Domowy wypiek chleba

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
karszani
Posty: 33
Rejestracja: 22 mar 2011, 20:55

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: karszani » 10 cze 2011, 09:02

Gotowe mieszanki sa zwykle uzywane do pieczenia chleba w automacie do chleba.Mam taka maszyne i kiedys jej uzywałam ale niestety nie da sie w niej zrobic chleba na zakwasie nadaje sie jedynie do wypieku chleba na drożdzach.
Najbezpieczniej kupic make samemu (a najlepiej kupic ziarno i samemu je zmielic wtedy to juz doskonalosc) wtedy ma sie gwarancje chleba bez polepszaczy itp

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Fungicydy

Post autor: Arleta » 28 cze 2012, 12:55

Od pewnego czasu zauważyłam, że do wszystkich ziaren (np. maku, sezamu, kminku, słonecznika), bakalii itd. producenci dodają jakieś silne fungicydy (środki grzybo- i pleśniobójcze). Po dodaniu ich chleb i ciasto na drożdżach nie rosną dobrze. Zaczęłam płukać wielokrotnie te ziarna i bakalie w wodzie na sitku, przed dodaniem do ciasta i od tej pory nie ma problemu z prawidłowym rośnięciem ciasta.

CZYLI UWAGA NA FUNGICYDY W ŻYWNOŚCI! Na pewno są szkodliwe dla zdrowia.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

ODPOWIEDZ