MiXtura...która usypia

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
yogamaya

Post autor: yogamaya » 12 gru 2006, 13:43

Trisama pisze:
yogamaya pisze:
BH.Magda pisze:kiedy się urodziłe??
W Kali Yudze .. i gdy po wyj?ciu z namiotu "Pytania i odpowiedzi" - czy jako? tak, na tourze - zdałem sprawę z tego, że nie posiadałem dobrej karmy rodz?c się w tych czasach :cry: (pomijaj?c zbawienny wpływ czasu ?ri Caitanyi Mahaprabhu i ?rila Prabhupada) wpadłem w głębok? zadumę i dlatego teraz nie mogę zasn?ć :wink:
Mam nadzieję, że facetem, który Cię tak zdołował nie byłem ja :shock:
Nie. Ale to nie dół - tylko inspiracja :wink:

Awatar użytkownika
jayamaya
Posty: 62
Rejestracja: 05 gru 2006, 18:44
Lokalizacja: san diego

Re: MiXtura...która usypia

Post autor: jayamaya » 13 gru 2006, 00:39

Kula-pavana pisze:
yogamaya pisze:Potrzbuję przepis na miX ziół (ale nie halucynogennych), ew. innych preparatów, które skutecznie powoduj? łatwe zasypianie.
trudnosci z zasypianiem moga byc rezultatem roznych przyczyn. sa mieszanki na zaburzenia nerwowe (np. Nervosol) ktore czesto moga pomoc w zasypianiu. Bardzo dobry jest tez chmiel. Czasem trzeba sprobowac kilku roznych rozwiazan. Napisz cos wiecej to moze jeszcze mi cos przyjdzie do glowy.
Hari Kulapavana
Ja cale zycie sie mecze z insomia, najdluzszy okres bez snu ( 2 tygodnie-kompletnie) srednio sypiam 1-2 godz dziennie.
Biore jakas chemie , ale szybko sie uodparniam. Jak znasz jakies tutejsze medykamenty ktore moglbym spobowac daj mi znac prosze. Najlepiej heavy duty na slonie, bo wschodnia wysoka tolerancja mi dokucza rownierz :cry:
hari

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 sty 2007, 20:36

UNE - MATI (DOBRY SEN) firmy Pro Aktiv

Obrazek

Oparty na recepturze medycyny chińskiej, produkowany wył?cznie ze ?wieżych ziół. Je?li partia produktu się skończy przedwcze?nie trzeba będzie poczekać do czasu, kiedy wyrosn? ?wieże zioła.

Une-mati (DOBRY SEN) sprzyja dobrej jako?ci snu poprzez wpływ na wydłużenie głębokiego snu i z widzeniami sennymi. Umożliwia długi, spokojny sen bez przebudzenia się w czasie jego trwania. Taki sen warunkuje dobre samopoczucie w ci?gu dnia i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Po zastosowaniu odżywki Une-mati (DOBRY SEN) poprawicie jako?ć snu.

Une-mati (DOBRY SEN) jest preparatem złożonym, zawieraj?cym różne, dobierane w odpowiednich proporcjach, ziołowe składniki, z których każdy ma inne działanie. Niektóre z nich łagodz? stres i działaj? wspomagaj?co na sen (chmiel, głóg, otręby), inne wpływaj? korzystnie na funkcjonowanie ważnych dla życia narz?dów, jak: poprawiaj? kr?żenie mózgowe (głóg, skrzyp), usprawniaj? pracę serca (chmiel), nerek (skrzyp, chmiel), przewodu pokarmowego (otręby, babka, chmiel), układu oddechowego (babka, skrzyp).

Podstawowe składniki naturalnego preparatu ziołowego Une-mati (DOBRY SEN):

głóg (Crataegus L.)
babka (Plantago L.)
skrzyp polny ( Equisetum L.)
otręby pszeniczne
chmiel (Humulus L.)

http://www.proaktiv.pl/produkty.html

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Re: MiXtura...która usypia

Post autor: Green_lake » 12 maja 2007, 21:09

yogamaya pisze: Mam wielkie problemy z zasypianiem, zwłaszcza w pełnie księżyca. :evil:
wampirek??
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: MiXtura...która usypia

Post autor: Rasasthali » 13 maja 2007, 10:00

yogamaya pisze:Potrzbuję przepis na miX ziół (ale nie halucynogennych), ew. innych preparatów, które skutecznie powoduj? łatwe zasypianie.
Mam wielkie problemy z zasypianiem, zwłaszcza w pełnie księżyca. :evil:
A macie cos na koszmary nocne? Ja sie nie wysypiam notorycznie przez zle sny :(
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Re: MiXtura...która usypia

Post autor: gndd » 13 maja 2007, 10:06

Rasasthali pisze:A macie cos na koszmary nocne? Ja sie nie wysypiam notorycznie przez zle sny :(
Mi pomaga zapalone swiatlo. Moze byc slabe, tak zeby samo nie przeszkadzalo (lampka-yamadutka) albo w sasiednim pokoju i spac przy uchylonych drzwiach.
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: MiXtura...która usypia

Post autor: RafalJyot » 13 maja 2007, 11:13

Rasasthali pisze:
yogamaya pisze:Potrzbuję przepis na miX ziół (ale nie halucynogennych), ew. innych preparatów, które skutecznie powoduj? łatwe zasypianie.
Mam wielkie problemy z zasypianiem, zwłaszcza w pełnie księżyca. :evil:
A macie cos na koszmary nocne? Ja sie nie wysypiam notorycznie przez zle sny :(
Niektore koszmary sa bardzo pozytywne w sensie prognozy;) Np. bramin, ktory pije krew, to bardzo dobry sen;) przynosi wiedze i pomyslnosc. jesli takie sny sni vaisya wowczas zdobedzie wiedze itd Zalezy jakie koszmary dokladnie Ci się snią. Sny dziela sie na wiele grup:
1/ drishta - imaginacje, przetwarzane z tego co widzielismy w ciagu dnia
2/ shruta - z tego co slyszelismy
3/ anubhuta - przez inne zmysly
4/ prarthita - to czego bardzo pragniemy staje sie snem
5/ kalpita - marzenia
6/ bhavija - wyobrazenia
7/ doshaja - zaburzenia 3 dosha.

Te, z ktorych sie prognozuje to doshaja i bhavita, koszmary ktore sa dynamiczne i brutalne biorą się z zaburzenia pitta dosha. Sny, są zalezne od okresu w ktorym zyjemy i kiedy mamy okres malefików (jak mars,saturn; czy w Twoim wypadku ketu-rahu) wowczas nasz umysl pracuje pod wplywem guny ignorancji i takie sny sie pojawiaja. Wazne jest rowniez co jemy, jesli chodzi o sny - o tym wspominal srila prabhupada. Koszmary czesto są pod wplywem bhuta/preta (duchów) i wtedy światełko (ref gndd) jest wskazane ale również higiena, lampka z kurkumą i narayana-kavaca, dattatreya upanisad badz narasimha-stotra. Profesjonalnie wykonuje się specjalną havana - ofiara wypedzania duchow. Kiedy sen sie potwarza napewno jest proroczy, ale kiedy sie powtarza po wschodzie slona wowczas tak nie jest. Sny o zmierzchu spelniają sie bardzo szybko - mowi o tym Garuda Purana oraz Prasna Marga.



Na koniec sloka Hari Hariego:
'if one happens to see bad dreams, dana, homa, japa, dhyana and puja must be done to reduce the evil effects'.

Jesli chodzi o ayurvede, to leki sa podobne do remediow na szalenstwo (unmada) i tak samo jak jest wiele rodzajow koszmarow tak samo jest wiele remediow. Zdiagnozuj doshe swoich koszmarów, a pozniej ją ureguluj poprzez vrddhi-dosha czyli zwiekszanie pokarmow, atmosfery, dzialan innych dosh oraz kshaya-dosha czyli zmniejszanie wplywow czynnosci oraz artykulow doshy, ktora jest podstawą tych snów. To jest pierwsza czynnosc wg. Vagbhaty oraz Agnivesy, ktora powinno się wykonać, potem następuje leczenie ziołami itd.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 13 maja 2007, 11:32

Co myślicie o tym:

Istnieje związek między snami a księżycem,wie to dobrze każdy ,który zajmuje się oneitromancją, czyli nauką tłumaczeniu snów.

Nów
1.Dzień księżyca-sen ma możność spełnienia się.
2.Dzień księżyca-żłe sny nie spełnia się.
3.Dzień księzyca-zaden sen się nie sprawdzi.
4.Dzień księżyca-złe sny się spełnią ,dobre nie.
5.Dzień księżyca-sen bez znaczenia.
6.Dzień księżyca-sen który się przyśnił trzymajcie w tajemnicy.

Pierwsza Kwadra
7.Dzień księżyca-sen ten jest prawdziwy.
8.Dzień Księżyca-sen sprawdzi się.
9.Dzień księżyca-sen sprawdzi się jeszcze tego samego dnia
10.Dzień księżyca-sen nie sprawdzi się.
11.Dzień księżyca-sen sprawdzi się za 4 dni.
12.Dzień księżyca-sen spełni się odwrotnie.
13.Dzień Księżyca-sen sprawdzi się natychmiast.

Pełnia
14.Dzień Księżyca-sen bez znaczenia.
15.Dzień Księżyca-sen spełni się za miesiąc.
16.Dzień Księżyca-sen prawdziwy.
17.Dzień Księżyca-sen sprawdzi się za 3 dni.
18.Dzień Księżyca-sen się spełni.
19.Dzień Księżyca-sen ten da szczęście.
20.Dzień Księżyca-nie wierzcie sprawdzenie się tego snu,choć nie przesadnie.

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 13 maja 2007, 12:07

Nie jest to zgodne z Wedami, wiec mozesz to wyrzucić. Jest cały rozdział na temat tego który sen jest proroczy, kiedy on się spełni i co on oznacza. Fazy księzyca po Paksy oznacza intensywnośc umysłu co do odbierania wrażeń, ale sny pochodzące z wrażen się nie spełniają, dlatego jest to nonsens.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: MiXtura...która usypia

Post autor: Rasasthali » 13 maja 2007, 12:11

RafalJyot pisze: Niektore koszmary sa bardzo pozytywne w sensie prognozy;) Np. bramin, ktory pije krew, to bardzo dobry sen;) przynosi wiedze i pomyslnosc. jesli takie sny sni vaisya wowczas zdobedzie wiedze itd Zalezy jakie koszmary dokladnie Ci się snią. Sny dziela sie na wiele grup:
1/ drishta - imaginacje, przetwarzane z tego co widzielismy w ciagu dnia
2/ shruta - z tego co slyszelismy
3/ anubhuta - przez inne zmysly
4/ prarthita - to czego bardzo pragniemy staje sie snem
5/ kalpita - marzenia
6/ bhavija - wyobrazenia
7/ doshaja - zaburzenia 3 dosha.

Te, z ktorych sie prognozuje to doshaja i bhavita, koszmary ktore sa dynamiczne i brutalne biorą się z zaburzenia pitta dosha. Sny, są zalezne od okresu w ktorym zyjemy i kiedy mamy okres malefików (jak mars,saturn; czy w Twoim wypadku ketu-rahu) wowczas nasz umysl pracuje pod wplywem guny ignorancji i takie sny sie pojawiaja. Wazne jest rowniez co jemy, jesli chodzi o sny - o tym wspominal srila prabhupada. Koszmary czesto są pod wplywem bhuta/preta (duchów) i wtedy światełko (ref gndd) jest wskazane ale również higiena, lampka z kurkumą i narayana-kavaca, dattatreya upanisad badz narasimha-stotra. Profesjonalnie wykonuje się specjalną havana - ofiara wypedzania duchow. Kiedy sen sie potwarza napewno jest proroczy, ale kiedy sie powtarza po wschodzie slona wowczas tak nie jest. Sny o zmierzchu spelniają sie bardzo szybko - mowi o tym Garuda Purana oraz Prasna Marga.



Na koniec sloka Hari Hariego:
'if one happens to see bad dreams, dana, homa, japa, dhyana and puja must be done to reduce the evil effects'.

Jesli chodzi o ayurvede, to leki sa podobne do remediow na szalenstwo (unmada) i tak samo jak jest wiele rodzajow koszmarow tak samo jest wiele remediow. Zdiagnozuj doshe swoich koszmarów, a pozniej ją ureguluj poprzez vrddhi-dosha czyli zwiekszanie pokarmow, atmosfery, dzialan innych dosh oraz kshaya-dosha czyli zmniejszanie wplywow czynnosci oraz artykulow doshy, ktora jest podstawą tych snów. To jest pierwsza czynnosc wg. Vagbhaty oraz Agnivesy, ktora powinno się wykonać, potem następuje leczenie ziołami itd.
Dzieki za obszerna wypowiedz. Moje sny sa zupelnie losowe, jednego dnia terrorysta mnie chce zabic, drugiego umieram na dzume nad ktora pracuje (mam nadzieje, ze to nie jest prorocze). Nie wiem jaka to dosza. Moze to byc wplyw notorycznego jedzenia poznymi porami albo filmow, jesli sadzicie ze to ma wplyw. Duchow raczej nie mamy bo maz nie ma zadnych koszmarow a spi tam gdzie ja. On tez je na noc i oglada te same filmy, ale ma inna konstytucje cielesna, jak to sam mowi.
http://actinidia.wordpress.com/

ODPOWIEDZ