn9zWpEk
http://pl.youtube.com/watch?v=GRTYgJ6I6zM

System Kalari został stworzony przez Paraśuramę.

Z tego co wiem to w cywilizacji wedyjskiej kształcenie wojownikó traktowana jako bardzo ważny element wiedzy, podobnie jak dźjotisza, waastu, różne formy jogi czy znajomość sanskrytu.

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Re: różne formy walki czasem zwane sztukami

Post autor: Kedarnath dasa » 29 lis 2008, 14:39

Yogi Krishnaram pisze:
System Kalari został stworzony przez Paraśuramę.
Czy moglbys powyzsze stwierdzenie poprzec jakimis dowodami?
http://24hourkirtan.com

ODPOWIEDZ