Książki z przepisami wege, encyklopedie zdrowia

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Książki z przepisami wege, encyklopedie zdrowia

Post autor: Ananta » 06 maja 2014, 17:09

Namaste,

na rynku pojawia się coraz więcej publikacji i książek nt. wegetarianizmu/weganizmu i tych z przepisami, łatwo się w tym pogubić stąd moje pytanie czy możecie polecić jakieś konkretne pozycje, klasyki? Z polskich mam przerobione książki p. Roszkowskiej -Wiśniewskiej, jak i p. Grodeckiej, z nowszych Juli Słomy, ahh i oczywiście "Kuchnię Kryszny", interesuje mnie też wartościowa literatura omawiająca skuteczne leczenie drobnych przypadłości,

z góry dziękuję za pomoc,

Haribol

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Książki z przepisami wege, encyklopedie zdrowia

Post autor: trigi » 06 maja 2014, 22:17

Wydawnictwo Purana ma kilka pozycji (nie wiem czy mogę tak linki umieszczać )
http://purana.com.pl/category.php?id_category=2

zeus
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2014, 00:23

Re: Książki z przepisami wege, encyklopedie zdrowia

Post autor: zeus » 07 maja 2014, 01:52

Jeśli szukasz kompleksowej książce o jedzeniu i funkcjonowaniu według medycyny wschodu (z naciskiem na Chiny) to książka:

Paul Pitchford - ,,Odżywianie dla zdrowia''

Jej wielkość jest przytłaczająca, ale książka warta przeczytania :)

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Książki z przepisami wege, encyklopedie zdrowia

Post autor: Ananta » 07 maja 2014, 12:19

Namaste,

dziękuje za pomoc, bardziej chciałabym dotrzeć do książek wegetariańskich dot. odżywiania w naszej strefie klimatycznej i z tych znam tylko p. Grodecką i Roszkowską, myślałam, że może istnieją jakieś klasyki o kt. nie mam pojęcia a z kt. warto się zapoznać, stąd wątek,

w każdym razie do polecanych pozycji też zajrzę, dziękuję,

Haribol

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Książki z przepisami wege, encyklopedie zdrowia

Post autor: Purnaprajna » 07 maja 2014, 14:48

Klasyka kuchni wegetariańskiej dla bhaktów?

Number 1.

Do uznanych za najlepszą na świecie w tej dziedzinie jest książka Yamuny Devi "Lord Krishna's Cuisine: The Art of Indian Vegetarian Cooking"

Obrazek

To jest Biblia gotowania dla wegetarianina i bhakty. Także jej druga książka "Yamuna's Table" z nieco "zdrowszymi" przepisami.

Obrazek

Number 2.

Następnie wszystkie książki Kurmy Prabhu, podobnie jak Yamuna Devi, ucznia Śrila Prabhupada.

Najważniejsza z nich to Great Vegetarian Dishes

Obrazek

Wszystkie pozycje można zobaczyć na stronie Kurmy Prabhu: http://kurma.net/books/

Number 3

Oczywiście jest to jeszcze niewydana, ale już prawie w całości napisana książka mojej żony (Vairagya-laksmi devi dasi), o jeszcze niesprecyzowanym tytule! :D Smaku można i trzeba już nabrać odwiedzając jej wegetariański blog "Pure": http://www.purevege.com

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Książki z przepisami wege, encyklopedie zdrowia

Post autor: Ananta » 08 maja 2014, 11:52

Namaste Purnaprajna, dziękuję za pomoc, zainteresuje się bliżej tę drugą pozycją bo u mnie w grę wchodzą tylko "zdrowe" przepisy :roll: a ściślej jedzenie dla diabetyków więc szukam, szperam, gdzie tylko się da, dziękuję Namaste

ODPOWIEDZ