Ciągle powracający ból gardła i niemożność randowania :(

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Ciągle powracający ból gardła i niemożność randowania :(

Post autor: Ananta » 20 mar 2014, 08:38

Haribol,

nie wiem co jest przyczyną, lekarze również, ale bardzo mnie to dręczy bo utrudnia mi randowanie, otóż co rusz powraca mi ból gardła, co zaleczę to bo jakimś czasie ponownie wraca jak bumerang,

borykał się ktoś z Was z podobną przypadłością?

Namaste

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciągle powracający ból gardła i niemożność randowania :(

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 mar 2014, 10:28

Na forum nie ma lekarza a nawet gdyby był to może tylko spekulować bez kontaktu osobistego.

Zobacz to:
Ayurveda - Porady Zdrowotne 3 - kaszel, flegma
http://www.youtube.com/watch?v=24pOl6yxVkU

OLEJEK PICHTOWY SYBERYJSKI
http://www.proaktiv.pl/index.php?idz_do ... producent=

Grypa - naturalne, wypróbowane metody leczenia
http://forum.waisznawa.pl/viewtopic.php?f=12&t=1541
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Ciągle powracający ból gardła i niemożność randowania :(

Post autor: Purnaprajna » 20 mar 2014, 14:57

Akurat, w tym momencie też cierpię na ból gardła... Może warto wspomnieć, że w czasie choroby możesz też mantrować szepcząc, poruszając bezgłośnie ustami, lub nawet intonując jedynie w umyśle. To znacznie lepsze niż całkowite zaprzestanie intonowania.

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Ciągle powracający ból gardła i niemożność randowania :(

Post autor: Ananta » 20 mar 2014, 15:21

Haribol,

dzięki serdeczne za odpowiedzi, tak też robię, randuję w umyśle, z tym, że właśnie coś za często mi się zdarza, że niedomagają struny głosowe i tak sobie pomyślałam, że być może ktoś z Was, wielbicieli też to przechodził i znalazł środek zaradczy czy jakiś specyfik wzmacniający gardło, tym bardziej, że lekarze mówią, że nie znają przyczyny

pozostaje mi randowanie w umyśle,

Namaste

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Ciągle powracający ból gardła i niemożność randowania :(

Post autor: trigi » 21 mar 2014, 12:44

nie mozna zopominac o tym zeby wysuszac gardlo bo w takim stanie latwiej sie zarazic, dbajmy o nawilzone sluzowki :D

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Ciągle powracający ból gardła i niemożność randowania :(

Post autor: Ananta » 21 mar 2014, 19:05

Haribol,

dziękuje za odpowiedzi. Pozostaje mi polubić płukanie gardła, dla urozmaicenia raz rumianek, innym razem szałwia, kolejnym sól emska dla uatrakcyjnienia rytuału :)

Awatar użytkownika
Laya
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2014, 17:34

Re: Ciągle powracający ból gardła i niemożność randowania :(

Post autor: Laya » 17 kwie 2014, 09:02

Z solą radziłabym jednak uważać - wprawdzie odkaża, ale też wysusza (niezależnie od tego jak szlachetnie będzie się nazywać). Na moje śluzówki, które są niestety bardzo cieniutkie, lekarka zapisała mi specjalny płyn do płukania - zrobili go w aptece. Cytryna też się dobrze sprawdzi, oczywiście rozcieńczony sok.

Tak czy inaczej, to wszystko jest tylko doraźne, bo prawdziwych przyczyn takich powtarzających się infekcji, szuka się zawsze gdzie indziej.

:wink:

ODPOWIEDZ