POTRAWY WARZYWNE

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

POTRAWY WARZYWNE

Post autor: Vaisnava-Krpa » 21 lut 2007, 11:34

Ja nie jestem fanem słodyczy, ale potraw z warzyw, sałatek, zup.
Tutaj proszę wpisywać przepisy przyrz?dzania warzyw.

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: POTRAWY WARZYWNE

Post autor: Rasasthali » 09 mar 2008, 18:39

Podaje przepis na latwe, odzywcze (Szczegolnie dla wegetarian) i szybkie danie, ktore wlasnie dzis przyrzadzilam (razem z ziemniakami z piekarnika oraz spagetti):

Brokuly Amandine

Skladniki

1 kg (2 lb) brokula
Sol i swiezo utarty pieprz
50 g (2 oz) masla
50 g (2 oz) migdalow w platkach (badz pociatych na malutkie kawalki)
30 ml (2 tbsp) soku z cytryny


1. Ugotuj brokula w slonej wodzie (ja gotuje go zwykle na parze ) przez okolo 10 15 minut

2. W miedzyczasie roztop maslo w innych garnku. Dodaj migdaly i praz na srednim ogniu okolo 5 minut az sie zabrazowia. Dodaj sok z cytryny i przyprawy.

3. Odlej wode z brokula i dodaj do mieszaniny z migdalami i maslem. Mozna tez troche go smazyc na tym masle.

Alternatywnie podaj brokula na talerz i polac migdalami z maslem. Pewnie bedzie ladniej wygladal!
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
Gosiaxvx
Posty: 28
Rejestracja: 18 mar 2009, 21:45
Lokalizacja: WWA
Kontakt:

Post autor: Gosiaxvx » 06 sie 2009, 22:40

pomysł na obiad:

Obrazek

szybko i bardzo prosto :)

sałatka:

proporcje wg uznania

makaron razowy(orkiszowy, pszenny itp)
makaron z białej mąki (najlepiej rurki)
prażone orzechy włoskie
płatki migdałów
warzywka wg uznania ja dodałam pomidory, paprykę, kukurydzę, rzodkiewkę, ogórki (dowolne kombinacje:) )
wymieszać wszystko, doprawić solą i pieprzem, polać oliwą z oliwek

warzywka gotowane:

tarta marchew
tarte ziemniaki
cukinia
sól, pieprz, (można masalę dodać np garam)

ziemniaki z marchwią podsmażyć a następnie poddusić lekko, po 10 min dodać cukinię i dusić do momentu gdy cukinia zmięknie.posypać świeżym koperkiem lub pietruszką

ziemniaków i marchwi miałam trochę za dużo, więc zrobiłam z nich kotleciki, wystarczy dodac mąkę, przyprawy i wodę, nastepnie wymieszac, uformować kotleciki i usmażyć

smacznego!!

ODPOWIEDZ