Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: Ananta » 07 mar 2014, 10:06

Hare Krsna,

czy ktoś mógłby polecić jakieś skuteczne środki przy stanach niepokoju/lęków?

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: Ananta » 09 mar 2014, 17:00

Naprawdę nie znacie żadnych godnych polecenia ziół/suplementów? A ma ktoś może doświadczenie z ashwagandą?

Namaste

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 mar 2014, 20:29

Niejonowe złoto koloidalne Au 100 ale oficjalne prawo w UE nie zezwala reklamować tego jako suplement, jednak 1-2 łyżeczki dziennie, wiele osób pije wbrew durnym zakazom UE, gdzie nawet zioła są zakazane do picia i sprzedawane są jako do kąpieli.

"Arabowie do dziś uważają, że złoto wzmacnia serce, zwalcza palpitacje i drżenie kończyn, a także
pomaga w stanach melancholii. W niektórych przypadkach, złoto rzeczywiście jest skutecznym,
współczesnym medykamentem.

Działa odmładzająco na leniwie pracujące organy - zwłaszcza mózg. Poprawia pamięć i zdolności
- badania wykazały wzrost ilorazu inteligencji u osób zażywających przez dłuższy okres czasu złoto
koloidalne. Złoto hamuje fagocytozę, procesy autoagresji."

"Poniżej przedstawiamy listę zastosowań złota koloidalnego.

Zdrowie psychiczne i emocjonalne:

• Zaburzenia czynności mózgu
• Zaburzenia czynności nerwów
• Uzależnienie od narkotyków
• Alkoholizm
• Depresja
• Melancholia
• Strach
• Fobie
• Frustracja
• Rozpacz
• Smutek
• Brak koncentracji
• Chroniczne zmęczenie
• Problemy z uczeniem się"


Oraz magnez.

15 produktów bogatych w magnez
http://www.niam.pl/pl/artykul/959-15_pr ... h_w_magnez

Z ziół antydepresyjnie działa dziurawiec. Można nabyć olej dziurawcowy do smarowania.

Oraz Potas. Potasu potrzebują więcej szczególnie intelektualiści, gdyż jest zużywany podczas procesów myślenia.

"Które z nich stanowią najbogatsze źródło pierwiastka? Przede wszystkim pomidory i ich przetwory, zwłaszcza sok. Dużą dawkę potasu dostarczają także: ziemniaki, brokuły, seler, buraki, bakłażany, cukinia, szpinak, kalarepa i bób. Przyrządzając warzywa pamiętajmy, że podczas gotowania w wodzie pierwiastek zostaje niemal całkowicie wypłukany. Produkty nie stracą wartościowego składnika, jeśli przygotujemy je np. na parze."

"W potas bogate są również owoce, zarówno świeże (banany, awokado, porzeczki, brzoskwinie, winogrona, ananasy), jak i suszone (morele, figi, rodzynki). Warto jeść także produkty zbożowe: kaszę gryczaną i jęczmienną, otręby pszenne, płatki kukurydziane czy pieczywo żytnie.
Sporą porcję cennego pierwiastka znajdziemy w kakao, czekoladzie oraz orzechach."
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: Ananta » 10 mar 2014, 11:49

Namaste Vaisnava-Krpa,

dziękuję bardzo za pomoc,

Hare Krsna

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: Mathura » 10 mar 2014, 17:29

Ananto

Nie jest prosto udzielać zdrowotnych rad komuś, kogo praktycznie się nie zna. Prawdopodobnie żadna z osób na forum nie jest lekarzem, więc tak naprawdę nie mamy uprawnień do udzielania takowych porad. Jest to również ryzykowne, bo nigdy nie wiadomo jak i przez kogo może zostać to wykorzystane.

Możemy coś sugerować ogólnie, na bazie swoich doświadczeń, czy wiedzy, ale nie powinno to być dla Ciebie niczym wiążącym.
Jesteś dorosłą osobą i sama musisz tak pokierować swoimi poczynaniami, aby wydostać się z dołka w jakim teraz jesteś. Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Jeśli jest prawdą to co napisałaś, o ile pisałaś o sobie, że jesteś wycieńczoną fizycznie, męczy Cię bezsenność, masz autoagresywne myśli, nienawidzisz siebie i swego życia, masz lęki, boisz się życia itd., to nie jest to ciekawy stan, ale też nie jest to nic z czym nie można sobie poradzić.
Wiele osób tak miało i dało sobie z tym radę.
Jeśli nie jesteś zasiedlona przez subtelnych, i nie masz jakiegoś fizycznego defektu w głowie (wybacz, że to piszę, ale to też trzeba brać pod uwagę), to swój stan możesz poprawić przez: oczyszczenie organizmu, odpowiednią dietę, odpowiednie ćwiczenia, w tym oddechowe, odpowiednie myślenie. To powinno podnieść poziom energii, a efektem tego będzie poprawa samopoczucia.

Przeczytaj ten artykuł o zarobaczeniu organizmu i jego skutkach, oraz o tym jak się oczyścić z tych niepotrzebnych gości.

http://www.terapia-naturalna.pl/strony/terp_pg.php

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: Ananta » 11 mar 2014, 09:06

Namaste Mathura,

dziękuję za podsunięcie pomysłu, zrobię zatem badania na obecność pasożytów.

Co do mnie, wiem, że jestem dla Was całkowicie obcą osobą ale czuję od Was wielkie ciepło, empatię i mądrość, czego niestety nie doświadczyłam i nie doświadczam od nikogo innego i dlatego pozwalam sobie zakładać tu wątki; jeśli przesadzam, męczę, postępuję nie na miejscu to bardzo przepraszam, kieruję się tylko nadzieją i intuicją, że od Was mogę właśnie otrzymać pomoc i wskazówki.

Jeśli chodzi o moją konstytucję, zarówno cielesną, jak i umysłową to myślę, że jestem typową vatą - b. szczupła, wiotka, z mnóstwem myśli i pomysłów, jednocześnie jednak płochliwa, bojaźliwa i łatwo się wycofująca (chciałabym to zmienić), za dużo rozmyślam i się zamartwiam, czego w sobie b. nie lubię a te troski dotyczą ostatnio właśnie tej nieszczęsnej, ponad półrocznej już bezsenności i przez to wycieńczenia organizmu; jestem na etapie szukania pracy a w takim stanie jest to utrudnione więc czuję się jak w błędnym kole, mimo wszystkich lęków podejmuje kroki aby ją podjąć bo widzę to jako krok w kierunku zdrowienia, uregulowało by mi to dnie, a poza tym nie miałabym wyrzutów sumienia, że nie wywiązuje się z przypisanych obowiązków,

jeszcze raz dziekuję,

Hare Krsna

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: Ananta » 11 mar 2014, 09:07

Chciałam zapytać też czy yerba mate jest uważana za intoksykanta?

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: Mathura » 11 mar 2014, 10:32

Ananta pisze:... dlatego pozwalam sobie zakładać tu wątki; jeśli przesadzam, męczę, postępuję nie na miejscu to bardzo przepraszam, kieruję się tylko nadzieją i intuicją, że od Was mogę właśnie otrzymać pomoc i wskazówki.
To nie o to chodzi. Po to między innymi jest te forum aby pytać i nie masz za co przepraszać. Staramy się tu jakoś Ci pomóc, w takim zakresie w jakim możemy, ale decyzje co zrobić należą do Ciebie.

Pozytywne jest to, że dostrzegasz swój problem i chcesz coś z tym zrobić. Jest to bardzo ważne. To mianowicie, że chcesz coś zmienić u siebie na lepsze.
Znam kilka osób, które tak zapętliły się w swoich mentalnych programach, że pomimo iż cierpią, to jednak dobrze im z tym i nie chcą tego zmienić. To taki paradoks. Niby chcą, ale nic, poza braniem leków, więcej nie robią. A niestety leki, poza przytłumianiem świadomości, nic w ich przypadkach nie dają. Wiem to, bo ten chorobowy stan trwa u nich od lat, i pomimo długotrwałego przyjmowania leków, nic się nie zmienia. Więc gdyby leki coś miały pomóc, to by pomagały, a niestety tak nie jest.

Mam nadzieję, że z Tobą jest inaczej. Że nie skończy się tylko na samej chęci zmiany, ale rzeczywiście podejmiesz sensowne kroki, aby te zmiany zaszły.
Ananta pisze:... jestem na etapie szukania pracy a w takim stanie jest to utrudnione więc czuję się jak w błędnym kole, mimo wszystkich lęków podejmuje kroki aby ją podjąć bo widzę to jako krok w kierunku zdrowienia, uregulowało by mi to dnie, a poza tym nie miałabym wyrzutów sumienia, że nie wywiązuje się z przypisanych obowiązków,
Nie ma potrzeby najmniejszej wyrzucania sobie tego, że nie masz pracy. Nie Ty jedna. Czasami tak jest i tyle. Obwinianie się nic w tym przypadku nie zmieni, a tylko obciąża świadomość zabierając energię. Karmisz tym obwinianiem trolla w umyśle, który dzięki temu rośnie w siłę. A po co?
Skieruj raczej uwagę na wyobrażenie sobie tego, że zarabiasz pieniądze, i że je posiadasz. Spróbuj wytworzyć w sobie poczucie, że pieniądze masz. Odczuj to dosłownie w sobie. To może nie być na początku łatwe, ale jest do wykonania. Tak samo bowiem jak wytwarzasz w sobie poczucie winy, tak samo możesz wytworzyć w sobie poczucie obfitości. To nie jest żaden grzech, że chce się posiadać pieniądze na swoje potrzeby. Nie daj sobie wmówić takiej bzdury, gdyby ktoś Ci próbował coś takiego sugerować.
Nie staraj się również wyobrażać jakiejś konkretnej pracy. Chyba, że bardzo zależy Ci na jakiejś konkretnej. Chodzi o wytworzenie poczucia posiadania tego co potrzebujesz, a wtedy otworzysz drogę do tego aby to mieć.

"Jeśli wierzysz, że musisz ciężko pracować, aby zasłużyć na pieniądze, które do ciebie przychodzą, to pieniądze nie mogą przyjść do ciebie, chyba że ciężko pracujesz. Sukces finansowy, lub inny rodzaj sukcesu nie wymaga ciężkiej pracy. Wymaga tylko dostosowania myśli. Po prostu nie możesz oferować negatywnych myśli o rzeczach, które pragniesz i następnie dopełniać to działaniem lub ciężką pracą. Kiedy nauczysz się kierować własnymi myślami, odkryjesz prawdziwy wpływ dostosowania Energii."

"Wszechświat jest obfity we wszystko, co chcesz. On cię nie testuje,tylko dobrotliwie dostarcza ci. Ale ty jesteś instrumentem. Ty definiujesz i robisz to poprzez swoje radosne oczekiwanie. Jeśli masz też emocję, którą chcesz wspierać, to ci posłuży bardzo, bardzo dobrze. Jest to pozytywne oczekiwanie. Jest to podekscytowana antycypacja."

"Jeśli po prostu wyobrazisz sobie swoje życie takie, jakie chcesz go mieć, wszystkie współpracujące elementy zostaną wezwane. A jeszcze ważniejsze, wszystkie te komponenty, które są wezwane będą ze sobą współpracować. Takie jest Prawo. Doświadczenie jakie masz z innymi jest takie, jakie wywołujesz od nich."

Zamiast martwić się i obwiniać, zacznij zmieniać myślenie. Wyrzuć ten tramwaj umysłu z torów po jakich się porusza obecnie i przestaw go na inne. Takie, po jakich chcesz aby się poruszał. Jeśli tego dokonasz, zaczną dziać się dziwne, pozytywne rzeczy. Zobaczysz.

A jeśli chodzi o pracę, to jest sporo możliwości zarabiania w Internecie. Nie trzeba nikogo się prosić. Trzeba poszukać, pouczyć się trochę jak się to robi i doprawdy można zarabiać o wiele więcej niż wielu innych tyrających w fabrykach, czy gdzieś tam na etatach.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: Purnaprajna » 11 mar 2014, 10:46

Szybkie wygooglowanie pokazuje, że tak, yerba mate jest substancją pobudzającą, zawierającą m.in kofeinę, a więc niestosowną do spożywania przez bhaktów.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Naturalne suplementy na lęki/niepokój

Post autor: trigi » 11 mar 2014, 11:24

Która na dodatek z gauraną i tak nie poradziła sobie z moim pragnieniem snu.
Poza tym nadużywanie grozi uszkodzeniem ośrodka mowy i logicznego myślenia,
co widać na przykładzie ....

ODPOWIEDZ