Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Muzyka, video, animacje
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 sty 2013, 21:09

Misialina napisała:
Ale chyba nie o to chodzi w tym wszystkim, żeby żyć jak najdłużej w tym świecie, ale żeby żyć jak najlepiej

Zdecydowanie Tak! :)

To teraz trochę walki poprzez śmiech:

Kabaret Moralnego Niepokoju - Wolne media, wolne żarty
http://www.youtube.com/watch?v=c87dPZRPrTU
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: trigi » 08 sty 2013, 09:14

Kunja Devata dasa pisze:choć tutaj chodzi bardziej o aspekt zdrowotny,z doświadczenia wiem że mimo iż poprzednie pokolenie zajadało się mięsem nikt nie tak nie uskarżał się na zdrowie i ludzie dożywali śędziwego wieku .
Ale jestem ręcami i nogami za tym aby ludzie stali się wegetarianami !!! :)
Propagujesz nieprawde, bo z opowiadan starszych ludzi (jak moj ojciec albo tesciowa) wiem ze ludzie nie zajadali sie miesem w dzien powszedni tylko od swieta, dlatego zyli w miare dlugo. Im wiecej miesa tym wiecej chorob.
Labedz i kaczka plywaja po wodzie. Pierwszy moze odcedzic mleko z tafli jeziora, kaczka nie. Problem w tym ze kaczka lubi kupczyc podczas plywania, a potem zapomni o tym poplynie z powrotem i lyka swoje odchody. Jezeli niewielbiciele (lub wierzacyinaczej) propaguja wege to bardzo dobrze bo dzialaja zgodnie z pragnieniem Absolutu. Na szczescie znamy bajke o brzydkim kaczatku i z nas tez labebedzie beda, kwestia czasu. Tak jak Nanda Maharaja pomagal Krysznie podpierajac Wzgorze Gowardana swoim kijem, bo uwazal ze tak powinien pomoc synowi na ile moze, tak tez pajaczki pomagaly budowac most Panu Ramaczndrze. Robia co moga i chwala im za to.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 08 sty 2013, 09:34

Przemysł mięsny ma bardzo niedługą historię, wcześniej ludzie sami hodowali zwierzęta i to w sposób naturalny a nie jak teraz,

Obrazek

A za czasów jeszcze wcześniejszych krowa dawała nabiał a byk orał pola, rolnicy musieli też dawać daninę albo musieli mieć pozwolenie na zabicie własnego zwierzęcia.

R.U.T.A. - Lament chłopski
http://www.youtube.com/watch?v=p7Gp9yq_9H8
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: albert » 08 sty 2013, 10:05

Kunja Devata dasa pisze: Nie chcę być posądzony o propagowanie jedzenia mięsa..oczywiście jest grzechem zabijanie,ale wiemy że niemożliwym jest żeby tak wszyscy stali się wege
Ale jestem ręcami i nogami za tym aby ludzie stali się wegetarianami !!! :)
Myślę, że w porównaniu z latami 80-tymi i 90-tymi, bardzo wiele się zmieniło jeśli chodzi o przyjmowanie, krzewienie i odbiór wegetarianizmu. Podobno w Polsce jest 2 mln wegetarian obecnie , a na świecie 600 mln. Oczywiście należy wziąć poprawkę, że niektórzy nie są wegetarianami, chociaż tak się określają, ponieważ jedzą jajka. Owolaktowegetarianizm nie jest wegetarianizmem moim zdaniem, a laktowegetarianizm już jest. Jajko to mięso. Niemniej rezygnacja z mięsa niejajecznego, w tym z ryb, to już postęp. Istnieje gradacja. Lepiej jeść kurę niż krowę, lepiej jeść rybę niż kurę, lepiej jeść jajko niż rybę itd. Jednak większość ludzi na świecie, poza takimi obszarami jak Arktyka, stać na dietę laktowegetariańską. Stać ich na ochronę krów.

Wiele w tej kwestii się zmieniło nawet w Polsce. Skoro już mówi się o wchodzeniu wegetarianizmu do przedszkoli. Powstają wegetariańskie restauracje, a nawet te mięso podające uwzględniają często już dietę roślinną lub roślinno-nabiałową. Co nie jest bez znaczenia, także kolorowe gazety kobiece częściej i przychylnie poruszają zagadnienie wegetarianizmu. :) Matki nie słuchają swoich dzieci, ale gazetę posłuchają. :) Ruch wegetariański ma coraz mocniejszy głos. O jego sile świadczy fakt, że przemysł rzeźny musi robić kampanie i przekonywać, aby ludzie podtrzymali jedzenie mięsa. Myślę, że jest możliwe, aby zdecydowana większość, masa krytyczna, nawet w Kalijudze, była wegetariańska. Kryzys ekologiczny działa na korzyść przechodzeniu na dietę jarską.

Tak, czy inaczej, na pewno prędzej ludzie zostaną wegetarianami niż świadomymi Kryszny. :)
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
Mezamir
Posty: 258
Rejestracja: 26 gru 2012, 19:01

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Mezamir » 08 sty 2013, 10:23


Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: albert » 08 sty 2013, 11:09

Mezamir pisze:https://www.youtube.com/watch?v=E4HUAskPFX8

Co o tym sądzicie?
Wymysły Trehlobova ezoteryka. Nie ma to wiele wspólnego ani z rodzimowierstwem słowiańskim, ani z wiedzą wedyjską. Dla mnie jest prymitywnym nacjonalistą rosyjskim. "Krysznowcami" (chodzi mu o ISKCON) rządzą twary, czyli Ormianie, Żydzi i masoni. Co to ma wspólnego z Gitą ? I przekazem Kryszny ? Stosuje chwyt, który stosują bezkrytyczni krytycy :) ISKCON-u: Prabhupada był w porządku, miał dobre intencje, przyszedł do głupich amerykańskich narkomanów, kobiet i robotników, dał im elementarną wiedzę na ich poziom, ale potem, po jego śmierci oni to wszystko zaprzepaścili, zdradzili, zmienili. Teraz przychodzi Trehlebov, który daje wyższą, głębszą wiedzę i oczywiście on nie tworzy sekty, nic z tych rzeczy, on nie jest guru, który chce pieniędzy, on tylko podaje prawdę.

Z tą girlandą z papieru toaletowego to nic na ten temat nie wiem. W Rosji wiele jest rzeczy możliwych. :) Tak jak w Rosji pełno jest takich samozwańczych guru jak Trehlebov, którzy bezkrytycznie łączą wiedzę o Słowiańsczyznie i ezoterykę z Wedami.
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
Kunja Devata dasa
Posty: 80
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:10
Lokalizacja: Dzialdowo

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Kunja Devata dasa » 08 sty 2013, 11:34

trigi pisze:
Kunja Devata dasa pisze:choć tutaj chodzi bardziej o aspekt zdrowotny,z doświadczenia wiem że mimo iż poprzednie pokolenie zajadało się mięsem nikt nie tak nie uskarżał się na zdrowie i ludzie dożywali śędziwego wieku .
Ale jestem ręcami i nogami za tym aby ludzie stali się wegetarianami !!! :)
Propagujesz nieprawde, bo z opowiadan starszych ludzi (jak moj ojciec albo tesciowa) wiem ze ludzie nie zajadali sie miesem w dzien powszedni tylko od swieta, dlatego zyli w miare dlugo. Im wiecej miesa tym wiecej chorob.
Labedz i kaczka plywaja po wodzie. Pierwszy moze odcedzic mleko z tafli jeziora, kaczka nie. Problem w tym ze kaczka lubi kupczyc podczas plywania, a potem zapomni o tym poplynie z powrotem i lyka swoje odchody. Jezeli niewielbiciele (lub wierzacyinaczej) propaguja wege to bardzo dobrze bo dzialaja zgodnie z pragnieniem Absolutu. Na szczescie znamy bajke o brzydkim kaczatku i z nas tez labebedzie beda, kwestia czasu. Tak jak Nanda Maharaja pomagal Krysznie podpierajac Wzgorze Gowardana swoim kijem, bo uwazal ze tak powinien pomoc synowi na ile moze, tak tez pajaczki pomagaly budowac most Panu Ramaczndrze. Robia co moga i chwala im za to.
Sam można powiedziec wychowywałem się na diecie lat 70 ,no ja wiem że ludzie nie objadali sie mięsem schabowy był od święta na obiad ale na kanapki jakas wedlina raczej zawsze była,chodzi mi o to że bardziej szkodliwe od samego mięsa jest to co jest w nim bo kiedyś wszystko było bardziej "naturalne" bez dodatków tej całej chemii i dlatego też ludzie nie padali ofiarą chorób tak często, to samo jest z warzywami dzisiaj też są nie do końca zdrowe mimo że warzywa.I super że ktoś propaguje wegetarianizm to prowadzi do ahimsy, tylko mi chodzi że osobiście DLA MNIE jest ta wiedza niekoniecznie w 100% prawdziwa zakładam jakiś procent spekulacji, bliższa mi jest Ayurweda.
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: trigi » 08 sty 2013, 12:04

Kunja Devata dasa pisze: Sam można powiedziec wychowywałem się na diecie lat 70 .
Mowiac o starszym pokoleniu mialem na mysli czasy sprzed lat 70 tych.
Jezeli bylo mniej chemii i zwierzeta zyly na wybiegu opieka weterynaryjna byla slabsza i choroby odzwierzece czestsze (mysle o okresie np miedzywojennym lub powojennym nie mowiac o dalszych wiekach). Tak czy siak dalej im wiecej miesa tym wiecej mozliwosci zachorowania.
Niestety mamy wlasnie wiele takich nalecialosci jak wychowanie na "diecie" lat 70.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 08 sty 2013, 12:59

Ludzie nie padali ofiarami chorób tak często kiedyś i żyli dłużej wbrew fałszowanym statystykom, o tym już pisałem jak statystyki są fałszowane, ze wychodzi, ze teraz dłużej żyjemy, dawniej nawet chemioterapia była prostsza i mniej rozwinięta, obecnie np. na raka umiera proporcjonalnie do liczby ludności, która żyła 100 lat temu i dziś, 10 razy więcej osób na raka.

Teoria zarazkowa chorób i medycyna a długość życia
http://forum.waisznawa.pl/viewtopic.php?f=12&t=2252
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Misialina » 08 sty 2013, 13:41

''Debata: Zwierzęta należy wykluczyć z menu''
Przemowa byłego wiceprezesa Citibanku Philipa Wollena.

http://www.youtube.com/watch?v=hESksXbJZ3o
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

ODPOWIEDZ