Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Muzyka, video, animacje
Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Misialina » 06 sty 2013, 17:37

Filmiki z YouTube czy skądkolwiek, które otwierają oczy...zawierają prawdę, morał, przesłanie...rozwiewające wątpliwości...burzące dotychczasowe poglądy ;)

https://www.youtube.com/watch?v=WfGMYdalClU
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Misialina » 06 sty 2013, 17:48

Węglowodany - Fakty i mity!
https://www.youtube.com/watch?v=tDa6u2KTyIQ

Charlotte Gerson o białkach
https://www.youtube.com/watch?v=vDzTPLdW1CU
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Misialina » 06 sty 2013, 18:07

bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re



Awatar użytkownika
Kunja Devata dasa
Posty: 80
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:10
Lokalizacja: Dzialdowo

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Kunja Devata dasa » 07 sty 2013, 07:28

ja akurat nie jestem przekonany czy i te osoby nie mówią nieprawdy, jeden mądrzejszy od drugiego ;)
najlepiej się wydaje jeść to co odpowiada NASZEMU organizmowi jeśli nawet służy mięso to i mięso choć nie polecam...co dla jednych może być trucizną dla nas może być dobre :)
i w ogóle zdania mędrców są mocno podzielone ;)
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: trigi » 07 sty 2013, 07:55

Jesli masz na mysli sytuacje awaryjna to tak, ale w czasach normalnych takie stwierdzenie ze mieso "sluzy" nam jest wlasnie propagowaniem grzechu (nawet jak dodasz ze nie polecasz), bo Pan Caitanja nie tolerowal obraz nawet wobec "zwyklych" zywych istot tzn niewielbicieli uwazajac wszystkich za swoje wieczne slugi co dopiero mowiac o ich zabijaniu!

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Misialina » 07 sty 2013, 10:51

Kunja Devata dasa pisze:ja akurat nie jestem przekonany czy i te osoby nie mówią nieprawdy, jeden mądrzejszy od drugiego ;)
najlepiej się wydaje jeść to co odpowiada NASZEMU organizmowi jeśli nawet służy mięso to i mięso choć nie polecam...co dla jednych może być trucizną dla nas może być dobre :)
i w ogóle zdania mędrców są mocno podzielone ;)
Prawdą absolutną to oni nie są ;) Wiadomo, że prawda jest w Krysznie i możesz ją usłyszeć od bhaktów, ale nawet nie-bhaktowie mogą mieć trochę racji.
Jaki niby mógłby być ich 'zły interes' w tym, że propagują wegetarianizm? Jeśli nawet nie są bhaktami, czynią dobrze.
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Awatar użytkownika
Kunja Devata dasa
Posty: 80
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:10
Lokalizacja: Dzialdowo

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Kunja Devata dasa » 07 sty 2013, 20:32

trigi pisze:Jesli masz na mysli sytuacje awaryjna to tak, ale w czasach normalnych takie stwierdzenie ze mieso "sluzy" nam jest wlasnie propagowaniem grzechu (nawet jak dodasz ze nie polecasz), bo Pan Caitanja nie tolerowal obraz nawet wobec "zwyklych" zywych istot tzn niewielbicieli uwazajac wszystkich za swoje wieczne slugi co dopiero mowiac o ich zabijaniu!
Nie chcę być posądzony o propagowanie jedzenia mięsa..oczywiście jest grzechem zabijanie,ale wiemy że niemożliwym jest żeby tak wszyscy stali się wege i dlatego Prabhupad w rozmowie z kardynałem (nie pamietam imienia) powiedział że jeśli już ktoś musi to żeby nie jadł krów tylko jakieś niższe gatunki,choć tutaj chodzi bardziej o aspekt zdrowotny,z doświadczenia wiem że mimo iż poprzednie pokolenie zajadało się mięsem nikt nie tak nie uskarżał się na zdrowie i ludzie dożywali śędziwego wieku ..nawet w czasach wedyjskich Kszatriowie mieli pozwolenie polować i jeść mięso choć nie wszyscy to praktykowali.
I co do tych różnych wywodów na rzecz niby wegetarianizmu czy weganizmu wydają mi się naciągane jeśli chodzi o aspekty zdrowotnie (chociażby jak o spożywaniu mleka,że niby lepiej kwas siarkowy wypić niż mleko) ;)
Ale jestem ręcami i nogami za tym aby ludzie stali się wegetarianami !!! :)
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Filmiki w walce z kłamstwem ;)

Post autor: Misialina » 07 sty 2013, 20:53

Kunja Devata dasa pisze: Nie chcę być posądzony o propagowanie jedzenia mięsa..oczywiście jest grzechem zabijanie,ale wiemy że niemożliwym jest żeby tak wszyscy stali się wege i dlatego Prabhupad w rozmowie z kardynałem (nie pamietam imienia) powiedział że jeśli już ktoś musi to żeby nie jadł krów tylko jakieś niższe gatunki,choć tutaj chodzi bardziej o aspekt zdrowotny,z doświadczenia wiem że mimo iż poprzednie pokolenie zajadało się mięsem nikt nie tak nie uskarżał się na zdrowie i ludzie dożywali śędziwego wieku ..nawet w czasach wedyjskich Kszatriowie mieli pozwolenie polować i jeść mięso choć nie wszyscy to praktykowali.
I co do tych różnych wywodów na rzecz niby wegetarianizmu czy weganizmu wydają mi się naciągane jeśli chodzi o aspekty zdrowotnie (chociażby jak o spożywaniu mleka,że niby lepiej kwas siarkowy wypić niż mleko) ;)
Ale jestem ręcami i nogami za tym aby ludzie stali się wegetarianami !!! :)
Ale chyba nie o to chodzi w tym wszystkim, żeby żyć jak najdłużej w tym świecie, ale żeby żyć jak najlepiej ;)
A każda forma ochrony życia, pochodząca z jakiegokolwiek źródła jest przeze mnie wspierana ;)
Deszcz nie wybiera na kogo spadnie. Pada zarówno na dobrych i złych. Tak samo światło nie oświetla tylko dobrych, a złych nie pozostawia w cieniu... :)
Każdy może bronić słusznych przekonań, niezależnie od poglądów, religii, wyznawanej filozofii, etc.
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

ODPOWIEDZ