Domowy wypiek chleba

Przepisy, porady kulinarne. "Błędem byłoby jednak sądzić, że wystarczy zostać wegetarianinem, by żyć w zgodzie z prawami natury. Rośliny to także żywe stworzenia. Nie wystarcza też świadomość, że zgodnie z prawem natury jedna żywa istota służy za pokarm innej. Dla człowieka sprawą zasadniczą jest poznanie Najwyższego Pana. Sam ścisły wegetarianizm nie jest jeszcze powodem do dumy. Człowiek musi poświęcić wszystko służbie dla Pana i spożywać tylko resztki pożywienia Mu ofiarowanego. W ten sposób właściwie wywiąże się ze swych obowiązków." - – Sri Isopanisad tekst 1 zn.
Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Domowy wypiek chleba

Post autor: Arleta » 06 cze 2011, 23:57

Zaczęłam sama piec chleb w domu, bo mam dosyć płacenia niebotycznych sum w sklepie, a poza tym ten sklepowy chleb jest ohydny (może to skutek karmicznych wpływów piekarzy?)

W każdym razie wypróbowuję różne przepisy- wszystkie są dosyć skomplikowane i trudne. Czy może zna ktoś jakiś prosty i szybki sposób na udany chlebek? Jaki jest przepis na chleb sprzedawany w świątyniach?
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

karszani
Posty: 33
Rejestracja: 22 mar 2011, 20:55

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: karszani » 07 cze 2011, 08:54

Chlebek pieczony w swiatyniach to chleb na zakwasie ...
Sama tez piekę w domu chleb na zakwasie ale przyznaje ze nie da sie upiec takiego chlebka szybko i łatwo,ale pozniejszy efekt rekompensuje włożony wysiłek :)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 cze 2011, 11:04

To co jest w sklepach to ktoś postulował kiedyś aby nazywać prawnie wyrobami chlebopodobnymi. Dzięki masie polepszaczy, z najgorszej i najstarszej mąki może wyjść chleb. Niektóre polepszacze zawierają naprawdę długą listę dodatków.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: Indulekha » 07 cze 2011, 21:38

Z pieczywa polecam Czapati, można sobie zrobić ciasta na 2-3 dni i zajadać codziennie świeże. Chleb na zakwasie nie należy do najzdrowszych np jest ciężko strawny.

Awatar użytkownika
Draupadi dd
Posty: 100
Rejestracja: 05 cze 2008, 18:25

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: Draupadi dd » 08 cze 2011, 10:55

Hare Krishna,
od ponad 20tu lat piekę chleb i bułki z owocami, nie ma to jak własny wypiek w pracy :lol: dodaję tez rózne przyprawy do mąki np kardamon do słodkich bułek, pychota!

karszani
Posty: 33
Rejestracja: 22 mar 2011, 20:55

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: karszani » 08 cze 2011, 18:47

[quote="Indulekha"]Z pieczywa polecam Czapati, można sobie zrobić ciasta na 2-3 dni i zajadać codziennie świeże. Chleb na zakwasie nie należy do najzdrowszych np jest ciężko strawny.[/quote

Cięzkostrawnosc chleba zalezy od ilosci dodanej mąki zytniej razowej.Ja robie chleb na zakwasie z pszennej razowej i białej i jak dla mnie jest ok.
Ale oczywiscie czapati sa the best tylko nalepsze sa gorące,a z chlebka mozna zrobic kanapeczki na wynos :)

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: Arleta » 08 cze 2011, 23:05

karszani pisze:Ja robie chleb na zakwasie z pszennej razowej i białej i jak dla mnie jest ok.
Jako początkująca bardzo proszę o dokładny przepis na ten chleb.

Pozdrawiam :)
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

karszani
Posty: 33
Rejestracja: 22 mar 2011, 20:55

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: karszani » 09 cze 2011, 16:20

Polecam Ci strone www.chleb.info.pl
Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje na temat pieczenia chleba na zakwasie ...
Rowniez korzystalam z tej strony piekąc swoje pierwsze chlebki...

powodzenia :)

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: Arleta » 10 cze 2011, 03:36

Wielkie dzięki za ten link :)
W sklepach zauważyłam gotowe zestawy mąki z dodatkami do pieczenia chleba. Czy warto z tego korzystać? Są tam jakieś polepszacze, ale z opisu nie wyglądają bardzo groźnie, ani chemicznie.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Domowy wypiek chleba

Post autor: Arleta » 10 cze 2011, 03:37

Wielkie dzięki za ten link :)
W sklepach zauważyłam gotowe zestawy mąki z dodatkami do pieczenia chleba. Czy warto z tego korzystać? Są tam jakieś polepszacze, ale z opisu nie wyglądają bardzo groźnie, ani chemicznie.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

ODPOWIEDZ