MiXtura...która usypia

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
yogamaya

MiXtura...która usypia

Post autor: yogamaya » 08 gru 2006, 11:14

Potrzbuję przepis na miX ziół (ale nie halucynogennych), ew. innych preparatów, które skutecznie powoduj? łatwe zasypianie.
Mam wielkie problemy z zasypianiem, zwłaszcza w pełnie księżyca. :evil:

Awatar użytkownika
Kula-pavana
Posty: 238
Rejestracja: 27 lis 2006, 17:46

Re: MiXtura...która usypia

Post autor: Kula-pavana » 08 gru 2006, 12:55

yogamaya pisze:Potrzbuję przepis na miX ziół (ale nie halucynogennych), ew. innych preparatów, które skutecznie powoduj? łatwe zasypianie.
trudnosci z zasypianiem moga byc rezultatem roznych przyczyn. sa mieszanki na zaburzenia nerwowe (np. Nervosol) ktore czesto moga pomoc w zasypianiu. Bardzo dobry jest tez chmiel. Czasem trzeba sprobowac kilku roznych rozwiazan. Napisz cos wiecej to moze jeszcze mi cos przyjdzie do glowy.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 08 gru 2006, 19:31

Cóż mogę więcej napisać ?.....
Zasypiam czasami w słuchawkach, to pomaga. Ale głównie chodzi mi o sprawdzony miX ziół, który jest na pewno skuteczny.

Awatar użytkownika
bhn Magdalena
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2006, 10:23
Lokalizacja: Toruń/Madryt
Kontakt:

Post autor: bhn Magdalena » 08 gru 2006, 19:34

Haribol Maya - ja mam ten sam problem - kiedy sie urodziles? tez mi pomaga zasypanie z muzyka.
Kula - ty mi chmiel proponujesz? :wink:

yogamaya

Post autor: yogamaya » 08 gru 2006, 19:53

BH.Magda pisze:kiedy się urodziłe??
W Kali Yudze .. i gdy po wyj?ciu z namiotu "Pytania i odpowiedzi" - czy jako? tak, na tourze - zdałem sprawę z tego, że nie posiadałem dobrej karmy rodz?c się w tych czasach :cry: (pomijaj?c zbawienny wpływ czasu ?ri Caitanyi Mahaprabhu i ?rila Prabhupada) wpadłem w głębok? zadumę i dlatego teraz nie mogę zasn?ć :wink:

Awatar użytkownika
Kula-pavana
Posty: 238
Rejestracja: 27 lis 2006, 17:46

Post autor: Kula-pavana » 08 gru 2006, 20:07

bhn Magdalena pisze:Haribol Maya - ja mam ten sam problem - kiedy sie urodziles? tez mi pomaga zasypanie z muzyka.
Kula - ty mi chmiel proponujesz? :wink:
zasypianie przy muzyce sugeruje ze wasza bezsennosc jest na tle nerwowym (albo ze sluchacie muzyki do pozna w nocy :wink: )

tak, proponuje wam chmiel, ale niekoniecznie w kazdej formie :lol: np. piwo bezalkoholowe ma sporo chmielu ale trzeba uwazac bo jak mocno zasniesz to mozesz miec po nim nocne moczenie :wink: ja zwykle polecam mocne herbatki lub nalewki z szyszek chmielu na takie problemy.

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 08 gru 2006, 21:32

s? takie ziolowe tabletki zawieraj?ce 4 ziola wspomniany wczesniej chmiel, melise, valeriane i cos jeszcze
sam próbowalem
nalezy tez pamietac ze ziola nasenne nie dzialaja tak jak srodki chemiczne i ze dopiero po jakis 2 tygodniach zazywania sen zaczyna sie normowac
szklanka cieplego mleka wypita wieczorem tez pomaga w zasnieciu (ja kiedy wieczorkiem dobiore sie do mleka to zajadajac bułeczki z powidlami sliwkowymi wypijam caly litr)

mi przy mozyce raczej trudno sie zasypia, za bardzo rozbudza moj umysl natomiast trudno mi jest usn?ć bez wł?czonego telewizora lub plyty z wykladem

jagat
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2006, 15:22

Post autor: jagat » 11 gru 2006, 14:42

Można spróbować tabletek z korzenia kozłka Valerianae radix, występuj?cych pod nazw? Valdix firmy Labofarm, lub też syropu z melisy Herbapolu - Melisal.

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Post autor: Trisama » 12 gru 2006, 10:03

yogamaya pisze:
BH.Magda pisze:kiedy się urodziłe??
W Kali Yudze .. i gdy po wyj?ciu z namiotu "Pytania i odpowiedzi" - czy jako? tak, na tourze - zdałem sprawę z tego, że nie posiadałem dobrej karmy rodz?c się w tych czasach :cry: (pomijaj?c zbawienny wpływ czasu ?ri Caitanyi Mahaprabhu i ?rila Prabhupada) wpadłem w głębok? zadumę i dlatego teraz nie mogę zasn?ć :wink:
Mam nadzieję, że facetem, który Cię tak zdołował nie byłem ja :shock:

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: MiXtura...która usypia

Post autor: RafalJyot » 12 gru 2006, 11:22

yogamaya pisze:Potrzbuję przepis na miX ziół (ale nie halucynogennych), ew. innych preparatów, które skutecznie powoduj? łatwe zasypianie.
Mam wielkie problemy z zasypianiem, zwłaszcza w pełnie księżyca. :evil:
problemy z zasypianiem wynikaja z zaburzonej Doshy- Vata. najlepiej byloby podjac dlugodystansowe harmonizowanie tej doshy.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

ODPOWIEDZ