Witaminy D, B12 - suplementacja

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Witaminy D, B12 - suplementacja

Post autor: Ananta » 06 sty 2015, 19:44

Haribol Namaste,

chciałam zadać pytanie zawarte w temacie. Czy suplementujecie witaminy D i B12, jeśli tak to czy możecie polecić konkretne marki?

Życzę wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku, wielu błogosławieństw Krsny

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witaminy D, B12 - suplementacja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 06 sty 2015, 20:46

Napiszę krótko, bo akurat pracuję nad czymś innym i nie chcę się odrywać od pracy.
Patrz czy witamina jest w tłuszczu, oleju roślinnym, najlepiej nie w kapsułkach z żelatyny. Witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, jeśli będzie w tabletce to wątpliwa skuteczność. Z nabiału można zaspokoić do 20% zapotrzebowania na witaminę D, ale oprócz Słońca, to trzeba poszukać co jest dobre. Niektórzy mówią że od października do maja Słonce jest zbyt nisko co powoduje, że nie powoduje w organizmie syntezy tej witaminy ale co do tego mam wątpliwości, w wolnych chwilach będę badał temat.

Witamina B12 - niektórzy reklamują chlorellę lecz badania wykazały, że zawiera ona analogi wit B12 a nie nią samą. Szukaj więc czegoś innego.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Witaminy D, B12 - suplementacja

Post autor: Ananta » 07 sty 2015, 21:18

Namaste Vaisnava-Krpa, dziękuje za kolejną solidną dawkę wiedzy, rozpoczynam w takim razie poszukiwania.

Też spotkałam się z opinią lekarzy, że powinno się suplementować wit. D od pażdziernika do marca, i o tym, że ponad 80% Polaków ma niedobór tej witaminy (w tym mięsożercy). Tym bardziej mnie to interesuje bo w badaniach wyszedł mi spory niedobór wit. D a wiem że jej brak plus brak B12 wpływa w dużym stopniu na poczucie zmęczenia, i prowadzi do zespołu chronicznego wyczerpania więc myślę że warto zgłębić temat.

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Re: Witaminy D, B12 - suplementacja

Post autor: Waldemar » 09 lip 2017, 16:56

Na czerniaka chorują ludzie unikający słońca!!!

http://www.polishclub.org/2017/07/06/cz ... cy-slonca/

ODPOWIEDZ