Problem z kolanem

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Problem z kolanem

Post autor: John » 19 lut 2010, 17:46

Od dłuższego czasu mam problem z kolanem. Częste bóle i ogólny brak sprawności. Lekarz obok tradycyjnych ćwiczeń i magnetroniku proponował kwas hialuronowy podawany bezpośrednio w rzepkę. Czy ktoś z was miał jakieś podobne problemy z kolanem lub przygodę z kwasem hialuronowym ?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 19 lut 2010, 23:41

Ja osobiscie nie miałem takich problemow,ale polecam lampy -naswietlenia ,lampą bioptron z Firmy zepter.Osobiscie uzywam i choc byłem sceptyczny jej efekty naswietlen poprostu przechodzą moje najsmielsze oczekiwania.naprawde polecam.
Nieznam sie na medycynie,ale podejrzewam ze to stadium schorzenia jest dosc powazne w twoim przypadku. Jednak mojego synka czekała operacja na oko ponaswietlałem mu pare razy i lekarze byli w szoku, bo wszyscy mowili zetrzeba dac narkoze. Nie było potrzeby,mi tak samo ,guz-narosl na głowie wyraznie sie zmniejszyła po naswietlaniu,a chirurg juz chciał tam grzebac. Wiec moze warto????

Awatar użytkownika
Divyakisori
Posty: 70
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:58

Re: Problem z kolanem

Post autor: Divyakisori » 20 lut 2010, 00:55

John pisze:Od dłuższego czasu mam problem z kolanem. Częste bóle i ogólny brak sprawności. Lekarz obok tradycyjnych ćwiczeń i magnetroniku proponował kwas hialuronowy podawany bezpośrednio w rzepkę. Czy ktoś z was miał jakieś podobne problemy z kolanem lub przygodę z kwasem hialuronowym ?
Witaj John,
ja też mam "od dłuższego czasu problem z kolanem. Częste bóle i ogólny brak sprawności." U mnie to jest związane z kontuzją, którą miałam kilkanaście lat temu i tym, że miałam wtedy krwiaka w kolanie. To, co mogę Ci poradzić, to żebyś poszedł na dobre badanie USG. Na takim badaniu powinni dokładnie zdiagnozować, jaki masz problem. Mi np. zdiagnozowali uszkodzenie łąkotki i wg lekarza nic mi na tym etapie nie pomoże poza wycięciem uszkodzonego kawałka (artroskopia).
Pozdrawiam i powodzenia :D

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 20 lut 2010, 07:37

No słyszałem o artroskopii też. Zobaczę co pomoże magnetronik. Lekarz proponując kwas hialuronowy wspomniał że 4 dawki kosztują 400 zł i mam wątpliwości, czy to pomoże, czy chce po prostu zarobić kasę, bo opinie o tym leku są mieszane.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Divyakisori
Posty: 70
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:58

Post autor: Divyakisori » 21 lut 2010, 21:20

Z tego, co słyszałam, kwas h. jest chyba czymś w stylu żelatyny :?

Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Post autor: Mat » 22 lut 2010, 12:02

A ja z racji pracy 'siedzącej' też miałem problem z kolanem. Pomogły igiełki u dobrej Chinki, czyli akupunktura. We wrześniu miałem kontuzję prawego kolana - w trakcie gry w piłkę kość przesunęła się i wskoczyła z powrotem, jednak cały staw naderwany i obolały i nie mogłem w ogóle chodzić przez kilka dni.

Później kilka wizyt u pani "igiełki" oraz wyjazd na narty na sylwestra, po odpowiednim przygotowaniu - codzienne przysiady.

Kolano naprawione.

Awatar użytkownika
Divyakisori
Posty: 70
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:58

Post autor: Divyakisori » 22 lut 2010, 13:57

Mat, tylko jak tu znaleźć 'dobrą panią igiełkę'? Masz kogoś godnego polecenia w Pl?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 lut 2010, 23:55

Tikszna Rupa Prabhu podobno jest dobry w akupunkturze.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Post autor: Mat » 28 lut 2010, 22:27

Divyakisori pisze:Mat, tylko jak tu znaleźć 'dobrą panią igiełkę'? Masz kogoś godnego polecenia w Pl?
Niestety w PL nie korzystałem z igiełek, więc trzeba poszperać po innych forach, albo 'ryzykfizyk' :-)

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 01 mar 2010, 21:06

Kolega polecał mi też kriokomorę, zastanawiam się czy może pomóc, podobno wielu ludziom pomaga.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

ODPOWIEDZ