Pytanie o kolagen

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
Marzenka
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:22
Lokalizacja: Limanowa/Kraków

Pytanie o kolagen

Post autor: Marzenka » 26 mar 2010, 10:14

Witam! chciałabym zapytać jak w świetle HK widzicie tą sytuacje, i znacie może jakieś korzystne wyjście. Mój chłopak od 15 lat nie je mięsa a ma problem z kolanem spowodowany mechanicznym urazem z przed lat, ma wyciętą łąkotkę i dla poprawy stanu zdrowia musi jeśc kolagen a ten jest produkowany z żelatyny ,nie ma syntetyku :(

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 mar 2010, 12:03

Takie pytanie już było: http://forum.nama-hatta.pl/viewtopic.php?t=1684

Odpowiedź przeniosę tam.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
hudy801
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:37

Re: Pytanie

Post autor: hudy801 » 05 maja 2011, 07:36

Hare Krysna.
Mam Takie Pytanie nie dawno ogladalem bajke razem z moja corka pod tytulem "Little Krysna" nie stety byla w jezyku Rosyjskim. Chcial bym by obejrzala ja w jezyku polskim. Czy ktos moze mi w tym wypadku pomoc? Gdzie moge ja znalezc badz zakupic. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Pytanie

Post autor: Mathura » 05 maja 2011, 08:48

hudy801 pisze:Hare Krysna.
Mam Takie Pytanie nie dawno ogladalem bajke razem z moja corka pod tytulem "Little Krysna" nie stety byla w jezyku Rosyjskim. Chcial bym by obejrzala ja w jezyku polskim. Czy ktos moze mi w tym wypadku pomoc? Gdzie moge ja znalezc badz zakupic. Pozdrawiam
Mam jeszcze jeden komplet. Napisz na marek630@wp.pl

Pozdrawiam

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Re:

Post autor: Gauri » 06 maja 2011, 08:04

Marzenka pisze:Witam! chciałabym zapytać jak w świetle HK widzicie tą sytuacje, i znacie może jakieś korzystne wyjście. Mój chłopak od 15 lat nie je mięsa a ma problem z kolanem spowodowany mechanicznym urazem z przed lat, ma wyciętą łąkotkę i dla poprawy stanu zdrowia musi jeśc kolagen a ten jest produkowany z żelatyny ,nie ma syntetyku :(
Zdrowie jest najważniejsze.
Niestety lekarze potrzfią jedynie cos wyciąc.
w sklepach z odżywkami dla pakerów :D ,zapytaj,o glukozamine,najlepiej fermentowaną.
Mi pomaga na urazy,wszelkiego rodzaju,wiem tez ze agar,ktory jest niestety drogi,mozna stosowac,ale duuuzo trzeba go zjesc.
Problem polega na tym ze wegetarianska dieta jest dosc uboga w azot. ktory pomaga w budowaniu masy miesniowej, odrzywia sciegna i powoduje produkcje kolagenu w organizmie.
dla tego jesli pracuje fizycznie czy prowadzi inny wysiłek, warto jesc wiecej twarogów, strączkowych warzyw,ale rowniez poprosic w sklepach z odzywkami o dietetyka(namiary),lub Oni sami nie jedno krotnie mogą doradzic suplementacje w takiej diecie.
Inna rzecz ze lek to lek,niema dyskusji,skoro ma mu pomoc, Jak najbardziej ja bym go zażył.

Masato

Re: Pytanie

Post autor: Masato » 06 maja 2011, 08:59

Skoro już mowa o odżywkach dla "pakerów" to można zażywać takie odżywki np. zawierające kreatynę ?

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Re: Pytanie

Post autor: Kedarnath dasa » 06 maja 2011, 10:31

Masato pisze:Skoro już mowa o odżywkach dla "pakerów" to można zażywać takie odżywki np. zawierające kreatynę ?
Masato, jeśli znasz angielski, to tu masz link do ciekawych wypowiedzi nt. "kretki" itp.
http://www.ivu.org/faq/nutrition.html
http://24hourkirtan.com

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Re: Pytanie

Post autor: Kedarnath dasa » 17 maja 2011, 23:25

Masato pisze:Skoro już mowa o odżywkach dla "pakerów" to można zażywać takie odżywki np. zawierające kreatynę ?
Dzisiaj w sklepie widziałem vegańską kreatynę, gdybyś był zainteresowany :)
http://24hourkirtan.com

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Pytanie

Post autor: Narayana » 21 lip 2011, 09:05

Kedarnath dasa pisze:Dzisiaj w sklepie widziałem vegańską kreatynę, gdybyś był zainteresowany :)
A jak to wygląda z masą ciała wegetarianina ? Ja odkąd nie jem mięsa nie przybrałem nic kilogramów a troszkę by mi się przydało a jak bym powiedział na siłowni że nie jem mięsa to by mi powiedzieli że nie ma sensu ćwiczyć.

ODPOWIEDZ