ćalaććitram

Muzyka, video, animacje
Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

ćalaććitram

Post autor: albert » 02 lip 2007, 09:22

Znaczy "kino, film" w sanskrycie. Proszę o wartościowe filmy tutaj. Ostatnio obejrzałem bardzo ciekawy film z Bhutanu, piękny kraj obok Nepalu i Indii. Do niedawna kraj chroniony przez władcę przed telewizją i kulturą zachodnią. Również obecnie przed turystyka inwazyjną. Film ma tytuł "Podróżnicy i magowie" i został zrobiony przez reżysera-buddyjskiego lamę Khyentse Norbu w 2003. Filozoficzna opowieść o chorych pragnieniach, o człowieku, który udaje się do "krainy marzeń" i spotyka po drodze prostych, mądrych ludzi. Jest to opowieść w opowieści. Mnich buddyjski opowiada historię Takszi, która w swej wymowie bardzo przypomina opowieść o Naradzie, Wisznu i jego maji. Jedna z wypowiedzi: " miasto jest przygnębiające". :) Wraz z filmem Kim-ki Duka "Wiosna, lato, jesień, zima" do kolekcji "filmów mądrych". A poza tym piękne widoki Himalajów.

http://www.alekino.pl/cgi-bin/ale/index/full/16069
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 lip 2007, 19:31

Harinam w Pradze (profesjonalny film - Veda Vision Studio)
http://pl.youtube.com/watch?v=wP0NGEAAPA0

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 lis 2007, 11:11

Om namo devaya namo devaya deva
http://pl.youtube.com/watch?v=VV3iiqahi8I
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Post autor: albert » 08 gru 2007, 09:47

Polecam piękny film (jak każdy) Jana Jakuba Kolskiego "Pogrzeb Kartofla". Przaśny, słowiański, ziemisty...Chociaż z 90 roku dopiero obejrzałem go teraz. Postać Mateusza grana przez Pieczkę zachwyca mnie: " jak to dobrze, że są drzewa" i rozmowa końcowa... W filmie pokazano też stary, słowiański zwyczaj z niektórych rejonów Słowiańszczyzny "zapładniania Ziemi".
Ostatnio zmieniony 08 gru 2007, 10:18 przez albert, łącznie zmieniany 1 raz.
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Post autor: albert » 08 gru 2007, 10:17

Filmy z cyklu Bądź Świadomy !, które warto obejrzeć:

"Fast Food Nation": jeśli ktoś po obejrzeniu tam obrazów rzeźni nie zostanie wegetarianinem, to nie wiem co go może przekonać... fabularne przedstawienie działań korporacji i gospodarki neoliberalnej w całej okazałości.

"Korporacja": lekko sensacyjne, ale rzeczowe ukazanie niektórych problemów związanych z funkcjonowaniem korporacji, czyli...osoby (sic!)

"Zabawy z bronią": lubię Michaela Moore za "Fahrenheit 9/11", ale ten jego film jest lepszy...właśnie wczoraj znów pewien nastolatek, lat 18, w Oklahoma zastrzelił 8 osób w supermarkecie, bo...chciał być sławny.

" Loose change" i "911 in plane's site. Director's cut": oba filmy dotyczą wydarzeń związanych z atakiem na WTC, ten drugi film zdecydowanie lepszy, mniej podlany chęcią sensacji i bardziej rzeczowy, dokładny. Redaktor radiowy zaczyna od wyjaśnienia różnicy między spiskiem, a teorią spiskową.
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

ODPOWIEDZ