laserowa korekcja wady wzroku (krótkowzroczność)

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
kkd
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2008, 12:21
Kontakt:

laserowa korekcja wady wzroku (krótkowzroczność)

Post autor: kkd » 01 lut 2009, 16:32

haribol!

poszukuje informacji (te z różnych stron tematycznych już mam) czy ktoś z Was, bądź Waszych znajomych przeszedł taki zabieg. sam jestem zainteresowany i już jestem po wstępnych badaniach (zakwalifikowałem się na zabieg), ale pojawiły się wątpliwości i chciałbym je rozwiać albo potwierdzić...
fora internetowe, na których byłem mają dużo bardzo robieżnych informacji, a zależy mi żeby poznać doświadczenia innych w tym temacie w połączeniu z tym co mówił lekarz (że wszystko będzie dobrze).

pozdrawiam

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 01 lut 2009, 16:59

Kolega mój był i rzeczywiście pomogło, co prawda robił to prywatnie, ale to chyba niema znaczenia. Przez pierwsze dni po zabiegu widział gorzej, ale później wzrok się poprawił, więc chyba śmiało możesz iść, tym bardziej , że jest to całkowicie bezbolesne.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Sadhaka
Posty: 74
Rejestracja: 19 sie 2007, 08:16

Post autor: Sadhaka » 01 lut 2009, 18:10

KKD napisał/a:
fora internetowe, na których byłem mają dużo bardzo robieżnych informacji, a zależy mi żeby poznać doświadczenia innych w tym temacie w połączeniu z tym co mówił lekarz
Fora internetowe służą wstępnej orientacji i tylko wstępnej orientacji, gdyż ludzie tam piszący nie tylko zazwyczaj nie są lekarzami, ale i nie są specjalistami w danych dziedzinach. Jeżeli chcesz zweryfikować informacje otrzymane od swojego lekarza - skontaktuj się z innym specjalistą w tej dziedzinie.

John napisał:
Kolega mój był i rzeczywiście pomogło, co prawda robił to prywatnie, ale to chyba niema znaczenia
John! Na jakim Ty świecie żyjesz? Oczywiście, że to ma znaczenie. Jak się leczyć to tylko prywatnie - przynajmniej w Polsce. Zwłaszcza jak w grę wchodzi wzrok.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 01 lut 2009, 18:39

Ale tak nie powinno być to nie jest fair, ale zdarzają się też lekarze którzy pracują publicznie i są porządni, nie można generalizować.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Sadhaka
Posty: 74
Rejestracja: 19 sie 2007, 08:16

Post autor: Sadhaka » 01 lut 2009, 20:19

John napisał:
Ale tak nie powinno być to nie jest fair, ale zdarzają się też lekarze którzy pracują publicznie i są porządni, nie można generalizować.
He he...porządni to sobie mogą być ale czy instytucję, w której pracują stać na zakup sprzętu na światowym poziomie? Poza tym brak funduszy i marne warunki pracy wpływają na większość ludzi negatywnie...ostają się jedynie idealiści z 'krwi i kości', ale i ci niewiele wskórają bez sprzętu. Także można generalizować :D

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 02 lut 2009, 07:50

Moja mama pracuje w księgowości w szpitalu i muszę powiedzieć, że często jest dobry sprzęt na stanie, ale fundusz nie płaci za zbyt wiele zabiegów więc ludzie czekają latami. Jurek Owsiak też masę sprzętu kupił, duży rzeczy jest z nalepką WOŚP. Ale lekarze wiadomo raz lepsi raz gorsi.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
kkd
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2008, 12:21
Kontakt:

Post autor: kkd » 02 lut 2009, 09:29

dzięki za informacje i sugestie... i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie - kontakt z innym specjalistą. faktycznie zabieg bedzie robiony w prywatnej klinice. wreszcie taki zabieg stał się osiągalny dla mnie; kiedyś (jakieś 6-8 lat temu) naprawdę dużo to kosztowało.

Awatar użytkownika
kkd
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2008, 12:21
Kontakt:

Post autor: kkd » 03 mar 2009, 21:17

haribol!

i po zabiegu! właśnie dzis miałem robiony... chodzę już bez okularów, oczy jeszcze dochodzą do siebie, trochę bolą, szczypią, ale przez 2 tygodnie ma tak być. jak na razie ok.

jeśli kogoś temat interesuje to mogę jeszcze coś napisać, jakieś szczegóły tu albo na priv :D

pozdrawiam

ODPOWIEDZ