Strona 1 z 1

Sztuczne witaminy szkodzą !

: 07 paź 2009, 01:26
autor: Vaisnava-Krpa
Regularne stosowanie sztucznych witamin to zatruwanie organizmu, które może doprowadzić do śmierci.

http://www.youtube.com/watch?v=Pn6op35hbwk

Skazany za pestki moreli, B17

http://www.youtube.com/watch?v=RwLZpTx-Gzc

Skazany za informacje o naturalnej kuracji na RAKA (lektor pl)

Mel Gibson o Codex Alimentarius i o blokowaniu dostępu do witamin

http://www.stopcodex.pl Mel Gibson wyraża swoje zaniepokojenie atakami na naturalne środki lecznicze w USA. Jednakże problem ten dotyka całego świata za sprawą zaleceń Codex Alimentrius -Kodeksu

http://www.youtube.com/watch?v=98yk0N5BZoQ

: 07 paź 2009, 09:49
autor: John
Kiedyś słyszałem, że naukowcy z Danii udowodnili, że przyjmowanie sztucznych witamin A i E powoduje wzrost ryzyka zawału serca i chorób wieńcowych. Osoby, które sztucznie przyjmowały te witaminy żyły krócej i umierały na zawał serca.

Re: Sztuczne witaminy szkodzą !

: 11 paź 2011, 23:19
autor: Visakha
Popularne witaminy mogą być szkodliwe.
Starsze kobiety, które zażywają suplementy diety, np. multiwitaminowe, z kwasem foliowym, żelazem i miedzią, są bardziej narażone na zgon niż panie nie będące amatorkami takich preparatów – wynika z fińsko-amerykańskich badań.
Publikację na ten temat zamieszcza pismo "Archives of Internal Medicine".
Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii w Kuopio i z Uniwersytetu Stanu Minnesota w Minneapolis po przeanalizowaniu danych zebranych wśród blisko 39 tys. starszych kobiet (w ramach długofalowego studium o nazwie Iowa Women's Health Study). Informacji na temat zażywania suplementów witaminowych i mineralnych dostarczyły same badane wypełniając ankiety trzykrotnie – w odstępie 11 i 7 lat (tj. w roku 1986, 1997 i 2004).
Stan ich zdrowia śledzono średnio przez 19 lat. W tym okresie blisko 15 tys. 600 (ok. 40 proc.) pań zmarło.

Okazało się, że wraz z upływem czasu znacznie wzrastała konsumpcja suplementów diety. W 1986 r. niecałe 63 proc. kobiet przyznawało się do codziennego zażywania co najmniej jednego suplementu, podczas gdy w 1997 r. odsetek ten wyniósł 75 proc., a w 2004 r. 85 proc.
Naukowcy wyliczyli, że większość zażywanych preparatów nie zmniejszała ogólnego ryzyka zgonu wśród badanych pań. Natomiast wiele z nich powiązano z jego wzrostem. Były to np. preparaty multiwitaminowe, witamina B6, kwas foliowy, żelazo, magnez, cynk i miedź. Najsilniej związane z ryzykiem zgonu było stosowanie suplementów z żelazem. Co więcej, badacze odnotowali, że wraz z wiekiem potrzebne były coraz mniejsze dawki, by ryzyko to wzrastało.
Z kolei preparaty z wapniem okazały się mieć związek z redukcją ryzyka zgonu starszych kobiet.
Na bazie istniejących dowodów naukowych znajdujemy niewielkie uzasadnienie dla ogólnego i szerokiego stosowania suplementów diety – podsumowali autorzy pracy. Zarekomendowali zarazem, by zażywać je tylko w razie wyraźnie uzasadnionej medycznej przyczyny, np. dającego objawy niedoboru danego składnika diety.
Jak ocenili w komentarzu odredakcyjnym dr Goran Bjelakovic z Uniwersytetu w Niszu w Serbii oraz dr Christian Gluud ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kopenhadze, praca zespołu fińsko-amerykańskiego "poszerza stale rosnącą grupę dowodów naukowych, wskazujących, że niektóre suplementy z przeciwutleniaczami, jak witamina E, witamina A, beta-karoten, mogą być szkodliwe".
Autorzy komentarza zaznaczyli, że w ostatnim czasie suplementy diety przestało się zażywać po to, by zapobiegać skutkom ich niedoborów, ale w celu promowania zdrowia fizycznego i zapobiegania chorobom. - Nie rekomendujemy zażywania witamin i preparatów mineralnych w ramach prewencji zdrowotnej, a przynajmniej nie w dobrze odżywionej populacji – podsumowali dr Bjelakovic i dr Gluud.
Według nich, starsze kobiety i prawdopodobnie również mężczyźni, mogą odnieść korzyści z przyjmowania suplementów z witaminą D3, zwłaszcza, jeśli za mało przebywają na słońcu i dostarczają jej sobie za mało wraz z dietą. Natomiast kwestię stosowania preparatów z wapniem powinny rozstrzygnąć dalsze badania - podkreślili.

Żródło PAP

Re: Sztuczne witaminy szkodzą !

: 08 maja 2012, 10:43
autor: John
Podobnie ma się sytuacja z ludźmi, którzy pracowali przy likwidacji azbestu. Okazało się, że tym którym podawano witaminy szybciej zapadali na nowotwory, niż pozostali.

Re: Sztuczne witaminy szkodzą !

: 08 maja 2012, 18:41
autor: padmak
Vaisnava-Krpa pisze: Skazany za pestki moreli, B17

http://www.youtube.com/watch?v=RwLZpTx-Gzc

Skazany za informacje o naturalnej kuracji na RAKA (lektor pl)
FDA vs. Jason - and vitamin B17
Janson Vale został skazany za informowanie ludzi o tym, że witamina B17 leczy nowotwory.
Fragment ten został wychwycony przypadkowo oglądając produkcję przytłoczeni spamem, niestety film także pojechał po najniższej linii oporu czyli ignorancji. Janson Vale został skazany przez FDA nie za sapm, a za infromowanie ludzi o B17. W Filmie mamy tylko jedno zdanie o tym, a cała koncepcja próbuje nam wmówić, ze Janson został skazany za spam.
Tak działa ta propaganda, i tak aferę z B17 ukrywa się w spamie.

Dlaczego FDA tak bardzo boi się witaminy B17 i pestek moreli, zapraszam do artykułu: http://wolne-media.h2.pl/?p=763

Niestety artykuł już niedostępny pod w/w linkiem.