Co nas boli? I inne dolegliwości.

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Co nas boli? I inne dolegliwości.

Post autor: Waldemar » 02 lip 2009, 05:07

Jakie bóle i inne dolegliwości pojawiają się w ciałach bhaktów?

Ja ostatnio często odczuwam dość silne bóle w plecach i kręgosłupie. Często ostatnio odczuwam lekkie bóle w nerkach. Inne też się zdarzają. Dwa dni temu pociłem się, jak przysłowiowy Rex.

Jak sobie radzicie z bólami i innymi dolegliwościami w swoich ciałach? Czy odczuwacie jakieś bóle i inne dolegliwości ciała? Jak do nich podchodzicie? Kiedy bóle i inne dolegliwości się pojawiają?
Szukam związku pojawiania się bóli i innych dolegliwości w moim ciele z tym, co robię.

Gaura
Ostatnio zmieniony 03 lip 2009, 04:12 przez Waldemar, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Hotori
Posty: 181
Rejestracja: 24 lis 2006, 15:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Hotori » 02 lip 2009, 09:04

Kilka miesięcy temu chodziłam na "ceragem" łóżka które masują i ogrzewają światłem podczerwonym.CERAGEM jest Automatycznym Urządzeniem Leczniczym do termalnego masażu kręgosłupa, które łączy w sobie niekonwencjonalne metody leczenia takie jak: akupresura, chiropraktyka, moksoterapia, promieniowanie podczerwone - ciepłoterapia. Jest to produkt, który w miarę przesuwania się wewnętrznych projektorów wzdłuż tułowia, powoduje odblokowanie kanałów energetycznych u użytkownika oraz rozluźnia mięśnie skupione wokół kręgosłupa, wpływa pozytywnie na krążenie krwi i ogólnie działa relaksująco i odprężająco na nasz organizm. ceragem.pl
Firma koreańska, moją ciocie przestała głowa boleć, a mi pomagało na kręgosłup, a to wszystko było za darmo. :)
Miłość jest jak strumień płynący w przeciwnym kierunku. :)

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yogi Krishnaram » 02 lip 2009, 14:46

Ja to polecam na wszystko hatha-yogę :). Polecam uczenie się z książki "Joga leczniczna", autor: Ravi Javalgekar. Można ją łatwo nabyć w Polsce; opisane tam są główne asany i lecznicze funkcje każdej z nich łącznie z zaleceniami i przeciwwskazaniami. NB: autor jest lekarzem, więc wiarygodność przez to wzrasta.

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 02 lip 2009, 16:31

Mi najczęściej na moje dolegliwości pomaga, jak się wyśpię. Tylko, że przeważnie od rana, wszystko zaczyna się od nowa.
Gorzej jest jak nie mogę zasnąć przez całą noc. Jakiś tydzień temu miałem jedną taką noc.

Poszukam w internecie, czy firma Ceragem świadczy usługi gdzieś w Jeleniej Górze lub w pobliżu.

Mają swoją firmę w Jeleniej Górze. Może już jutro odwiedzę ich.

Dzięki Hotori za informację.

Awatar użytkownika
Hotori
Posty: 181
Rejestracja: 24 lis 2006, 15:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Hotori » 02 lip 2009, 17:12

Nie ma sprawy:) Można do nich za darmo chodzić i to co dziennie, a efekty są i to duże. A no i weź ze sobą, dwa białe prześcieradła, i jasne bawełniane spodnie i bluzkę i jedną skarpetkę.
Hare Kryszna :)
Miłość jest jak strumień płynący w przeciwnym kierunku. :)

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 03 lip 2009, 03:59

Jestem ciekawy Arkadiusz: Co sądzisz o firmie Ceragem?

Ma swoje przedstawicielstwa na całym świecie. Nie pobiera opłat za świadczone usługi. Nie podają nazwiska szefa firmy. Ani żadnych nazwisk swoich pracowników. Nie wiadomo, kto finansuje ich działalność. Jak się wejdzie na ich stronę, wyświetla się reklama video, reklamowana przez jakąś Lipińską(chyba), która się automatycznie powtarza jak jakaś mantra.

Chyba są naprawdę dobrzy, bo mi się zmniejszyły bóle pleców i kręgosłupa, gdy tylko zapisałem na kartce kontakt do nich w oddziale, w Jelenie Górze. :) :)

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 05 lip 2009, 04:37

Szczególnie jestem wrażliwy na bóle w sercu. Gdy się pojawiają, od razu przerywam naukę intonowania i słuchania Maha mantry. I staram się próbować uczyć Jej intonowania, i Jej słuchania później, gdy się poczuję lepiej.

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 18 lip 2009, 17:27

Czy znacie jakąś naturalną i skuteczną terapię na stawy?
Od kilku dni pobolewa mnie lewy staw biodrowy.

ODPOWIEDZ