Plackoczipsy w Pokojowej Wiosce Kryszny - pytanie!

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Justyna
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2007, 15:46
Lokalizacja: z Jugowa

Post autor: Justyna » 10 wrz 2007, 21:43

Nie ofiarowuję, jestem chrześnijanką, chciałam po prostu zobaczyć czy potrafię tak gotować ;) ;) (Bo wydaje mi się, że spróbować można i to nie będzie nic złego...?) Wiem, na czym polega ofiarowanie bo trochę o tym czytałam, i myślę, że masz rację. Heh, właściwie to sama mogłam na to wpaść no ale cóż, po prostu nie podeszłam do tego z tej strony ;) Dziękuję za odpowiedź :)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 wrz 2007, 22:58

A ofiarowujesz to co jesz Jezusowi czy Jehwe? Kiedyś był taki zwyczaj, że bez tego nie można było zjeść w polskim domu. Starsi ludzie to pamiętają. Nie zachęcam cię do ofiarowywania mięsa, bo wg nas Bóg tego nie przyjmuje i nie chce, natomiast możesz ofiarowywać wegetariańskie rzeczy i zobacz jaki efekt.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Justyna
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2007, 15:46
Lokalizacja: z Jugowa

Post autor: Justyna » 11 paź 2007, 01:07

Nie jem mięsa ; ) Może nie ze względów stricte religijnych, ale nawet w Dekalogu jest przykazanie "Nie zabijaj" a według mnie tyczy się to zarówno ludzi jak i zwierząt. Pozdrawiam ; )

Pearl
Posty: 34
Rejestracja: 24 wrz 2007, 18:36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Pearl » 11 paź 2007, 16:36

Mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty. Nie zabijaj, to nie zabijaj ... Nie jest napisane 'nie zabijaj ludzi'. Ale jakiś czas temu ktoś powiedział mi, że dawniej było to tłumaczone 'nie morduj' i że w związku z tym dotyczyło to tylko ludzi. Nie wiem, co o tym sądzić, bo pierwszy raz usłyszałam coś takiego. Chyba trzeba by z jakimś księdzem to przedyskutować ;]

P.S.
A papadamy są przepyszne. Zwłaszcza z tym ... nazwijmy to gulaszem :wink:

Justyna
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2007, 15:46
Lokalizacja: z Jugowa

Post autor: Justyna » 11 paź 2007, 18:47

Hmm, nawet jeśli było "Nie morduj" to dla mnie sens jest taki sam. Zresztą właśnie u mnie w domu wszczęła się dyskusja na temat tego właśnie przykazania i przykazań w ogóle, się ludzie zainspirowali ; ) Ale to już off topic, przepraszam.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2007, 19:37 przez Justyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Pearl
Posty: 34
Rejestracja: 24 wrz 2007, 18:36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Pearl » 11 paź 2007, 19:10

Nie no, oczywiście, że sens nadal ten sam (dla niektórych osób przynajmniej). Ja tylko napisałam, co usłyszałam na ten temat :wink:

Robert
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2007, 20:43

Post autor: Robert » 05 gru 2007, 21:55

Zwierzęta są moimi przyjaciółmi,a ja nie zjadam przyjaciół.A jeśli chodzi o dekalog-- Nie zabijaj-powiedział,jeśli masz się kim wyręczyc- dodał czyż tego nie widac??

Marysia
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2008, 10:11

Post autor: Marysia » 17 lut 2008, 11:33

PEARL ja próbowałam dyskutować, ale Xsięża próbują Ci wmówić, że bóg dał nam zwierzęta, aby były dla nas pokarmem. bzdura i już.
Nie jestem katoliczką, ale razi mnie to, że najwidoczniej sami zainteresowani wiedzą najmniej o swym własnym wyznaniu. Znalazłam cytat:
"A mięso z zabitych zwierząt buduje w ciele człowieka jego własny grób. Zaprawdę powiadam wam, ten kto zabija, zabija sam siebie, a kto spożywa mięso z zabitych zwierząt, spożywa wcielenie śmierci."
Jezus Chrystus, Esseńska Ewangelia Pokoju

Na to szanowny Pan Xsiądz , po którego minie zauważyłam, że nawet nie znał tego cytatu, odpowiedział mi jedynie, że pochodzenie tej ewangelii jest niepewne .

Awatar użytkownika
Siva
Posty: 71
Rejestracja: 20 gru 2006, 16:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Siva

Post autor: Siva » 18 lut 2008, 13:58

http://www.harekrysznamarket.pl/ tu mozna kupic papadamy :)
Sri Krsna Caitanya Prabhu Nityananda!

ODPOWIEDZ