Diety oczyszczające - czysty mit?

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Visakha
Posty: 33
Rejestracja: 02 lut 2010, 11:07

Oczyszczanie - czy warto?

Post autor: Visakha » 14 kwie 2010, 23:29

Moim zdaniem całe życie warto stosować odpowiednią, zdrową, ale oczywiście smaczną dietę. Co może dać 3-tygodniowa dieta oczyszczająca dla osoby, która zatruwa się dzień i noc przez wiele lat. Nie pomoże tu żaden cudowny lek, ani żadna cudowna dieta. Na zdrowie pracuje się całe lata, na choroby też.
V.

Visakha
Posty: 33
Rejestracja: 02 lut 2010, 11:07

Post autor: Visakha » 20 kwie 2010, 00:14

O jakich nieproszonych gościach tu mowa??? Wśród wegetarian pasożyty to chyba duża rzadkość?
V.

varaha
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:42

Post autor: varaha » 20 kwie 2010, 19:38

Trisama pisze:
Kula-pavana pisze:
Purnaprajna pisze:O ile pamiętam to czarny orzech (black wallnut) jest polecany także w metodzie Dr. Clark. Ma on niezwykle silne wła?ciwo?ci pasożytobójcze.
moja formula zawiera te same ziola co jeden z jej glownych preparatow, plus dodatkowo wrotycz. wrotycz to tez bardzo silnie dzialajace ziolo, szczegolnie na robaki plaskie (tasiemce)
Dziękuję Wam wszystkim łaskawcy. Teraz uzbrojony w wiedzę udam się w bój..... z robalami :roll:

Taki orzech czarny rosnie sobie we Wroclawiu, w sumie niedaleko od swiatyni... to znaczy rosl jakies 2 lata temu, pewnie niewiele sie zmienilo w tej kwestii... Od wczesnej podstawowki głowiłem sie co to za drzewo- no i prosze, bhakta bylo trzeba zostac;)
Orzechy maja gruba osłonke, bardzo mocny zapach- a skorupie zwykly dziadek do orzechow nie podskoczy:)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 kwie 2010, 20:04

Jeżeli ktos potrzebuje takiej nalewki na robale domowej roboty, to mogę załatwić. Należy jednak pamiętać, ze wrotycz jest zabroniony, tak jak coraz więcej ziół, niektóre jeszcze są ale na zasadzie, zę to herbatka smakowa, nic o jej właściwościach.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ