różne formy walki czasem zwane sztukami

"Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sztuka, literatura, poezja, malarstwo, itd., zostały zastosowane w procesie wysławiania Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

różne formy walki czasem zwane sztukami

Post autor: Anantabhakti das » 13 sty 2007, 18:05

Dlaczego sztuki walki?
1.bo to ciekawa forma rekreacji
2.bo vaisnavowie maja dzieci i beda mieć dzieci a te rodz? się z różnymi skłonno?ciami
3.jest to forma Yogi gdyż wystepuj? elementy jak prnayama,skupienie,asana itd nawet istnije forma walki w Indiach Kalarippayat(Kathinayoga)
4.Jest to wielka wiedza która także jest cze?ci? Vedyjskiej spó?cizny tyle,że niewile z niej pozostało
5.Mam wile pomysłów w zwi?zku z tym i chciałbym zebrać zainteresowanych vaisnavów i innych
A zpomniałbym i niecodzi mi tylko o sztuki walki z Indii a także te inne. :lol: :wink:
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 13 sty 2007, 19:23

ja ostatnio trenuje sztuke walki z czasem

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 13 sty 2007, 20:18

naturalbeat pisze:ja ostatnio trenuje sztuke walki z czasem
To chyba nalezaloby polecic joge pytona. :wink:
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

hymm

Post autor: Anantabhakti das » 14 sty 2007, 16:33

W jodze pytona jestem juz dobry :) I co czy ten temat umrze z braku zainteresowania? :lol:
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: różne formy walki czasem zwane sztukami

Post autor: RafalJyot » 14 sty 2007, 17:16

Anantabhakti das pisze:Dlaczego sztuki walki?
1.bo to ciekawa forma rekreacji
2.bo vaisnavowie maja dzieci i beda mieć dzieci a te rodz? się z różnymi skłonno?ciami
3.jest to forma Yogi gdyż wystepuj? elementy jak prnayama,skupienie,asana itd nawet istnije forma walki w Indiach Kalarippayat(Kathinayoga)
4.Jest to wielka wiedza która także jest cze?ci? Vedyjskiej spó?cizny tyle,że niewile z niej pozostało
5.Mam wile pomysłów w zwi?zku z tym i chciałbym zebrać zainteresowanych vaisnavów i innych
A zpomniałbym i niecodzi mi tylko o sztuki walki z Indii a także te inne. :lol: :wink:
2. moglbys wyjasnic ten punkt szerzej?
3. to ze trabant ma gałkę do biegu z ferrari nie czyni trabanta ferrari. yoga pochodzi od yuj i to najwyzej moze byc karma-yoga ale wtedy nie tworzy to odrebnej kategorii. wiec w powazniejszych próbach reklamy nalezalo by zmodyfikowac ten punkt chyba ze nie obchodzi Cie swiatowa konwencja.
4. najpierw niti-sastry pozniej dhanurveda chyba ze chcesz miesniaczkow i boxerowz absem (jesli mowimy o wplywie takowej na spolecznosc/zycie publiczne)
5. szkoda. ludzie doceniaja tradycje
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

Hari

Post autor: Anantabhakti das » 14 sty 2007, 21:04

1.Rekareacji bo ma wspanialy wplyw na cialo i psyche co wielu by sie przydalo :D
2.Yoga tak jak najbardziej.90%tzw.Yogi na zachodzie to hinduska gimnastyka a jaka roznica miedzy hinduska a zachodnia.Kathinayoga to "yoga" tak samo a nwet bardziej niz te "yogi"zachodnie.Dlaczego?Bo jest Yama ,niyama,bandha,pranyama,i mantra itd.
3.A poza tym nieobchodzi mnie czy to yoga czy nie i czy z indii czy Ukrainy.Bawi mnie to,pasuje mi i tyle.fajnie bylo by jakby wiedza z ved na ten temat byla dostepna itd.Ale co smutne niebyl bym idealista jak i w innych wiedzach Vedyjskich jest mase spekulacji i komercji dla kasy.Wielu mistrzow Kalaripayat sa smieszni z tym co proponuja.I jak tak dalej pozostanie szerokie kregi sie tym niezainteresuja.Jak w wszystkim uzytecznosc jest zasada.Konkludujac Yoga czy to hatha czy inna nazwa to gimnastyka i tyle.
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

Hari

Post autor: Anantabhakti das » 14 sty 2007, 21:12

zapomnialem :D
2.Bo maja dzieci i beda.Oczywiscie.Super sprawa gdyby ci mali meszczyzni w gurukulach i nietylko i starsi takze mogli uczyc sie czegos usystemazywanego,i dobrego.I jeszcze lepiej gdyby bylo to w tradycji.Ja wolal bym cwiczyc i uczyc m bahkatow itd.Mam takaze wile pomyslow na ten temat.Poza tym najwieksi wojownicy w historii swiata to vaisnavowie(Arjuna,Bima,Hanuman,)Kryszna,Balarama ,chlopcy pastarze walcza na zapasy.Madhavacarya walczyl na zapasy z uczniami regularnie.Zapasy czy walka dla rekreacji jest ze swiata duchowego :lol: Konkluzja gdybym sie narodzil znowu jako maly bhakta w rodzinie bhaktow to chcialbym by moja natura miala ujscie w wlasciwy sposob.Po co represjonowac rzeczy w naszej naturze ktore moga byc wspaniale wykozystane :lol:
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

naturalbeat

Re: Hari

Post autor: naturalbeat » 14 sty 2007, 23:02

Anantabhakti das pisze:.Konkludujac Yoga czy to hatha czy inna nazwa to gimnastyka i tyle.
praktykuj?c bhakti yoge nie musze się gimnastykować z przyjmowaniem Kryszna Prasadam :P

yogamaya

Post autor: yogamaya » 15 sty 2007, 08:40

Ale musisz się trochę gimnastykować, żeby je przygotować ;)

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 16 sty 2007, 08:36

Temat ze sztukami walk ciekawy. Powodzenia w treningach. Gdzie? czytałem , ale nie wiem gdzie -może to były słowa Oyamy , który podróżował i trochę też szukał korzeni karate,że kszatrijowie mieli zwyczaj udawać się w góry i uderzać w skały pię?ciami ,mocz?c je w mleku.

ODPOWIEDZ